Sebarozvoj s koučkou: Čo s prekážkami?

Sebarozvoj s koučkou: Čo s prekážkami?

Veľmi sa mi zapáčila myšlienka Jacka Penna o tom, ako jedno z tajomstiev života spočíva vo vytvorení odrazových mostíkov z vratkých kvádrov. Vybaví sa mi vždy, keď počujem niekoho rozprávať o prekážkach.

Zvyčajne ľudia berú prekážky ako niečo zlé. Lenže ony nám poskytujú dôležité informácie o tom, kto sme a ako fungujeme pri rôznych okolnostiach. Nie vždy ich však rozšifrujeme správne. K prekážke sa oplatí zaujať postoj, že je to učiaci nástroj, ktorý nám vždy sprostredkuje, čo je v nás ukryté.

Pozri aj: Si pod neustálym tlakom? Daj si bylinkový čaj proti stresu!

životné prekážky a smútok

Zdroj: Shutterstock®

Lepšie, než mať strach z prekážky, je predvídať ju na základe predošlých skúseností. Tie nám zanechali odkaz, čo sa osvedčilo a čo nie. Keď sa vyhneme opakovaniu nevydareného riešenia, môžeme prísť na nové, lepšie, výhodnejšie… alebo experimentátorské, ktoré nás pustí ďalej.

„Ak nájdeš v živote cestu bez prekážok, určite nevedie nikam.“

Janett Šimková kniha

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Elena Švachová 01.05.18 22:45

karma
115.00

Prekážky patria k životu a je len na nás,ako si s nimi poradíme.Človek sa má učiť na vlastných chybách,aby sa im na budúce vyhol.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní