Sebarozvoj s koučkou: Čo s pocitom divnosti?

Sebarozvoj s koučkou: Čo s pocitom divnosti?

Čas od času príde na každého pocit, že je “divný”. Na tých senzibilnejších to "chodí" častejšie. 

Naša pozornosť, a hlavne množstvo času, sa potom presúva k analyzovaniu toho, čo si o nás a našom správaní hovoria ostatní. Prebieha nám hlavou: “Keď teraz zareagujem takto alebo keď nebudem súhlasiť, určite ho sklamem.” Takýto štýl “sebareflexie” je pre nás prudko nezdravý, lebo venujeme príliš veľa energie druhým a príliš málo sami sebe a vlastnému vedomiu o sebe.

Povedať si “dosť!” nám pomôže uvedomenie si, že každý je taký zamestnaný sám sebou a tým, ako prežiť, že mu nezostáva priestor, aby sa venoval analýze toho druhého. A keby mu nedajbože na to priestor zostal, čo to má s nami? Kľúčové je venovať sa bezvýhradnému sebaprijatiu, nie tomu, či sa zapáčime niekomu, na kom nám neraz ani nezáleží alebo nie je pre náš život dôležitý. To venovanie sa sebe má význam hlavne preto, lebo keď posilníme vlastný sebaobraz a budeme si vedomý vlastnej hodnoty, menej nás budú zneisťovať tí druhí.

Pozri aj: Šokujúce: Ako často meniť pyžamo? Je to dôležitejšie než si myslíš!

odlišnosť/inakosť

Zdroj: Shutterstock®

Pocit divnosti

Keď sa pristihnete pri tom, že zneisťujete samých seba, napíšte si to – ako to znie a čo si vtedy hovoríte? Prečo si to myslíte? Potom sa na to z odstupu pozrite a vyhodnoťte to objektívne, či je skutočne na vašom presvedčení všetko pravdivé.

Odporúčame: Aj ty máš sladko-slané chute? Inšpiruj sa vybranými receptami!

Janett Šimková kniha

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Martin Klingac 13.03.18 02:16

karma
-1.00

Hmmm

  • 1
Odpovedať

Marie Gutmannová 13.03.18 09:04

MG
karma
104.00

Skvely clanok

  • 0
Odpovedať

Martina Varhaníková 13.03.18 12:25

karma
110.00

V prvom rade by sme mali prestať posudzovať seba a aj iných. Ak sa však dostaneme do situácie, kedy seba hodnotíme, treba to stopnúť a začať seba vnímať srdcom duše. V tomto stave nie je ego, žiadne myslenie, ktoré nás viac udupáva a znevažuje, je len pokoj a láska, ktorými sme naplňovaní.
Byť emočne nezúčastnený, nechať ich len preplávať, aby sa nás nedotýkali o tom krásne hovorí Marcelka z hôr.

Preto je dobré byť pozorovateľom seba samého a pracovať na sebe, rozvíjať v sebe to, čo nás baví a čo by sme chceli robiť..každý sme jedinečný.

Ak si niekto myslí, že je divný, stačí si zalistovať na nete a zistí, koľko celebrít má rôzne úchylky, potom si uvedomí a povie, že divný nie je :o)

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 13.03.18 19:04

MM
karma
100.00

podľa mňa je každý divný svojím spôsobom

  • 0
Odpovedať

Lenka Meravá 13.03.18 20:19

LM
karma
82.00

Vsetci sme divny. Robim s ludmi a kazdy den stretnem aspon 12 divnych ludi 20nevychovanych 50hlupych a aj sialeny by bol. Kazdy sme nejaky

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní