5 jednoduchých trikov, vďaka ktorým schudnete

5 jednoduchých trikov, vďaka ktorým schudnete
  • 13.08.2016
  • Vladimíra Drábiková

Koľko novoročných a letných predsavzatí ste si už dali? A koľko z nich ste aj naozaj splnili a dodržali? Buďte teraz chvíľu k sebe úprimné a priznajte si, že nie veľa... Ak vôbec nejaké.

A práve naše želania, ciele a predsavzatia zlyhávajú na tej jednoduchosti. Je príliš jednoduché niečo si povedať, či sľúbiť, ale omnoho ťažšie sa dané sľuby plnia. V prípade, že ide o vašu postavu a predsavzatie týkajúce sa cvičenia či novej revolučnej diéty, porušujú sa ešte jednoduchšie. Podľa prieskumov až 92% našich predsavzatí zlyháva. Toto číslo vôbec nie je dobrou vizitkou našej pevnej vôle a odhodlania. Aby sme to zmenili, potrebujeme len malé triky, ktoré si adaptujeme do bežného života. Ako napríklad nasledujúcich 5 trikov :

1. Skúste jesť iba v prípade, že si na jedlo naozaj nájdete čas. Žiadny stres a nezmyselné hádzanie jedla do úst. Jedlo je potrebné adekvátne prežuť, aby bolo jemné a rozžuté nadrobno. Bez stresu sa jedlo omnoho jednoduchšie strávi a ešte si na ňom aj stihnete pochutiť.

Podotýkame, že jesť by ste nemali pri notebooku, mobile a tablete.

2. Potešte svojho zubára. Umyte si zuby po každom jedle! Prečo? Je to jednoduché, po každom jedle vám v ústach zostáva určitá chuť, ktorá vás vedie na následné pokračovanie v jedle alebo vám minimálne neustále niečo chutí. Umývaním zubov túto chuť znížite, a tak si odopriete hneď niekoľko prebytočne prijatých kalórií.

Odporúčame prečítať: Ako sa schladiť nápojmi bez zbytočných kalórií?

5 trikov vdaka ktorym schudnete

Zdroj: Shutterstock®

3. Ak nemôžete svoj jedálniček zredukovať, nevyčítajte si to. U niektorých ľudí jednoducho psychika zohráva veľkú rolu. V prípade, že nedokážete žiť bez masla, smotany, alebo šľahačky, nezakazujte si ich. Práve to by vaše bunky ešte viac nabudilo k ich jedeniu. Jednoducho si doprajte aj tieto kalorickejšie potraviny, ale v menej kalorickej podobe a s následne väčším pohybom.

4. Uvarte jedlo, oddýchnite si, ohrejte ho a napokon zjedzte. Prečo vám píšeme tento postup? Pretože výskumy ukázali, že práve jedlo zohriate na druhý deň odo dňa varenia je menej kalorické ako jeho čerstvá verzia.

5. Vyberajte si vždy zdravšiu verziu jedla. Vyprážaný syr s hranolkami alebo grilovaný hermelín s opekanými zemiakmi? Áno, mali by ste si zvoliť druhý variant. Netvrdíme, že vďaka tomu schudnete 10 kg, ale jednoznačne prijmete menej kalórií, čo vedie k menšiemu priberaniu.

Odporúčame prečítať: Ako sa schladiť nápojmi bez zbytočných kalórií?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Martina Begalova 15.08.16 09:59

MB
karma
108.00

zaujimave tipy kt. je potrebne mat "na ociach" :)

  • 0
Odpovedať

Martin Matta 16.08.16 18:03

MM
karma
-1.00

už len sa tým riadiť :-)

  • 0
Odpovedať

Zuzana Gážiková 05.10.16 10:58

ZG
karma
-1.00

A samozrejme aspoň trošku sa hýbať!

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní