Je rozdiel medzi „byť sám“ a „cítiť sa osamelo.“
Byť sám znamená, že nikto iný v našej blízkosti nie je.
Či už ste doma alebo môžete byť kľudne niekde na verejnosti ale nie je tam nikto koho poznáte.
To je prípad kedy si môžete povedať, že ste sama.
Pocit osamelosti je úplne niečo odlišné. Ide skôr o náš emočný stav, kedy cítime, že nám niečo alebo niekto chýba. Pocit osamelosti môžete mať dokonca aj keď práve nie ste sami. Dobrým príkladom je strata komunikácie vo vzťahu. Vtedy sa ľudia menej zhovárajú a pomaly sa odcudzujú. A samozrejme to platí aj opačne. Môžete byť úplne sama a pritom byť úplne spokojná.
Stanovenie cieľa
Čo takto premeniť stav osamelosti na niečo produktívne pre vás? Stanovte si nejaký cieľ. Je jedno či ide o krátkodobý alebo dlhodobý. Ak sa cítite osamelo, najlepšie spravíte ak si poriadne premyslíte cestu vďaka, ktorej sa k tomuto cieľu dostanete. Pri splnení vášho plánu budete na seba ešte väčšmi hrdá. Nepodľahli ste smútku ale ste sa posunuli niekam ďalej.
Straťte sa vo svete fantázií
U niekoho môže samota vyvolať pocit osamelosti. Vtedy je ten správny čas pre našu fantáziu. Rada čítate knihy? Áno, aj to je jedna z možností kedy si viete predstaviť dej knihy a trošku fantazírovať.
Spojenie s prírodou
Prepojenie s prírodou je naozaj ťažké v prítomnosti druhej osoby. Na vnímanie vôní, zvukov, tepla, svetla, sa potrebujete plne koncentrovať. Nájdite si pokojné miesto na sedenie, kde môžete sledovať zvieratá, načúvať zvukom vody alebo stromov. Pravdou je, že ak máte vo svojej blízkosti prírodu a zvieratá, nie ste naozaj samy.
Pohyb!
Napríklad beh alebo plávanie, zumba, poledance, tenis, basketball, squash alebo len obyčajná posilňovňa spraví svoje. Staré známe endorfíny s nami spravia svoje. Vďaka nim sa budete cítiť šťastne a plné života.