Sebarozvoj s koučkou: Pocit prázdnoty v živote - aký má význam?

Sebarozvoj s koučkou: Pocit prázdnoty v živote - aký má význam?

Vo svojej praxi zažívam klientov, ktorých „privedie prázdnota“. V určitej chvíli svojho života zažívajú pocity nenaplnenia. Kladú si otázku: „Čo tu vlastne robím?“ Pochybujú o svojom zamestnaní, vzťahoch, domove, svojom tele a hlave. 

Mám vtedy dočinenia s ich prežívaním toho, že nič nemá zmysel. Ten pocit prázdna je pre nich vlastne vykúpením, aj keď v tom rozpoložení sa im takto na svoju situáciu nedá nazerať.

Pozri aj: Sebarozvoj s koučkou: Pozitívna terapia ako súčasť sebarozvoja

význam prázdnoty v živote človeka

Zdroj: Shutterstock®

Aký majú význam pocity prázdnoty?

Aby sme prázdnotu pochopili, musíme ju zažiť. Pretože zmysluplný život je život prepojený s niečím väčším než sme my. Objavujeme to postupne. A to tak, ako zrieme a zbierame skúsenosti. Len tak vieme uplatniť svoje silné stránky na podporu dobra v službe niečomu, čo nás presahuje. Bez starostlivosti o seba, svoju dušu a srdce sa nevieme deliť o to, čo je v nás pripravené na odovzdávanie. Každý z nás má svoj úžasný stred, od ktorého sa svet odráža jedinečným spôsobom. Významom prázdnoty môže byť výzva k tomu, aby sme do svojho stredu pustili svetlo.

sebarozvoj s koučkou

Zdroj: Shutterstock®

Keď dôjde k zavŕšeniu výzvy

Keď sa rozžiarime zvnútra, už nič zvonka neprekryje naše svetielkovanie. Je to podobné, ako keď šelma nedokáže rozbiť vajce kvôli jeho oválnemu tvaru. Ale malé ťukanie zvnútra vajíčka naruší štruktúru škrupinky, aby sa z nej dalo vyjsť. A toto ťukanie zvnútra potrebujeme urobiť pre seba my sami. Kladivko nám však niekto rád podá…

Inšpiruj sa: Ako podporiť kreativitu? Vyskúšaj tento jednoduchý a efektívny spôsob

Janett Šimková kniha

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Ľubica Šťastná 24.04.19 06:45

ĽŠ
karma
100.00

Výborný článok!

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní