Vodiči podceňujú stav svojho vozidla. Riskujú svoj život

Vodiči podceňujú stav svojho vozidla. Riskujú svoj život
  • 01.12.2016
  • PR článok

V polovici októbra sa konali na území Slovenska a Českej republiky bezplatné servisné prehliadky osobných vozidiel. Ich cieľom bolo prispieť k zvýšeniu bezpečnosti na slovenských a českých cestách. Výsledky kontrol sú však alarmujúce. U 81 percent skontrolovaných áut bolo nevyhnutné vymeniť brzdovú kvapalinu.

Ďalšie problémy, ktoré spoločnosť ProfiAuto v rámci bezplatných technických kontrol PitStop objavila, boli napríklad nesprávne nastavené svetlá a tlak v pneumatikách.

Spoľahlivé vozidlo je jedným zo základných predpokladov bezpečného cestovania. Preto ako prípravu na zimnú sezónu usporiadala spoločnosť ProfiAuto akcie PitStop na území Slovenska a Českej republiky. Motoristi si nechali bezplatne skontrolovať technický stav svojho vozidla. Výsledné štatistiky ďaleko presiahli najhoršie očakávania. 

Odporúčame tiež:  Oáza spánku: Ako vybrať správnu posteľ?

spoločnosť ProfiAuto akcie PitStop

Zdroj: Shutterstock®

V polovici októbra sa konali na území Slovenska a Českej republiky bezplatné servisné prehliadky osobných vozidiel. Ich cieľom bolo prispieť k zvýšeniu bezpečnosti na slovenských a českých cestách. Výsledky kontrol sú však alarmujúce. U 81 percent skontrolovaných áut bolo nevyhnutné vymeniť brzdovú kvapalinu. Ďalšie problémy, ktoré spoločnosť ProfiAuto v rámci bezplatných technických kontrol PitStop objavila, boli napríklad nesprávne nastavené svetlá a tlak v pneumatikách.

Spoľahlivé vozidlo je jedným zo základných predpokladov bezpečného cestovania. Preto ako prípravu na zimnú sezónu usporiadala spoločnosť ProfiAuto akcie PitStop na území Slovenska a Českej republiky. Motoristi si nechali bezplatne skontrolovať technický stav svojho vozidla. Výsledné štatistiky ďaleko presiahli najhoršie očakávania. 

Odporúčame tiež: Vyrobte si vlastný adventný kalendár

ako opraviť poruchu na aute

Zdroj: Shutterstock®

Až 80 percent automobilov malo vôľu v systéme riadenia, 59 percent áut malo nesprávne nastavené svetlá, 38 percent malo nefunkčnú niektorú zo žiaroviek. To sú alarmujúce čísla, ktoré boli v rámci akcie namerané. U 26 percent vozidiel bolo potrebné vymeniť starú batériu a u vyše tretiny prípadov sa musela dobiť. Medzi najväčšie riziká patrí podľa slov riaditeľa spoločnosti ProfiAuto pre Českú republiku a Slovensko Jindřicha Krejčího brzdová kvapalina. Tú bolo potrebné vymeniť u 81 percent vozidiel. Podcenenie kontroly brzdovej kvapaliny pritom môže mať fatálne následky. Zároveň je tento nedostatok často neočakávaný, pretože sa prejaví až pri vare kvapaliny, ktorá nastáva napríklad pri prudkom zabrzdení. „Motoristi si často neuvedomujú, že niektorým poruchám by sa dalo predísť pravidelnou prevenciou. Dokonca by tak dokázali ušetriť, pretože preventívne zásahy sú menej nákladné ako samotná oprava poruchy," upozorňuje Rudolf Staník, konateľ spoločnosti AZ Car, ktorá je kľúčovým partnerom ProfiAuto na Slovensku.

Odporúčame tiež: Zvýšte si imunitu zázvorovým sirupom

rofiAuto bezplatné technické kontroly PitStop

Zdroj: Shutterstock®

Najmenej častým problémom u vodičov je zanedbávanie stieračov. Väčšina motoristov však tento nedostatok nerieši, pretože sa im javí ako nedôležitý. Opak je však pravdou a pred zimou, behom ktorej je znížená viditeľnosť bežnou príčinou dopravných nehôd, by sa malo každé vozidlo podrobiť odbornej kontrole v servise.

Spoločnosť ProfiAuto, ktorá vstúpila na český a slovenský trh v októbri tohto roka, plánuje v nasledujúcich rokoch akcie PitStop opakovať vo viacerých mestách naprieč Slovenskom a Českou republikou. 

Odporúčame tiež: Keď telo klame telom a chýba nám voda

bezplatne skontrolovať technický stav vozidla

Zdroj: Shutterstock®

O spoločnosti ProfiAuto

ProfiAuto sa radí medzi najspoľahlivejšie a najdostupnejšie autoservisy v Európe, ktorý bude do konca roka 2017 pre vodičov v Česku a na Slovensku zahŕňať 250 servisov. Značka si zakladá na najkvalitnejšom možnom servise osobných a úžitkových automobilov, ktorý dosahuje za pomoci inovatívnych technológií. Svojim partnerom zároveň ponúka silné zázemie spoločnosti, ktorá má za cieľ nastavenie štandardu vysokej úrovne služieb regionálnych služieb. 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Anna Kristova 02.12.16 20:31

AK
karma
100.00

nebolo by toľko havárií

  • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 21.12.16 00:24

MZ
karma
-1.00

Treba dbať na údržbu aut.. hlavne v tomto období..

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní