Dá sa určiť povaha človeka podľa obľúbenej farby? Zisti viac!

Dá sa určiť povaha človeka podľa obľúbenej farby? Zisti viac!

Škatuľkovanie ľudí nie je a nikdy nebolo veľmi spravodlivé a efektívne. Každý sme iný, každý máme na pleciach vlastný balíček povahových čŕt a vlastností. Avšak tak ako ľudia, narodení v tom istom znamení zverokruhu, aj tí, ktorí uprednostňujú napríklad konkrétnu farbu, môžu mať, okrem tejto farebnej preferencie, niečo spoločné. Neveríte? Zistite, ako sa dá, hoci len čiastočne, určiť povaha človeka podľa obľúbenej farby a otestujte sa, či to platí aj o vás!

To, že farby ovplyvňujú našu náladu a majú schopnosť vyvolávať v nás konkrétne emócie, nie je žiadnou prevratnou novinkou. To len dokazuje, že aj farby majú svoju silu, čo by nám potvrdil nejeden psychológ. Zistite preto spolu s nami, čo symbolizujú, čo vypovedajú o človeku, ktorý po nich (hoci aj podvedome) siaha, prípadne aj to, ako pôsobíte na svoje okolie, ak na vás vidia prevažne trebárs červenú farbu!

Zaujme ťa: Vieš, ako si doplniť jód? Nájdeš ho v týchto potravinách!

význam bielej farby

Zdroj: Shutterstock®

Biela = farba čistoty, poctivosti, úprimnosti, slobody, nezávislosti a nevinnosti. 

Biela

Snáď nám dáte za pravdu, že ide všeobecne o farbu čistoty, poctivosti, úprimnosti, slobody, nezávislosti a nevinnosti. Ak preferujete práve túto farbu, potom ste pravdepodobne otvorené osoby, uprednostňujúce pevnú pôdu pod nohami. Na prvý pohľad môžete pôsobiť ustráchane či dokonca zakríknuto, ale vo vašom vnútri sa skrýva opak – sebavedomie, hrdosť a silná sebadôvera.

Žltá

Žltá je farbou intelektuálov, ale pozor, aj takých, ktorí sa na nich radi len hrajú. Po tejto farbe často siahajú ženy, ktoré v práci niekomu šéfujú alebo by minimálne veľmi chceli, ako aj ženy, bažiace po neustále nových a nových zážitkoch a dobrodružstvách (nie však vo vzťahoch). Táto farba tiež odráža tvrdohlavé povahy, no na druhej strane veľmi pevné v názoroch, otvorené a verné.

význam žltej farby

Zdroj: Shutterstock®

Žltá je farbou intelektuálov, ale pozor, aj takých, ktorí sa na nich radi len hrajú.

Oranžová

Ak vo vašom šatníku či v domácnosti prevažuje táto farba, potom musíte byť zaručene optimistické, veselé duše, ktorým vrásky z mračenia sa isto nehrozia. Na druhej strane je oranžová farba tiež odrazom zraniteľnosti a mimoriadnej vnútornej citlivosti. Ľudia, siahajúci po oranžovej, doslova zbožňujú prírodu a všetko s ňou súvisiace.

Ružová

Nakoľko ide o kombináciu červenej a bielej farby, odráža túžbu, avšak reálnu, pevne stojacu na zemi a zároveň čistotu, ale dopriavajúcu aj iným. Ľudia, ktorí majú ružovú farbu neustále pri sebe, či už na oblečení alebo v domácnosti, bažia po romantike, vedia sa rozdať, no zároveň majú sklony k naivite a detinskosti.

Bude sa ti páčiť: Recepty z trniek: Priprav si tieto nevšedné, ale zdravé dobroty!

význam ružovej farby

Zdroj: Shutterstock®

Ružová = odráža túžbu, avšak reálnu, pevne stojacu na zemi a zároveň čistotu, ale dopriavajúcu aj iným.

Fialová

Je priam synonymom vynikajúcej intuície. Ľudia, ktorí obľubujú túto farbu, často na svoje okolie pôsobia povýšenecky. Bývajú zároveň žiarlivými partnermi, veľakrát až hysterickými. Nie nadarmo ide o zmes červenej a modrej farby. Na jednej strane sú totiž jej nositelia absolútne pokojní, keď je dobre, no na strane druhej extrémne vášniví až zúriví, keď je zle.

Červená

O ľuďoch, ktorí preferujú a často na sebe nosia červenú farbu, sa hovorí ako o dominantných, sebavedomých, vášnivých a výrazne usilovných. Červená je jednoducho odrazom vitálnej sily. Do červenej sa často odievajú ženy – podnikateľky, ktorým vôbec neprekáža, ak sú stredobodom pozornosti a slovo tréma im skutočne nič nehovorí.

význam červenej farby

Zdroj: Shutterstock®

Červená je jednoducho odrazom vitálnej sily. 

Modrá

Táto farba odráža harmóniu, istotu a stabilitu. Ľudia, ktorí sa obklopujú touto farbou, neholdujú príliš častým a výrazným zmenám vo svojom živote. Len málokedy sa im do života vkradne dilema či nerozhodnosť, naopak, k veciam vedia zaujať rázny a jasný postoj. S takými ľuďmi je radosť spolupracovať, pretože sú skutočne poctiví, čestní a svedomití.

Zelená

Ak sa povie slovo nádej, zrejme každému evokuje zelenú farbu. A niet divu. Ľudia, ktorí obľubujú práve túto farbu, sú plní vnútornej sily, energie, odhodlania, rozhodnosti, ale sú to aj skvelí poslucháči, dôveryhodní a spravodliví partneri, mimoriadne obľúbení v spoločnosti. Je len logické, že ľudia, zbožňujúci zelenú farbu, majú veľmi blízko k všetkému prirodzenému, prírodnému a naturálnemu.

Neprehliadni: Bez vody by nebol život. Ale vieš, kedy môže byť pitie vody na škodu?

význam zelenej farby

Zdroj: Shutterstock®

Je len logické, že ľudia, zbožňujúci zelenú farbu, majú veľmi blízko k všetkému prirodzenému.

Sivá

Čo si predstavíte, keď sa povie sivá farba? Rannú jesennú hmlu? Áno, v skutočnosti je však aj odrazom človeka, pre ktorého je na prvom mieste jasné a logické myslenie, pragmatizmus, potom veľmi dlho nič a až napokon slabý prejav akejkoľvek emócie. Na druhej strane sú to ľudia tvoriví a kreatívni, často z radov vedcov a výskumníkov.

Hnedá

Hoci by sa mohlo zdať, že táto farba evokuje drevo, prírodu a prirodzenosť, v skutočnosti po nej siahajú najčastejšie ľudia, pre ktorých je luxus na prvom mieste. Títo ľudia prevažne zvládajú kariéru aj rodinu ľavou zadnou, bez väčšej námahy, radi si doprajú aj niečo navyše; skromnosť jednoducho nie je ich povahová črta.

Odporúčame: Vieš, ako kombinovať členkové čižmy? Nechaj sa inšpirovať!

význam čiernej farby

Zdroj: Shutterstock®

Hoci ide o napohľad temnú, mystickú, tajomnú a smutnú farbu, v skutočnosti je čierna farba velikánov.

Čierna

Hoci ide o napohľad temnú, mystickú, tajomnú a smutnú farbu, v skutočnosti je to farba velikánov. Čo je na nej výborné je to, že sa hodí doslova každému. Býva často odrazom nekompromisných a autoritatívnych ľudí. Ľudia, preferujúci čiernu farbu, sú veľkí detailisti a len málokedy ich názor iných zaujíma viac, než ten svoj.

- Anketa

KTORÚ FARBU OBĽUBUJETE VY?

Odpovedalo 1780 ľudí  

Bielu alebo žltú
8%
Oranžovú alebo ružovú
4%
Fialovú alebo červenú
4%
Modrú alebo zelenú
23%
Sivú, hnedú alebo čiernu
60%
Nemám obľúbenú farbu
1%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Ľubica Šťastná 30.10.18 07:07

ĽŠ
karma
100.00

Farby majú svoju silu.

  • 3
Odpovedať

viktor labakann 30.10.18 18:27

karma
85.00

Ak vojdeš do cudzieho domu a vidíš maľovku, to hned ovplyvní tvoje správanie.
Bud si rozšafný, alebo sa cítiš stiesneno, či uvolnene a popritom ani nevieš, čím to je.

  • 3
Odpovedať

Darina Božiková 01.11.18 09:30

DB
karma
114.00

ale čo s tým,keď raz obľubujem červenú,potom čiernu,po čase zelenú a fialovú.som chameleón,alebo len nevyhranená osobnosť?

  • 2
Odpovedať

Barbora Kubelková 26.11.18 08:29

karma
113.00

Som skôr toho názoru, že závisí od nálady, momentálneho nastavenia človeka a v súvislosti s farbou nejde hneď o to, akú má človek povahu

  • 2
Odpovedať

Zuzana Szocsova 04.12.18 19:44

ZS
karma
100.00

mojou oblubenou farbou je fialova, nedavno som dostala od partnera fialove ruze a su nadhernee :)

  • 2
Odpovedať

Jana Komadová 10.02.21 22:22

JK
karma
100.00

Mám rada oranžovú a aj sedí na mňa

  • 2
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní