Sebarozvoj s koučkou: Čo s uľahčovaním vecí?

Sebarozvoj s koučkou: Čo s uľahčovaním vecí?

Vždy sa nachádzame uprostred nejakého úsilia a mávame z neho rozmanité pocity – od zlých až po dobré. Vytvárame svoje životy za pochodu a robíme to najlepšie ako vieme. Keď nás niečo zaskočí a vnútorný hlas nám hovorí, že to bude ťažké, namáhavé, náročné…, rýchlo sa začneme obzerať po niečom ľahšom, lepšom, príťažlivejšom… je to vždy lákavé pokušenie – podľahneme jeho zvodom a ťažko sa nám hovorí “nie”.

A tak sa neraz vzdávame a vyberáme si niečo, čo je pre nás nedobré či nesprávne. Vzdáme sa toho nového, na čom pracujeme a vrátime sa k starej, ľahšej, vyšliapanej ceste bez vysokej žihľavy a pichľavých kríkov. Túžba uľahčiť si veci môže byť pascou, aj nemusí. Je to niečo, čo si prirodzene želá ego. Len cena, ktorú za to zaplatíme, je privysoká. To ona je tou pascou. Keď nás zaklapne, prestávame byť slobodný.

Pozri aj: Nevädza poľná: Vraj burina, no pozri, čo dokáže s tvojím telom!

prekážky v živote

Zdroj: Shutterstock®

Zmysel, vášeň, podstata

A v neslobode nie je radosť, je tam trápenie. Buďte preto v strehu, keď si hovoríte: “Neskôr pôjdem na vychádzku, niečo si nakreslím, pustím krásnu hudbu, objímem niekoho… Alebo tiež: neskôr zariadim, vyhľadám, naplánujem, naučím, odpustím, vyriešim… Všetko sú to pasce. Odďaľujú nás od nášho spojenia so zmyslom, vášňou, duchaplnosťou a hlbokou podstatou. Keď s nimi strácame spojenie, prichádzame o jednoduché radosti.

Zaujme ťa: Máš bolesti? Pomôžu ti tieto akupresúrne body na ruke!

Janett Šimková kniha

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Ľubica Šťastná 05.06.18 16:44

ĽŠ
karma
100.00

Výborný článok!

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní