Gabrielle Bernsteinová: DOVOĽTE VESMÍRU, ABY VÁM KRYL CHRBÁT

Gabrielle Bernsteinová: DOVOĽTE VESMÍRU, ABY VÁM KRYL CHRBÁT

  • Zdieľaj:
 • 9

Zažívate vo svojom živote strach, ktorý vás núti kŕčovito držať pod kontrolou rôzne oblasti svojho života? Máte pocit, že sa vo všetkom musíte spoliehať len na seba? Ste už unavené z toho, že životné lekcie k vám prichádzajú tvrdo a nekompromisne?

Tak potom je najvyšší čas niečo s tým spraviť! Premeňte svoj strach na vieru, aby váš život plynul hladko a radostne. Známa americká motivačná rečníčka Gabrielle Bernsteinová vám vo svojej najnovšej knihe Vesmír vám kryje chrbát prezradí, ako na to.

Gabrielle Bernsteinová je podľa New York Times jednou z najpredávanejších autoriek a Oprah Winfreyová ju označila za novú autoritu v oblasti myslenia. Svoju podporu jej verejne prejavili aj Wayne Dyer či Luise Hayová.

V knihe Vesmír vám kryje chrbát, ktorá sa stala celosvetovým bestsellerom, vám Gabby prezradí, ako sa priblížiť láske a začať veriť vesmíru, že vám naozaj kryje chrbát... Teda, ak mu v tom vy sami nebránite. Naučí vás, ako si vyliečiť citové zranenia, uvoľniť bloky a svoj život znova naplniť láskou, šťastím a radosťou. Gabby sa s vami zároveň podelí o vlastný životný príbeh, kedy ju bolestné emočné skúsenosti doviedli k alkoholizmu a ako sa jej podarilo nájsť cestu späť k láske a viere, vďaka čomu je z nej dnes celosvetovo uznávaná motivačná rečníčka, ktorá povzbudzuje ľudí k tomu, aby sa nebáli zmeniť svoj život a nasmerovať ho k láske a dôvere.

Kniha Vesmír vám kryje chrbát vyšla ako novinka vo Vydavateľstve Motýľ.

Pozri aj: Krásna Slovenka očarila Austrálčanov kuchárskym umením

Gabrielle Berstein

Zdroj: Shutterstock®

Prečítajte si úryvok z knihy Vesmír vám kryje chrbát od Gabrielle Bernsteinovej:

V ten deň som prijala záväzok nikdy viac sa neotočiť chrbtom pravému zdroju lásky. Posledných desať rokov som strávila na duchovnej ceste a posilňovala svoj vzťah k nej. Lásku, o ktorej hovorím, mnohí nazývajú Bohom, duchom, pravdou či vedomím. Moderná slovná zásoba ju často označuje ako „vesmír" či „univerzum".

Najdôležitejšou vecou v mojom živote je práve vzťah k tejto energii. Bez neho by som stratila silu, zmysel života a svoje preciťovanie lásky. Každý deň venujem práve naladeniu sa na prítomnosť lásky vo svojom živote - prostredníctvom modlitby, meditácie, vedomých cvičení a milujúceho vzťahu k sebe a iným. Prijímam zodpovednosť za svet, ktorý vytváram vedomým výberom lásky. Toto prepojenie posilňujem každý jeden deň. Práve preto si stále, dokonca aj po desaťročiach snahy o duchovnú cestu, musím lásku vedome vyberať. Každý jeden deň. Tento záväzok som prijala na celý život. Dobrou správou je, že to časom prestane byť také ťažké. Tak je to predsa s každým novým návykom - čím viac ho trénujeme, tým viac nás baví. Dnes mám veľmi kvalitný vzťah s vesmírom, ktorý ma za to odmeňuje - nikdy ma nesklame.

Gabby

Zdroj: Shutterstock®

LEKCIA VESMÍRU: ŠŤASTIE, ÚSPECH A BEZPEČIE SA DAJÚ MERAŤ ÚPRIMNOU SCHOPNOSŤOU NAPOJIŤ SA NA MILUJÚCE VIBRÁCIE VESMÍRU

Mnohí ľudia cítia nešťastie, neúspech a neistotu. Prečo? Zabudli, kde je zdroj pravého šťastia, úspechu a bezpečia. Opätovné spojenie s vesmírom nájdete len vtedy, ak nezabudnete, kde sa nachádza zdroj vašej skutočnej moci. Až potom si môžete naplno vychutnávať zázraky života. A čo je najdôležitejšie - vaše šťastie tak bude vyjadrením radosti, ktorá pozdvihuje celý svet.

Máme právo na radosť. Bráni jej len naše odpojenie sa od lásky. Cesta späť k láske začína pochopením toho, ako sme sa od nej odpojili. Každému z nás sa to stalo inak - či už tak alebo onak, popierame lásku vesmíru a vyberáme si strachy tohto sveta. Sami si volíme ponáranie sa do hrozieb v televízii, strachov zo školy či obáv a neistôt v domácnosti. Bolesti dávame zmysel a myslíme si, že moc pochádza z vonkajších zdrojov - tak sa odlúčime od lásky vesmíru. Popierame zmysel lásky a vieru si šetríme pre strach. Na lásku úplne zabúdame...

Kurz zázrakov  učí: „Ak sa bojíte, je to jasný signál, že veríte len vo svoje vlastné sily.“ Ide o skutočne hlboké posolstvo a pamätám si, že keď som si ho po prvý raz prečítala, nahlas som zalapala po vzduchu. Odpojiť sa od lásky znamená, že popierate prítomnosť vyššej moci (vesmíru) a učíte sa spoliehať iba na svoje vlastné sily. Len vtedy pociťujete bezpečie. Ale vo chvíli, keď si vedome zvolíte, že sa odpojíte od milujúcej prítomnosti vesmíru, bezpečie a riadenie prozreteľnosti, ktoré máte bežne k dispozícii, sa stratia. Keď sa však opätovne spojíte s láskou a prestanete sa spoliehať na vlastné sily, otvorí sa pred vami jasná cesta. Prítomnosť lásky vždy vyženie strach.

Neprehliadni: Antinutrienty: Aké potraviny ich obsahujú a prečo ich treba jesť s mierou!


  • Zdieľaj:
 • 9
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Soňa Krátka 19.12.17 07:45

SK
karma
113.00

mrknem na knihu v kníhkupectve

 • 0
Odpovedať

Anna Bútorová 19.12.17 07:53

AB
karma
100.00

určite zaujímavá kniha, že by typ na vianočný darček... ?

 • 0
Odpovedať

Soňa Kelemenová 19.12.17 08:06

SK
karma
86.00

určite môže byť dobrá... autorka vychádza z vlastných skúseností a ťažkostí.... ako sa z nich poučila

 • 1
Odpovedať

Ľubica Šťastná 19.12.17 11:43

ĽŠ
karma
100.00

Už po nej dlhšie pokukujem...

 • 0
Odpovedať

Martina Varhaníková 19.12.17 12:58

karma
108.00

Bez lásky pociťujeme prázdnotu, preto máme potrebu sa stále niečim zaplňovať, čo je krátkodobé. Cez skúsenosi dospejeme k poznaniu..

Vďaka..na knihu sa tiež pozriem...vyzerá zaujímavo a rada sa stotožňujem s vnímaním iných duchovne rozvinutých ľudí.

 • 0
Odpovedať

Milka Damašková 19.12.17 14:16

MD
karma
132.00

Asi by som ju nedočítala..

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 19.12.17 18:49

MM
karma
100.00

tak túto knihu si určite prečítam

 • 0
Odpovedať

Daniela Bieliková 20.12.17 18:47

DB
karma
113.00

takáto literatúra ma zatiaľ vôbec neoslovila, asi by som sa pri tom nudila..

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 26.12.17 12:52

JK
karma
100.00

Rada čítam knihy

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Inflácia a varenie: Ako zatočiť s vysokými cenami práve v kuchyni?
LIFESTYLE

Inflácia a varenie: Ako zatočiť s vysokými cenami práve v kuchyni?

 • 0
 • 28.01.2023
Odišla legenda, ktorá navždy zmenila slovenskú a českú kinematografiu
LIFESTYLE

Odišla legenda, ktorá navždy zmenila slovenskú a českú kinematografiu

 • 0
 • 25.02.2023
Myóm na maternici – aké príznaky naň môžu poukazovať?
Zdravie

Myóm na maternici – aké príznaky naň môžu poukazovať?

 • 0
 • 19.02.2023