3x smoothie na imunitu: Vitamínová bomba v jednom pohári

3x smoothie na imunitu: Vitamínová bomba v jednom pohári

Jesenné obdobie je už tradične spájané s jesennými chrípkami. Akosi nás každý rok prekvapí rýchly prechod medzi horúcimi letnými dňami a chladnejšími jesennými. Tak sa poväčšine naše domácnosti menia na zásobáreň ovocia a vitamínových doplnkov, ktorými sa snažíme nadopovať nielen seba, ale aj ostatných členov domácnosti. Ak aj vám stále hovorievali, že vitamín C je najdôležitejší pre organizmu a pre imunitu, tak musíme súhlasiť. Práve tento vitamín môžete nájsť v citrónoch, ale aj v ďalšom ovocí. Dnes sme si však pre vás pripravili 3 recepty na smoothie nápoje, ktoré obsahujú inú základnú ingredienciu.

Smoothie nápoje sú už nejakú tú dobu najobľúbenejšími raňajkovými nápojmi, ktoré dokáže oceniť každý, kto sa snaží zdravo stravovať. Ale aj tí, ktorí nemajú čas sa ráno naraňajkovať alebo sa snažia dopriať telu dostatok vitamínov aj bez užívania výživových tabliet. A dopriať by ste si ich mali aj vy, a to aspoň niekoľkokrát do týždňa. Obzvlášť v tomto sychravom období.

Smoothie nápoje s jednou tajnou ingredienciou

Na smoothie nápojoch je najlepšie to, že si ich môžete pripraviť stále inak. Každé ročné obdobie je totižto charakteristické iným druhom ovocia, preto môže mať smoothie rôznu podobu. Túto jeseň si okrem zázvoru pridajte do smoothie kurkumu. Ide o korenie, ktoré je považované za prírodné antibiotikum s protizápalovými účinkami. Kurkuma dokáže posilniť imunitný systém, ničí baktérie a tým predchádza vzniku nádchy či prechladnutia. Bonusom v tomto prípade sú účinky kurkumy na trávenie či metabolizmus.

Odporúčame: Najzdravšie jesenné potraviny: Pripíš ich na zoznam a pripni na chladničku

1 z 3

Kurkumovo-mangové smoothie

  • mango nakrájané na kocky
  • šálku ananásu (čerstvého alebo z plechovky)
  • pol lyžičky kurkumy
  • pol lyžičky škorice
  • 150 gramov jogurtu (môžete nahradiť mliekom)

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Ľubica Šťastná 07.10.19 07:47

ĽŠ
karma
100.00

Kurkuma je skutočne veľkým bonusom a to nielen v smoothie; rady používame!

  • 0
Odpovedať

Marika Michálková 08.10.19 12:32

MM
karma
107.00

Smoothie sa hodí vždy

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní