5 tipov, aby pokožka krku zostala rovnako mladá ako pokožka tváre

5 tipov, aby pokožka krku zostala rovnako mladá ako pokožka tváre
 • 29.05.2017
 • Monika Šomšáková

  • Zdieľaj:
 • 8

Venujete množstvo času vráskam okolo očí, na čele alebo okolo pier? No pritom zabúdate, že váš krk vie rovnako dobre prezradiť váš vek, ak nie ešte výraznejšie.

Mnoho žien starostlivosť o pleť od tváre nižšie, ako je krk a dekolt úplne vynecháva. No pozor, lebo pokožka krku veľmi prezrádza, ako sa o ňu staráte a akú veľkú pozornosť jej venujete.

A preto máme pre vás pár vecí, ktoré by ste mali dodržiavať a zaručene bude vaša pokožka krku vyzerať zdravšie, pružnejšie a hlavne mladšie. 

Čistenie

Dookola čítate, že čistenie pleti je veľmi dôležité. Áno, je. Samozrejme ide o čistenie pleti na tvári, ale aj na krku a dekolte! Nevynechávajte tieto časti, pretože nečistota, pot a prach sa môžu ukladať na pleti a pleť nedýcha. Možno používate krémy a séra na tieto oblasti, ale ak ich dôkladne nevyčistíte, je to totálne zbytočne. Do hĺbky pokožky sa nič nedostane a vy vyhadzujete peniaze za drahé séra a krémy do vzduchu. 

Odporúčame: Príčiny tvorby vrások, ktoré určite nepoznáte!

čistenie pleti na krku a dekolte

Zdroj: Shutterstock®

Denne hydratovať

Je skutočne dôležité pleť hydratovať a ešte dôležitejšie použiť tie správne krémy. Pri veku 30+ by ste mali pouvažovať o investícii do kvalitnejších krémov. Takéto krémy by mali určite obsahovať peptidy alebo kyselinu hyalurónovú. Táto známa kyselina sa používa aj v bežne dostupných značkách, no molekuly sú príliš veľké, aby prešli do hĺbky pleti. Je potrebné sa poradiť s odborníkom a nájsť kozmetiku, ktorá využíva tieto molekuly v menšej veľkosti. 

Určite je dobré, ak krém obsahuje antioxidanty, poskytuje široké spektrum ochrany proti voľným radikálom, dodáva pokožke jas, urýchľuje hojenie rán a pôsobí protizápalovo. Vitamín C je taktiež veľmi dôležitý na rozjasnenie a vyrovnanie tónu pleti. Ďalšie prospešné látky sú retinol alebo kolagén.

Bude vás zaujímať: Ako dať zbohom pigmentovým škvrnám?

Pokožka krku a hydratácia

Zdroj: Shutterstock®

Používajte SPF

Najlepší liek na vrásky je prevencia. Za každých okolností používajte krémy alebo aj make-upy s SPF minimálne 30. Vaša pleť sa vám za to odvďačí v staršom veku. Slnečným žiarením sa pleť vysušuje a stráca na pružnosti. Oblasť krku má tak tenkú pokožku, že je dokonca viac ohrozená ako pokožka tváre. Nezabúdajte krk a dekolt taktiež chrániť krémom SPF. 

Odporúčame: Ako sa zbaviť čiernych bodiek na tvári? Skúste to takto!

starnutie pleti

Zdroj: Shutterstock®

Prestaňte toľko pozerať na telefón

Túto radu sme tu už mali v minulom článku. Bohužiaľ, je to pravda. Pravideľným pozeraním do telefónu krk zohýbate, a tým sa na vašej tenkej pokožke tvoria vrásky. Skutočne obmedzte tento zlozvyk, venujte svoj čas priateľom a okoliu, a tým si ušetríte pár vrások na krku, ktoré by vám spôsobila tak nezmyselná vec, akou je telefón. 

Bude vás zaujímať: Kofeín - 5 vecí, ktoré ste určite o kofeíne nevedeli!

tvorba vrások na krku

Zdroj: Shutterstock®

Špeciálna starostlivosť

Ďalším bodom je špeciálna starostlivosť. Dámy, ruku na srdce. Koľko z vás navštevuje kozmetičku aspoň raz za mesiac? Možno to je pre niekoho finančne náročne, no nenavštíviť kozmetičku roky a potom v 40-tke ísť niečo zachraňovať? To je už ťažké. Skúste si na ňu nájsť čas aspoň raz za mesiac alebo dva. Existujú chemické peelingy, rôzne masáže tváre, krku a dekoltu, ktoré napomáhajú obnove a pružnosti pleti.

Starajme sa o seba! Berme to ako oddych, relax a niečo, čo pomôže našej kráse. Budete sa cítiť krásna navonok aj zvnútra. Pretože si oddýchnete, urobíte niečo pre seba a budete sa mať viac rady.

Odporúčame: Magnézium a žiarivá pleť - čo majú spoločné? Potrebujeme ho?

špeciálna starostlivosť o krr

Zdroj: Shutterstock®


  • Zdieľaj:
 • 8
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Daniela Bieliková 29.05.17 08:39

DB
karma
117.00

Veru tak, treba sa o seba starať :-)

 • 0
Odpovedať

Lucia Šeptáková 29.05.17 09:15

karma
108.00

Snažím sa,krémujem,čistím,maskujem...najhoršie čo može byť je opaľovanie...

 • 0
Odpovedať

Katarína Kusá 29.05.17 11:54

KK
karma
89.00

tiež sa mi zdá, že najhoršie pre krk a dekolt je opaľovanie

 • 0
Odpovedať

Mária Frnová 29.05.17 12:37

MF
karma
106.00

veľmi dobré rady, dekolt a krk si chránim hlavne pred slnkom...

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 29.05.17 18:38

MM
karma
100.00

i ja si chránim krk a dekolt pred slnkom, pri práci v záhrade som väčšinou zohnutá :-)

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 30.05.17 08:03

SK
karma
113.00

dobré rady, tvár a krk sú najviac odhalené aj s chrbtami rúk, treba ich pred slniečkom chrániť, natierať s vysokým faktorom...no a starostlivosť - čistenie, masky...počas celého roka sú tiež dôležité...

 • 0
Odpovedať

Milka Damašková 30.05.17 20:17

MD
karma
132.00

Prudké slnko a nevhodná poduška- z toho sú najväčšie vrásky..

 • 0
Odpovedať

Jana Uhrová 04.06.17 10:45

JU
karma
103.00

tejto oblasti treba venovať obzvlášť starostlivosť a chrániť ju pred slnkom

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní