Inšpiratívne Slovenky: Dominika Onofrejová ako úspešná cukrárka

Inšpiratívne Slovenky: Dominika Onofrejová ako úspešná cukrárka
 • 13.07.2017
 • Nikola Benkovská

Medzi ďalšie inšpiratívne Slovenky 21. storočia,  ktoré svojím úsilím a odhodlaním dosiahli úspech, patrí nepochybne Dominika Onofrejová a jej makrónky.

Jej ženskú výnimočnosť zaručene ochutnáte pri každom súste sladkých dobrôt s príznačným názvom – Domčine laskonky. Na jej produktoch začínajúc makrónkami, cez torty, končiac candy barom, sa stanete závislí!

Čo bola tvoja prvotná motivácia k vytvoreniu blogu domcinelaskonky.sk?


Úplne na začiatku bola, samozrejme, moja prvotná túžba byť slobodná a nezávislá od toho, ako sa zobudí šéfka, či mi dá priepustku k lekárovi so synom alebo dovolenku nad rámec možností. Skrátka, byť sama sebe paňou. Pečenie mi dávalo zo začiatku pocit dobre odvedenej práce. Pochvalu, ktorá mi v bežnom zamestnaní tak veľmi chýbala. Veď každý z nás z času na čas potrebuje potľapkať po pleci so slovami – „dobrá práca". Toto mi pečenie dávalo, a preto ma to napĺňalo a stalo sa z neho podnikanie.

Čo komplexne zahŕňa tvoje podnikanie?

Nočné študovanie receptov, browsovanie rôznych stránok... Inšpirujem sa svetovými cukrármi, nielen makronkármi, ale i rôznymi inými, aby som stále mohla prinášať niečo nové svojim klientom. Suroviny a samotné pečenie sú už „malina", pred týmto celým stojí proces normovania a naceňovania. Pre človeka, ktorý sa rád hrá s číslami, je to raj na zemi. Ja medzi takých ľudí patrím, preto som rada, že táto práca je taká rozmanitá v tom, že si všetko robím a chystám sama - podklady pre účtovníctvo, marketing, komunikáciu, objednávky a mnohé iné.

Odporúčame: Inšpiratívne slovenky: Elena Kaslu - úspešná foodblogerka

Krásne veľkonočné sviatky #macarons #fullbox #nofilter #nofilterneeded #happyeaster #holidaytime

Príspevok, ktorý zdieľa Dominika Onofrejová (@domcine_laskonky),

Pri akých príležitostiach zákazníci najčastejšie využívajú tvoje služby?

Keď som ešte piekla len popri práci, rozhodla som sa vytvoriť si okolo seba komunitu ľudí. Zhruba rok mi trvalo, kým som mala stabilnú základňu ľudí, s ktorými som komunikovala primárne cez sociálne siete. Títo klienti sú z okolia alebo moji bývalí kolegovia či spolužiaci. Sú to ľudia, ktorí si už pri každej rodinnej udalosti automaticky objednávajú u mňa. Počnúc narodeninovými oslavami, po svadby, následné krstiny či aktuálne promócie.

Čo by si jednoznačne odporučila našim čitateľkám z tvojej ponuky?

Z mojej ponuky určite odporúčam makrónky. Áno, sú všade, na každom kroku. Ale ak je človek náročnejší, prosím, neuspokojte sa s tým, že ste ochutnali makrónky v nákupnom centre. Investujte do spoznávania nových chutí. Tak ako ja investujem čas a peniaze do cestovania - všade musím ochutnať niečo lokálne, veď o čom by bol potom ten život? 

Odporúčame: Levanduľa: Aké sú jej účinky a prečo si ju všetci pestujeme?

makrónkový kurz

Zdroj: Shutterstock®

Aké máš ambície či plány do budúcnosti v tvojom podnikaní?

Do budúcna mám veľa plánov, avšak konkurencia nespí, takže nemôžem všetky z nich prezradiť. Určite plánujem rozšíriť portfólio o sladkosti, ktoré budú mať u mojich klientov úspech, rozširovať moju výrobu a investovať do nových technológii. Tiež plánujem pokračovať v makrónkových kurzoch, kde baby chodia veľmi rady a je tam vždy skvelá atmosféra.

Bude vás zaujímať: Dobré a zlé účinky kávy: Nahradí ju BIO káva?

Čo pre teba osobne znamená krása?

Krása je relatívny pojem. Obdivujem niektoré cukrárky a ich výtvory, ale sama by som sa do takých vecí nepúšťala. Nie preto, že by som to s kopou času nezvládla, ale skrátka, to, čo je pre niekoho pekné, pre druhého byť nemusí. A teda celé moje podnikanie v pečení je odzrkadlenie môjho subjektívneho pohľadu na krásu.

Bude vás zaujímať: 3 jednoduché cviky pre krajší a pevnejší zadok

Aké rady na záver by si dala ženám, ktoré taktiež niečo milujú alebo objavujú, no boja sa k prvému kroku svojho sebavyjadrenia?

Prvý krok je, veru, najťažší. Sama poznám veľa ľudí, ktorí do toho skočili hlava-nehlava a časom prišli na to, čo všetko to obnáša. Minuli množstvo peňazí a zbytočne investovali do nepotrebných vecí. Ja som z tých, ktorí si až príliš dobre uvedomujú všetky dôsledky a negatíva, ktoré podnikanie môže mať. Ale na druhej strane, tých pozitív je viac. Základom je obklopiť sa ľuďmi, ktorí podnikajú alebo majú na podnikanie rovnaký názor. Ak nemáte oporu v rodine, hľadajte ju inde.

Hľadajte spôsoby a zoskupenia ľudí, kde sa pravidelne stretávajú podnikatelia, ale i takí, čo majú zatiaľ iba prvotný nápad. Toto vám dá najviac - vidieť naživo ľudí, ktorí si cez to všetko prešli alebo prechádzajú. Skutočných reálnych ľudí, ktorí sa boria s každodennými problémami a byrokraciou, ale na druhej strane sú plní elánu, pánmi svojho času a majú plnú moc nad tým, koľko zarobia. Takýto ľudia vás posunú vpred.

Bude vás zaujímať: 3 jednoduché cviky pre krajší a pevnejší zadok

Keď sa vydáva lesná víla #peonies #roses #weddingcake #seminakedcake #flowers #fruit #pivonky #ruze #svadobnatorta #polonahatorta

A post shared by Dominika Onofrejová (@domcine_laskonky) on


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

11 komentárov

Anna Bútorová 13.07.17 08:19

AB
karma
76.00

laskonky sú typické zákusky môjho detstva

 • 0
Odpovedať

Soňa Kelemenová 13.07.17 08:26

SK
karma
86.00

šikovná je pani.... ja osobne makróny milujem.... neviem sa ich dojesť... so slaným karamelom u mna vyhrávajú najviac

 • 0
Odpovedať

Katarína Kusá 13.07.17 16:00

KK
karma
90.00

pekné, držím palce nech sa jej darí

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 13.07.17 21:00

MM
karma
100.00

veľmi fandím takýmto ľuďom, škoda, že nie som mladšia, na niečo podobné by som sa dala nahovoriť, už chýba energia

 • 0
Odpovedať

Monika Červinková 10.08.17 12:21

karma
87.00

krásne kúsky, naozaj!

 • 0
Odpovedať

Milka Damašková 13.08.17 15:31

MD
karma
132.00

Šikovné rúčky má táto pani...Pekné úhľadné koláčiky robí...a tie pastelové makrónky...mňam:)

 • 0
Odpovedať

Juliana Šurkovská 03.09.17 13:51

karma
-1.00

paráda, držím jej palce, nech sa jej darí:)

 • 0
Odpovedať

Martina Begalova 13.11.17 14:09

MB
karma
108.00

uzasne tie nase slovenky a hlavne ta ich odvaha zacat piect pre druhych... mne to podla okolia aj ide ale stale mam vycitky ci je to dost dobre...

 • 0
Odpovedať

Stella Brezinová 14.12.17 07:51

SB
karma
-1.00

Úžasné koláčiky tie makrónky. Hneď som dostala chuť.

 • 0
Odpovedať

Libuše Šumná 14.12.17 15:29

karma
113.00

moc paní obdivuji a držím palce

 • 0
Odpovedať

Marika Michálková 14.12.17 20:59

MM
karma
107.00

šikovná...veľmi pekné, to by bola aj škoda zjesť ;)

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní