Sebarozvoj s koučkou: Čo s falošným obvinením?

Sebarozvoj s koučkou: Čo s falošným obvinením?

Možno sa vám už stalo, že vás niekto obvinil, krivdil vám, alebo považoval za vinníka, hoci ste si neboli ničoho takého vedomí. Môžete to brať ako subjektívny názor, lebo psychológia ľudského správania hovorí, že ľudia, ktorí sami prechovávajú pocity viny, sa na druhých dívajú, ako by boli vinní.
 
A hoci to znie paradoxne, pocit viny núti ľudí k procesu pykania bez konca. Už len tým, že na seba nazerajú ako na obeť. Neraz majú prudko negatívne nastavenie, čo mohli prebudiť osobné zranenia a nedostatok sebalásky a sebadôvery.
 

„Keď stretneš problém a podkne ťa, nepadaj na zem, opri sa oňho usmej sa a nakoniec mu zamávaj.“

obviňovanie vo vzťahu

Zdroj: Shutterstock®

Takto nešťastní ľudia, ktorí vidia príčinu svojho nešťastia v okolitých ľuďoch a udalostiach, sa neskutočne trápia. „Odpustiť znamená prestať nenávidieť“, vyriekol A. Comte-Sponville. Ja dodávam, že odpustenie tiež znamená prestať pôsobiť zlo sám sebe, aj tým, že k sebe prestaneme cítiť nenávisť.
 
Práve odpúšťaním vyjadrujeme našu schopnosť odpratávať nenávisť z našich sŕd. Ciest je viacero, jednou z nich je ponúkanie pozitívnej energie v podobe záujmu, súcitu, empatie a tiež lásky. Svoje môže zohrať aj osobný príklad, že sa dá žiť radostnejšie a vidieť okolo seba aj krásne veci, hoci to v dnešnej dobe zvádza skôr k negativizmu.
 
ako zvládnuť falošné obvinenie

Zdroj: Shutterstock®

„Používajte ticho. Použite ho nemilosrdne. Je to najsilnejšia zbraň akú máte. Je krutejšia než všetky slová...“

Kam ide naša pozornosť, tam ide aj naša voľba. A hoci máva potrebu zatúlať sa aj do negatívneho, viete ju vracať späť a chcieť od nej, aby si „tu a teraz“ vyberala niečo, v čom bude nachádzať zmysluplnosť.
 
 
 

Vaša Janette

Viac o Jannette Šimkovej na jej webe: www.lifekoucing.sk

Alebo sa môžete začítať do jej inšpiratívnej novej knižky, ktorú si môžete zakúpiť tu: 

http://obchod.portal.cz/zijte-sve-lepsi-ja/

Janett Šimková kniha

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Soňa Kelemenová 05.09.17 08:13

SK
karma
86.00

ja som sa raz stala obeťou falošného obvinenia...... pravý vinník sa potom našiel.... ale ospravedlnenie od obvineného sa do dnešného dňa neuskutočnilo..... odpustila som mu.... ale nevyhladávam jeho spoločnosť a prestali sme sa stretávať.....

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 05.09.17 08:32

SK
karma
114.00

tiež mám podobný zážitok, že jedna pani povedala...a povedala, že ja... a môžete vysvetľovať, koľko chcete, že vy ste boli úplne mimo daného konfliktu,bolo mi to veľmi ľúto, ale niekedy nevysvetlíte...život je raz taký...odpustila som, už neriešim...

  • 0
Odpovedať

Milka Damašková 06.09.17 22:21

MD
karma
132.00

Asi ani nepoznám človeka, na ktorého by nejaký "dobrák" nevytiahol lživé obvinenie...takéto obvinenie vie dobre naštvať, raniť...

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 26.12.17 12:53

JK
karma
100.00

Rada som si prečítala niečo nové

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní