Muži verzus ženy: Prečo si nerozumieme? Tieto dôvody ťa dostanú!

Muži verzus ženy: Prečo si nerozumieme? Tieto dôvody ťa dostanú!
 • 24.03.2018
 • Simona Kostková

  • Zdieľaj:
 • 8

Upratujete, varíte obed a do toho ešte s úsmevom odpovedáte na nekonečné otázky svojich ratolestí. Klasická sobota, kedy robíte minimálne tri veci naraz, aby ste všetko stihli. A váš manžel nie je okrem pozerania televízie schopný vyniesť smeti. Poznáte to?

O tom, že ženy sú z Venuše a muži z Marsu, niet pochýb. Rozdiely medzi mužským a ženským svetom nájdeme na každom kroku. Okrem hlavných rozdielov, ktoré sú viditeľné na tele, by sme určite vedeli o pár ďalších, ktoré sú jasne preukázateľné. My poznáme také, o ktorých ste možno ani netušili!

Je to typicky mužské

To, že vieme s prehľadom zvládať viac vecí naraz a muži majú problém s jednou jedinou vecou, je známe. Prečo to tak je? A je taký každý muž alebo len ten váš? Otázky, na ktoré poznáme typickú odpoveď – veď je to chlap, čo čakáš... Pozor, je dokázané, že veľa vecí, ktoré považujeme za „typicky mužské“, nemusia súvisieť iba s ich povahou, ale môžu byť zakorenené oveľa hlbšie.

Množstvo vzťahov stroskotá na výrazných rozdieloch, ktoré pár nie je schopný prekonať. Buď to je mužská lenivosť, nepochopenie, ženské žiarlenie alebo iné. Veci, ktoré nevieme na mužoch pochopiť a oni na nás, sú niekedy naozaj veľmi rozsiahle. Ktoré sa zmeniť naozaj nedajú?

Zaujme ťa: Vytláčate mužovi akné? Prezradí to o vašom vzťahu šokujúce veci...

mužský mozog

Zdroj: Shutterstock®

Ženská logika

Najdôležitejší rozdiel, ktorý je klasickým dôvodom hádok, je rozdiel v myslení. Vy dokážete hodiny počúvať svoje priateľky a dokonale sa vcítiť do každého ich slova. Ale váš partner by najradšej, namiesto počúvania, racionálne konal a predišiel zbytočným rečiam. Bohužiaľ, toto je vec, na ktorú si budete musieť zvyknúť. V rámci rozdielnych mozgov, je ten náš uspôsobený tak, že sme empatickejšie, intuitívnejšie, lepšie si pamätáme mená a tváre.

Muži sú, naopak, lepší v logickom myslení, priestorovom vnímaní a koordinácii. Preto sú hádky o tom, ako zaparkovať pozdĺžne na jedenkrát, nezmyselné. Jednoducho na to nemáme bunky ako muži. Oni nám naopak nerozumejú, aj keď hovoríme jasne a zrozumiteľne. Ak ste sa niekedy zamýšľali, ako svojho partnera v tejto sfére zmeniť, môžete na to rýchlo zabudnúť – nezmeníte ho!

v čom sú ženy lepšie

Zdroj: Shutterstock®

Mužské choroby

Najzábavnejší rozdiel medzi pohlaviami, je choroba. Každá z nás pozná to, keď má muž ešte len "sopeľ" a dokáže sa opustiť natoľko, že vyzerá ako minútu pred smrťou. My sme naproti tomu schopné s chrípkou chodiť do práce a starať sa o domácnosť. Prvá vec, prečo to tak je, je tá, že my sa jednoducho o chod domácnosti postarať musíme a preto sme voči ochoreniam trošku odolnejšie. Ale nie je to len o tom!

Vedci dokázali, že vďaka receptorom v mozgu, ktoré sú u mužov citlivejšie na zmenu teploty, TO naozaj existuje. Mužská smrteľná choroba na päť – nádcha, je niečo, voči čomu sú muži menej odolní, než my. Sú citlivejší na kašeľ a nachladnutie, takže ak bude váš milovaný najbližšie chorý, venujte mu špeciálnu opateru.

Pozri sem: Klamstvá, ktoré počúvame takmer denne. Používaš ich aj ty?

myslenie mužov a žien

Zdroj: Shutterstock®

Každý je lepší v niečom inom

Ak by sme sa chceli chváliť tým, že dokážeme robiť dve veci naraz, čo muži nedokážu, nebola by to tak úplne pravda. My sme od určitého veku zvyknuté na to, že musíme robiť všetko pre to, aby sme uspeli v každej oblasti života. Možno je to aj spôsob kompenzácie, aby sme lepšie zapadli do mužského sveta. Lenže, milé dámy, muži to dokážu tiež.

Sme obratnejšie, než muži, pri riešení niektorých situácií, napríklad pri hľadaní kľúčov. Dokážeme sa lepšie vysporiadať s náročnými situáciami a vidíme viac riešení pri probléme. Muži však dokážu spraviť to isté, dokážu počúvať aj pozerať televíziu, ibaže sa im nechce. Dokáže ich rýchlejšie znechutiť činnosť, ktorú nerobia radi.

ako zvládnuť hádku

Zdroj: Shutterstock®

Mužské tajomstvá

Vedeli ste, že lodičky, ktoré máte doma, boli pôvodne určené pre mužov? V starom Egypte predstavovali symbol spoločenského postavenia - čím vyšší podpätok, tým vyššia moc. 

Malý a žiarlivý - presne toto odhalili talianski vedci, ktorí tvrdia, že mužská žiarlivosť je priamo úmerná ich výške. Súvisí to samozrejme s pocitom menejcennosti, pretože nižší muži závidia úspech u žien tým vyšším. Na druhej strane, nižší muži vás v posteli zahrnú omnoho väčšou vášňou.

V tehotenstve nepriberáte len vy, ale aj váš partner. Vedeli ste, že počas vášho tehotenstva priberie muž skoro 6 kilogramov? Súvisí to nielen s vašou stravou, kedy jete naozaj všetko, ale aj s poklesom testosterónu, nad ktorým prevládne estrogén u mužov.

Muži medzi štyridsiatym a päťdesiatym rokom života prežívajú druhú pubertu. Nie je nič výnimočné, že muži práve v tomto období zatúžia po mladšej milenke, pri ktorej vyzerajú mladší.

Zaujme ťa: Zaujímavé fakty o mužoch: Toto ste nevedeli!


  • Zdieľaj:
 • 8
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Pavlína Vaksmundská 24.03.18 15:15

PV
karma
110.00

Dobre,že sme rozdielní. Lebo keby sme boli rovnakí ,bola by tu nuda.. Nie sú zase všetci chlapi rovnakí, ale väčšina sa správa presne ako ste napísali v tomto článku.! Ked som bola chorá, tak som ho pýtala,nech mi ide po lieky ,no prišiel o tri dni..!! Bolo mu jedno ako mi je,radšej ako sa starať alebo pozerať na mňa,išiel s kámošmi do krčmy..!! Ja okolo neho musím lietať ,len ked má trošku nádchu.! A tiež nepochopím tú ich druhú pubertu.Chcú sa len ukázať pred ostatnými kamárátmi,akí sú frajeri, a že majú milenku ,ktorá je možno taká stará ako jeho dcéra. :-(

 • 0
Odpovedať

Soňa Kelemenová 24.03.18 17:05

SK
karma
86.00

super clanok... urcite ho dam precitat mojej policke... neveri ked mu hovorim o vedeckych faktoch o rozdielnost muza a zeny.... ale ako sa tu pisala nie vsetci sme rovnaky... tak ako muzi ani zeny... a to je na tom naozaj skvele.. keby sme boki rovnaky tak by sme sa mozno pobili... a preto je tento zivot zaujimavejsi... jednoducho muzi nas potrebuju... ale priznajme si... aj my ich potrebujeme... ten spolocny zivot bude zaujimavejsi a pestrofarebny

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 24.03.18 19:01

MM
karma
118.00

tolerancia nadovšetko, mám aj technické vzdelanie, aj logické myslenie, strávila som skoro celý život v mužskom kolektíve, či už v škole alebo v zamestnaní, ale jednoducho príroda nám dala do vienka rozdielnosť

 • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 24.03.18 22:29

ĽŠ
karma
100.00

Naozaj dobrý článok!

 • 0
Odpovedať

Elena Švachová 24.03.18 22:34

karma
109.00

môj manžel má jedinú chybu a to,že ma nepočúva,ked mu niečo rozprávam :-) ...inak je fajn-ked treba poupratuje,okná umýva jedine on,dokáže sa postarať o vnuka,takže ja som spokojná.Máme aj rovnaké záľuby,hádame sa minimálne :-)

 • 1
Odpovedať

Tomáš Kamenár 26.03.18 12:20

TK
karma
105.00

každý je originál

 • 0
Odpovedať

Anna Bútorová 27.03.18 15:24

AB
karma
100.00

je to jasné, muži sú z Marsu a ženy z Venuše :-D

 • 0
Odpovedať

Patrícia Hettešová 29.03.18 11:26

PH
karma
-1.00

myslím, že ak má žena chrípku, tak by sa mal muž (manžel) automaticky postarať o domácnosť, inak mi to príde dosť sebecké. ved na to predsa tvoríme dvojicu, aby sme si aj pomohali.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Mary Kay prináša esenciu leta
Novinky

Mary Kay prináša esenciu leta

 • 0
 • 26.08.2022
Domáci prírodný botox: Vyrob si ho sama iba z troch prísad!
Vyrob si sama

Domáci prírodný botox: Vyrob si ho sama iba z troch prísad!

 • 2
 • 07.11.2022
Zdravé a krásne vlasy vďaka sile byliniek
Vlasy

Zdravé a krásne vlasy vďaka sile byliniek

 • 0
 • 28.10.2022