Je to skutočné možné? Môže sa láska vytratiť a vyprchať?

Je to skutočné možné? Môže sa láska vytratiť a vyprchať?

Napriek cynickosti dnešnej doby a štatistikám rozvodovosti, na ktoré narážame na každom kroku – priznajme si, ktorá z nás si neobliekala svadobné šaty s tým, že tá naša láska je iná a naozaj navždy? Skrátka taká – až  kým nás smrť nerozdelí...

Život však potom prinesie nejakú tú prekážku a pár momentov, keď je to medzi nami fakt na míle vzdialené od zaľúbeného šepkania si do uška, a hlavne hromadu zaručených článkov na webe ako  láska skôr či neskôr vyprchá.... Veď je to len chémia! Naozaj? Takže sa tomu, že spomedzi nás jednoducho zmizne, predsa len nevyhneme ani my?  

Bude sa ti páčiť: Online detox: Povieme ti, aké výhody má život bez internetu ​

nezhody v partnerstve

Zdroj: Shutterstock®

„Ale áno. Láska, ktorá dokáže spojiť manželov až do smrti je predovšetkým o vzájomnej úcte, záujme o to, čo zaujíma toho druhého a o schopnosti vzájomne spolu hovoriť, čo znamená predovšetkým vedieť sa počúvať, zdieľať spolu sny, túžby, plány a názory,“ vysvetľuje psychologička Oľga Ondrejková. Lenže to plánovali aj tí, ktorými dnes štatistici plnia svoje kolónky o rozvodovosti. A napriek tomu to s ich vzťahom vyzerá ako s otvoreným šampanským. Všetko pekné z neho mizne, ako bublinky z odzátkovanej fľaše. Kde je teda zádrheľ?

nezhody a rozvod

Zdroj: Shutterstock®

Hovoríme o tom istom?

„Láska je, podobne ako spravodlivosť, čestnosť, inšpirácia či pokora, niečo, čo má veľmi veľa významov​, takže môže byť rôznymi ľuďmi aj rôzne chápaná,“ dodáva vzťahová odborníčka, podľa ktorej tak platí, že hoci sa s partnermi, milencami a manželmi rozprávame o láske, často však spolu nehovoríme o tom istom. „O láske si totiž navzájom najviac povieme svojimi reakciami v každodennom živote. A vtedy sa môže veľmi rýchlo ukázať, že každý pod ňou rozumie niečo iné. Takže ona ani tak nevyprchá, len nám život ukáže, že to, čo pod ňou chápeme my, ten druhý vníma inak, a tak nám nedáva, čo čakáme.“

Inšpiruj sa: Robíš ich na pohovore? Tieto chyby v reči tela ťa môžu stáť miesto!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Ľubica Šťastná 10.01.19 05:48

ĽŠ
karma
100.00

Každý pod ňou rozumie niečo iné, veľmi dobrý článok!

  • 1
Odpovedať

Soňa Krátka 10.01.19 07:45

SK
karma
114.00

pravdivý článok, je to tak...

  • 1
Odpovedať

Mária Maxianová 10.01.19 07:54

MM
karma
100.00

skôr vyprchá zamilovanosť ako skutočná láska

  • 3
Odpovedať

Darina Božiková 10.01.19 13:15

DB
karma
114.00

lásku treba pestovať a chrániť,lebo sa naozaj vytratí ako dym.

  • 4
Odpovedať

viktor labakann 11.01.19 14:37

karma
85.00

Dnešní muži sa ako baby. nenosia nohavice a ked príde na lámanie chleba. tak nevie kam s konopy. Ked cigánke zomrel muž, tak ju hrešili, že za mužom vôbec neplakala. Dôvodila to stým, že: aký to bol chlap, ved ma nevedel ani vybiť.
Môj starý otec mi vždy hovoril, ked sa oženíš tak žene daj pár faciek ak sa bude pýtať, že prečo, ved nič neurobila, tak jej povedz, no vidíš a teraz si predstav, že čo bude, ak niečo vyvedieš.

  • 1
Odpovedať

Juraj Podmanický 11.01.19 19:40

JP
karma
109.00

Neverím, že vyprchá, oná je stále prítomná len si ju treba chrániť, aby sme ju vlastnou vinou nestratili. Musíme ju ako v mladosti, stále hľadať. Darmo sa nehovorí, kto stratil nech hľadá, kto hľadá nájde

  • 0
Odpovedať

Elena Švachová 11.01.19 22:03

karma
115.00

V manželstve musí byť okrem lásky aj priateľstvo a mať rovnaké záujmy.Mne to takto funguje už 40 rokov s tým istým mužom :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní