Prečo sa mi nedarí schudnúť? Skutočne šťastní ľudia nechudnú?

Prečo sa mi nedarí schudnúť? Skutočne šťastní ľudia nechudnú?

Diéty – vyskúšané, zaručené, zázračné! Vyskakujú na nás z každej stránky internetu. Tak neklikni, hlavne keď sú také sľubné... Ale úprimne, keby sme si teraz spravili v hlave takú malú inventúru tých, čo sme už vyskúšali, ktorá by skončila na prvom mieste? Nezbavovalo nás najrýchlejšie kíl, hoci nechcene, skôr trápenie, problémy a stres? Asi pri tejto otázke neprikyvujem sama. Znamená to teda, že šťastní nechudnú?  

„Chudnú a oveľa zdravšie a trvalejšie,“ oponuje koučka zdravého životného štýlu Lenka Černá, keďže, ako dodáva, kilá, ktoré idú rýchlo dole zo stresu, sa rovnako rýchlo zase vrátia. „Pre telo je to navyše obrovská záťaž, preto v momente, keď sa situácia upokojí, pre istotu uloží ešte viac.“

Pozri aj: Predstavy o manželstve: Mať alebo ich radšej nemať?

prečo nechudnem

Zdroj: Shutterstock®

Namiesto čokolády sex

Nie náhodou sa teda stres spája skôr s obezitou. Pod tlakom, keď sa od nás stále niečo chce a my už nevládzeme, totiž často bez rozmýšľania dopĺňame energiu jedlom. „Je totiž pre nás, tak ako cigareta, víno, či akákoľvek „droga“, určitou barličkou, po ktorej siahneme vždy, keď sa necítime v pohode,“ vysvetľuje odborníčka s tým, že držať sa zásad zdravého stravovania dokáže človek aj v ťažších životných momentoch. „Je to vecou tréningu. V kritických situáciách totiž rovnako pomáha aj dýchanie a skoncentrovanie sa na vlastný dych. Vďaka tomu sa celkovo upokojíme a nemáme už potrebu siahnuť dajme tomu po čokoláde. Skrátka, ide o to – v situáciách, v ktorých obvykle siahame po jedle, začať reagovať inak – či už dýchať, prejsť sa, napiť sa vody alebo sa trebárs oddať milovaniu s partnerom...“ To nie je zlá diéta, čo poviete?

Odporúčame: Prečo sa nám vzťahy rozpadajú? Prečo sa zvyšuje rozvodovosť?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Ľubica Šťastná 31.01.19 07:19

ĽŠ
karma
100.00

V situáciách, v ktorých obvykle siahame po jedle, je veľmi dôležité začať reagovať inak; dobrý článok!

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní