Užitočné tipy na pranie džínsov: Skontroluj, či to takto robíš aj ty!

Užitočné tipy na pranie džínsov: Skontroluj, či to takto robíš aj ty!

Domácnosť a starostlivosť o ňu je jednou veľkou kapitolou v živote každej ženy. Od upratovania cez pranie a žehlenie – my ženy toho máme jednoducho na rozvrhu dosť, a to každý jeden deň. Pranie by sme však niekedy mohli nazvať samostatnou kapitolou, pretože spolu so žehlením zaberá dosť času, a to najmä v prípade, ak máte deti. Viete, ako na pranie džínsov? Využite naše užitočné tipy!

Hlavné zásady prania džínsoviny

Asi je vám jasné, že pod džínsami myslíme džínsovinu ako takú. Ak máte teda obľúbenú rifľovú sukňu, tieto tipy sa vzťahujú aj na ňu. Zásada číslo jeden znie, rifle idú do práčky vždy vyvrátené. Dôvod je celkom logický, minimalizujete tým trenie a farba vašich obľúbených džínsov bude dlhšiu dobu svieža a pekná.

Okrem toho si zvyknite na pranie riflí po troch až štyroch použitiach. Zabránite tak tomu, aby rifle postupne nosením strácali formu. V zásade je dobré rifle prať v čo najstudenšej vode, čo najkratšie a na čo najcitlivejšom móde, aký je na vašej práčke možné nastaviť. Nezabudnite ani na prostriedky proti škvrnám. Tie aplikujte vopred a nechajte pôsobiť tak dlho, ako sa uvádza na balení prípravku.

Inšpiruj sa: TOP joga videa, ktoré ti kompletne vyformujú postavu

ako prať rifľovinu

Zdroj: Shutterstock®

Perte ich oddelene

Aj keď sa to možno mnohým gazdinkám nebude páčiť, rifle by sa mali prať oddelene od ostatného oblečenia a textílií. Dokonca by ste mali prať oddelene bledé a tmavé rifle, a to s použitím kvalitného pracieho prostriedku určeného na farebné oblečenie. To vám zabezpečí najmä uchovanie farieb.

Pár rád na záver

Už niekoľko rokov sú v móde rifle s dierami. Pre niekoho nepochopiteľný trend, pre niekoho zásadný benefit pri kúpe riflí. Aj o deravé rifle by ste sa mali starať trocha inak, myslíme tým najmä tie diery, ktoré by ste mali pred praním poistiť pomocou spinky alebo zatváracieho špendlíka. Takéto poistky zabránia tomu, aby sa vaše diery nekontrolovateľne roztrhli.

A keďže mnohí z vás už vlastnia a používajú aj sušičky, povieme si čosi aj o sušení rifloviny. Aj tu platí, menej je niekedy viac. Rifle sušte na programe s čo najnižšou teplotou a ak môžete, vyberte ich skôr, keď sú troška vlhké a vysušte ich na sušiaku. Zabránite tak tomu, aby sa scvrli a dokonca aj tomu, aby stratili elasticitu.

Pozri aj: Problémy v intímnom živote? Skutočne ti pomôže sexuálna meditácia?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Ľubica Šťastná 09.09.19 07:42

ĽŠ
karma
100.00

Naozaj užitočné tipy!

  • 1
Odpovedať

Katarína Konečná 19.09.19 15:47

KK
karma
105.00

presne tak periem džínsy aj ja, ale nesuším v sušičke

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní