Atraktívne Luhačovice sú ideálnym miestom na prácu a bývanie

Atraktívne Luhačovice sú ideálnym miestom na prácu a bývanie
  • 12.01.2017
  • PR článok

Práca snov môže vyzerať rôzne – poznáme heslo ,,Ja som baník, kto je viac.“ Pravdou je, že mnohí z baníkov boli a sú – napriek pracovným podmienkam - na svoju prácu hrdí a nemenili by ju za inú. Postupom času sa však predstavy o ideálnej práci a požiadavky na ňu menia. Napodiv na prvom mieste nie je ani tak plat, ako podmienky na pracovisku, pracovné prostredie, vzťahy medzi spolupracovníkmi a hlavne možnosť sebarealizácie.

Veď čo môže byť krajšie, ako keď človek robí to, čo je jeho koníčkom  a ešte ho za to dobre platia. Jedným z najkrajších miest, kde môže človek pracovať, sú Kúpele (Lázně) Luhačovice, a. s. Pracovať v Luhačoviciach, je ako preniesť sa v čase do idealizovaného obdobia, ktoré vlastne ani nemá reálny letopočet. Podobný pocit majú aj návštevníci - rok čo rok je v Luhačoviciach niečo nové, ale zmeny sú tak citlivo zakomponované do historického a prírodného rámca, že človek má pocit, že toho historického skôr pribúda, ako ubúda. 

Odporúčame prečítať: Zatočte s lenivosťou raz a navždy!

Atraktívne Luhačovice sú ideálnym miestom na prácu a bývanie

Zdroj: Shutterstock®

Luhačovice ležia ďaleko od veľkých priemyselných zdrojov znečistenia a majú jedno z najčistejších ovzduší v republike. Tunajší vzduch priaznivo pôsobí na dýchacie cesty a podporuje ich liečbu. Práve liečba dýchacieho ústrojenstva je naďalej hlavnou náplňou tunajších kúpeľov, aj keď ju dobieha liečba pohybového aparátu. Tradične sa tu u dospelých liečia aj poruchy tráviaceho ústrojenstva, látkovej výmeny, chorôb obehového ústrojenstva a pribudli aj onkologické ochorenia. U detí sú to choroby dýchacieho ústrojenstva, tráviaceho ústrojenstva, obezita, kožné a onkologické.

Odporúčame prečítať: 10 najčastejších príčin bolesti zubov

Atraktívne Luhačovice sú ideálnym miestom na prácu a bývanie

Zdroj: Shutterstock®

Výkonný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice, a. s., Jiří Dědek k tomu uvádza: ,,Žiť, bývať  a pracovať v akciovej spoločnosti Kúpele Luhačovice je veľmi atraktívne pre ľudí, ktorí majú potrebnú kvalifikáciu a hľadajú pokojné, krásne, zdravé a bezpečné miesto pre seba, ale i pre svoju rodinu. Pokiaľ ste lekár, masér, fyzioterapeut, zdravotná sestra, ale aj čašník, servírka či kuchár, máte dobrú šancu sa uplatniť práve v našej spoločnosti. Ideálne je, ak ste pár či rodina, ktorá spĺňa podmienky zamestnávateľa.  A je úplne jedno, či ste z Českej alebo Slovenskej republiky. Zamestnávanie  Slovákov je bezproblémové, v ČR sa uznávajú doklady o vzdelaní a praxi. Pokiaľ spĺňate profesijné podmienky pouvažujte o Luhačoviciach ako o novom pracovisku, či domove. Radi vás uvítame.“

Odporúčame prečítať: Vyskúšajte trojdňový detox od cukru

Atraktívne Luhačovice sú ideálnym miestom na prácu a bývanie

Zdroj: Shutterstock®

Kúpele môžu ponúknuť aj ubytovanie za veľmi prijateľné sumy. V súčasnosti navyše prebehli a prebiehajú rekonštrukcie ubytovacích kapacít s cieľom zvýšiť ich štandard na vyššiu úroveň. Zo súčasných 600 osôb, ktoré akciová spoločnosť Kúpele Luhačovice zamestnáva, je 32 pôvodom zo Slovenska. Pravdepodobne ide aj o najvyšší počet Slovákov zamestnaných v jedných z českých kúpeľov. Spoločnosť mieni počty zamestnaných Slovákov zvyšovať a nahradiť tak úbytok českého personálu, ktorý dlhodobo chýba, hlavne kvôli práci v Nemecku a Rakúsku. Rovnako tak sú však vítaní aj českí občania, ktorí sú ochotní sa za prácou do Luhačovíc presťahovať, či sem za ňou dochádzať.

Odporúčame prečítať: Cvičenie ráno? Presvedčíme vás, prečo áno

Atraktívne Luhačovice sú ideálnym miestom na prácu a bývanie

Zdroj: Shutterstock®

Mgr. Vladimíra Juřeníková, personálna manažérka Lázní Luhačovice tiež potvrdzuje, že veľmi dôležitým aspektom pri motivácii zamestnancov je ich spokojnosť s vykonávanou prácou. ,,V našich každoročných interných prieskumoch spokojnosti je práve tento aspekt hodnotený ako jeden z najlepších a veľa napovedá o úrovni spoločnosti. Terajším i novým zamestnancom máme čo ponúknuť. Jednou z výhod je stabilita našej spoločnosti. Uchádzačom, ktorí hľadajú stabilného a dôveryhodného zamestnávateľa, môžeme ako dôkaz uviesť dve stovky zamestnancov, ktorí v spoločnosti pracujú viac ako 10 rokov. Necelá pätina zamestnancov tu pracuje dokonca viac ako 20 rokov. Jednou z priorít je podpora osobného a profesionálneho rozvoja. Systém vzdelávania a prehlbovanie kvalifikácia zahŕňa všetky profesie. Nespornou výhodou našej spoločnosti je aj zamestnanecké ubytovanie za výhodné ceny. To ocenia predovšetkým absolventi či mladí uchádzači, ktorí sa chcú osamostatniť. Výpočet zamestnaneckých benefitov je však oveľa dlhší. Zahŕňa bezplatnú lekársku starostlivosť, závodné stravovanie, týždeň dovolenky navyše, príspevok na dôchodkové pripoistenie, ale aj zvýhodnené výmenné rekreácie,“ zdôraznila V. Juřeníková.

Viac informácií: LazneLuhacovice.cz a HotelAlexandria.cz.

Atraktívne Luhačovice sú ideálnym miestom na prácu a bývanie

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Soňa Krátka 13.01.17 19:22

SK
karma
114.00

určite by tam bolo perfektne

  • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 21.01.17 15:19

MZ
karma
-1.00

Na výlet super :)

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 07.02.17 19:55

JK
karma
100.00

Rada by som sa tam pozrela

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní