Upratovanie nikdy nebolo jednoduchšie

Upratovanie nikdy nebolo jednoduchšie

Ani vás už nebaví tráviť nekonečné hodiny upratovaním? Elektronika súčasnosti sa riadi heslom „zjednodušiť kvalitu našich životov“.

Jar tento rok zaklopala na dvere nezvyčajne skôr než po minulé roky. S jej príchodom, ako všetky dobre vieme, súvisí aj nie veľmi obľúbená aktivita „jarné upratovanie“. Teraz si však už nemusíme zúfať. So šikovnými elektro pomocníkmi pôjde upratovanie od ruky a my tak môžeme získaný čas využiť na oveľa príjemnejšie činnosti. Ponúkame vám niekoľko tipov.

automatický vysávač

Zdroj: Shutterstock®

Vysávajte s vyloženými nohami

Určite ste už počuli o robotických vysávačoch. Novinky z línie robotických vysávačov Ecovacs Deebot 6, modely D62 a D66, disponujú technológiou ECOMOTION2, vďaka ktorej sa vedia ľahko a obratne pohybovať nielen po veľkých plochách, ale i malých členitých miestnostiach. Predĺžená bočná kefka zabezpečuje efektívnejšie upratovanie v rohoch miestnosti. Oproti modelom z predchádzajúcich radov, pomocníci z Deebot 6 vydržia až 100 minúť. Upratovanie si navyše môžete naprogramovať pomocou LCD displeja (model D66), alebo ovládacieho panela (D62). V porovnaní so svojimi predchodcami sú aj tichší a super štíhli. Vďaka super slim dizajnu s výškou 9,6 cm sa bez problémov dostanú aj pod nábytok. Model D66 disponuje unikátnou antibakteriálnou funkciou. Na povrchu vysávača je nanesená vrstva kladne nabitých nanočastíc striebra, ktoré zabraňujú rozmnožovaniu mikroorganizmov a likvidujú ich. Vysávač D62 má k dispozícii dva upratovacie režimy a D66 štyri.

Cena Ecovacs D66: od 212 € a D62: od 156 € (hej.sk)

vysávač 2 v 1

Zdroj: Shutterstock®

Upratovanie v štýle „šup sem, šup tam“

Kde-tu niečo nechtiac rozsypeme, rozbijeme, a práve vtedy vynikajúco poslúži napríklad tyčový vysávač 2v1 Gallet ASP 912. Model v sviežej bielo-zelenej farbe vám bude pomáhať pri upratovaní ťažko dostupných miest. Je vhodný pre všetky typy podláh a disponuje podlahovou trubicou s ohybným kĺbom, takže sa rýchlo dostane do všetkých strán. Dôležitým vybavením je elektrická rotačná kefka v podlahovej trubici, ktorá zvyšuje účinnosť vysávania. Ďalšou z výhod je, že vysávač dokážete premeniť na ručný typ a vysať napríklad omrvinky na stole, či v rohu gauča. Vysávač je „bezvreckový“, s nádobou na nečistoty s objemom 0,8 l. Disponuje textilným filtrom, ktorý môžete umývať. Jeho chod zabezpečuje 12 V akumulátor NiMH. Na jedno nabitie dokáže vysávať až 20 minúť. Bonusom je jeho skladnosť a praktický stojan na uloženie a nabíjanie vysávača.

Cena: od 63,90 € (hej.sk)

umývač okien

Zdroj: Shutterstock®

Rozlúčte sa so staromódnym umývaním okien

Na trhu sa nedávno objavila novinka z dielne Ecovacs, robotický čistič okien Winbot. Ako funguje? Jednoduchým stlačením tlačidla prebehne čistenie v troch fázach: Najprv špeciálna čistiaca textília z mikrovlákien odstráni tie najväčšie nečistoty. Následne pomocou silikónovej stierky zotrie zvyšné špinky a kvapky. Na záver vyleští okno jemnou mikrovláknovou textíliou. Pravouhlý tvar čističa umožňuje dôslednú prácu aj v rohoch okna. Dvojkomorový podtlakový systém zabezpečuje vynikajúce prichytenie o sklo. Winbot je vybavený záložným akumulátorom a bezpečnostnou „prísavkou“, ktorú využije napríklad aj počas výpadku elektriny. Takže sa nemusíte báť, že by prístroj spadol a poškodil sa. Navyše oceníte aj zvukovú signalizáciu, keď vám Winbot zahlási, že už má doupratované. Ďalšou výhodou je jednoduché ovládanie a možnosť obsluhovania zariadenia pomocou priloženého diaľkového ovládača. Prístroj je možné použiť len na umývanie kolmých sklenených plôch s minimálnou veľkosťou 60 x 45 cm (výška x šírka).

Cena: od 272 € (hej.sk)


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Kristína Rusinková 06.03.14 21:40

KR
karma
-1.00

ta sranda na okná vyzerá byť super :)

  • 0
Odpovedať

Ivana Goliašová 06.03.14 21:58

IG
karma
-1.00

Vyzerá to skvelé, ale pre niektorých ľudí je to priam nepraktické - myslím pre tých, čo od lenivosti majú problém aj vstať z gauča. Ale to na podlahy by som brala :).

  • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 06.03.14 22:06

ĽŠ
karma
100.00

Úžasní pomocníci!

  • 0
Odpovedať

Dominika Sedliaková 07.03.14 16:00

DS
karma
-1.00

Super to vyzerá..

  • 0
Odpovedať

Martina Zahoranová 07.03.14 17:38

MZ
karma
92.00

ten čistič okien by som vyskúšala hlavne teraz na jar keď sa chystám umývať po zime okná

  • 0
Odpovedať

Jana Fuchsová 23.08.14 14:17

JF
karma
80.00

vyzerá to super.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní