Zmena pesimistického zmýšľania na pozitívne - tipy ako na to!

Zmena pesimistického zmýšľania na pozitívne - tipy ako na to!
 • 08.06.2017
 • Monika Šomšáková

  • Zdieľaj:
 • 2

Niekedy príde obdobie, kedy sa veci vo vašom živote pokazia a vy neviete, akou cestou sa vydať a čo je správne.

Vaše zmýšľanie sa stáva pesimistické a v ničom nevidíte radosť, všetko je čierne, v práci sa neviete sústrediť a každé ráno je pre vás len ďalší začiatok zlého dňa. Toto chce zmenu. 

Zmena pesimistického zmýšľania na pozitívne je v takomto prípade nutná, ak chcete byť v živote šťastný. Staňte sa optimistom!

Ranné vstávanie

Pesimisticky zmýšľajúci človek vidí všetko zle. Nič sa mu nechce a celý deň je totálne neproduktívny. Ako to zmeniť na optimistickejšie zmýšľanie? Vstávajte skôr! Vstaňte z postele o ôsmej, nie o desiatej. Vytvorte si program na celý deň a zamestnajte sa nejako. Nebude čas premýšľať pesimisticky. Tým, že strávite deň v posteli neprispejete k žiadnej zmene. Takže ako prvé vstávajte skôr, aby ste mali dlhší deň.

Bude vás zaujímať: Prechádzky a ich zdravotné benefity, ktoré musíte poznať!

optimistické zmýšľanie

Zdroj: Shutterstock®

Čo vás robí šťastnými

Prídete z práce, dáte si sprchu a zaleziete do postele. Skutočne? Toto nie je program, ktorý vás naplní optimizmom. Skúste to takto. Zoberte papier a pero a napíšte si zoznam vecí, ktoré vás robia šťastnými a naplnenými.

Môže to byť hocičo. Učiť sa nový jazyk, čítať knihy, cvičenie vo fitnes centre, stretnutie s priateľmi alebo prechádzka po parku. Napíšte všetko, čo vás napadne, a potom sa snažte pracovať na týchto veciach. 

Bude vás zaujímať: Moja kariéra mi zabíja vzťah, čoraz častejší problém dnešných žien...

zbavte sa pesimizmu

Zdroj: Shutterstock®

Usmievajte sa

Verte alebo nie, človek, ktorý sa necíti dobre a je pesimistický, má obrovský problém usmiať sa. Pritom ide o jednoduchý úkon, ale je to ťažké. Úsmev je doslova liečivý. Usmievajte sa a optimizmus sa vráti. S úsmevom bude život krajší, budete sa cítiť lepšie, sebavedomejšie a veríme, že vďaka jednoduchému úsmevu budete žiariť optimizmom. 

Bude vás zaujímať: Potraviny, ktoré nakopnú váš metabolizmus!

vyhnite sa pesimizmu

Zdroj: Shutterstock®

Stretávajte sa s ľudmi

Určite sa nezatvárajte doma. Nezostávajte sami. Pesimizmus len a len prehlbujete. V takom stave je ťažké prinútiť sa ísť von medzi ľudí, ale ak chcete byť znova optimisticky naladený, musíte to urobiť. Obklopte sa ľuďmi s pozitívnou náladou, úspešnými ľuďmi, ktorí vás motivujú a nakopnú optimizmus vo vašej mysli. Vyhýbajte sa ľudom, ktorí vás dostanú do ešte horšej pesimistickej nálady, ktorí sa len neustále sťažujú a vidia všetko čierne. Je čas na chvíľu sa prestať stretávať s týmito priateľmi a naopak stretnúť sa s usmievavými ľuďmi s optimizmom na rozdávanie. 

Bude vás zaujímať: Mobilné aplikácie pre ženy na rozvoj myslenia a pamäťe

optimistická nálada

Zdroj: Shutterstock®

Inak premýšľajte

Pesimisti sú majstri v tom, ako premýšľajú, čo všetko sa môže pokaziť. Optimisti naopak premýšľajú, že sa všetko podarí a bude všetko skvelé. Napríklad: Priatelia vás zavolajú večer von. Vy ako pesimista automaticky rozmýšľate negatívne. Budete musieť ísť do mesta a pôjdete do klubu, kde sa určite budete nudiť. Kamarátky budú chcieť tancovať, ale vy nemáte náladu a zajtra budete unavená, keď sa prebudíte.

Čo tak pozrieť sa na to optimistickým pohľadom. Áno, idem von. Stretnem sa s mojimi priateľmi, dodajú mi energiu, stretnem možno nových ľudí, zabavím sa na dobrej hudbe a zasmejem sa spolu s priateľmi. Na druhý deň síce vstanete unavená, ale s dobrým pocitom, že ste sa zabavili, usmiali a predsa len nie všetko je čierne.

Bude vás zaujímať: Tieto ranné rituály zabezpečia, že budete mať super deň

skončte s pesimistickou náladou

Zdroj: Shutterstock®


  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Lucia Šeptáková 08.06.17 22:06

karma
108.00

Budem sa tým riadiť..

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 31.12.17 14:36

SK
karma
113.00

mám rada tieto články, ďakujem

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Módna inšpirácia z jesenného Anglicka: Esenciálne kúsky na jeseň 2021
Módne inšpirácie

Módna inšpirácia z jesenného Anglicka: Esenciálne kúsky na jeseň 2021

 • 6
 • 08.10.2021
Svetové inšpirácie z jesenných ulíc
Módne inšpirácie

Svetové inšpirácie z jesenných ulíc

 • 9
 • 05.11.2021
Široké nohavice sú hitom tejto sezóny! Hodia sa každej bez ohľadu na typ postavy
Módne inšpirácie

Široké nohavice sú hitom tejto sezóny! Hodia sa každej bez ohľadu na typ postavy

 • 5
 • 12.09.2021
TOPlist