67-ročná blogerka Linda Malys Yore: Žije si svoj cestovateľský sen

67-ročná blogerka Linda Malys Yore: Žije si svoj cestovateľský sen

  • Zdieľaj:
 • 3

Aj vy už teraz premýšľate nad tým, čo budete robiť, až sa dožijete dôchodku a nebudete zrazu musieť chodiť do práce? Už teraz si vizualizujete svoj život na dôchodku? Život, kedy sa nebudete stresovať tým, že či náhodou nezaspíte do práce. Už nebudete premýšľať nad tým, aký pracovný deň vás čaká. Váš deň bude začínať raňajkami a úplnou pohodičkou bez stresu. Ach, už keby to bolo, že?

Linda Malys Yore sa vo svojich 67 rokoch rozhodla, že si bude užívať krásy všetkých krajín, ktoré chcela navštíviť už ako malá. Nezabudnuteľná babička s červeným rúžom na perách si žije svoj cestovateľský sen. No okrem toho Linda objavila čaro Instagramu, preto sa o svoje zážitky delí aj so svojimi fanúšikmi, ktorých má v súčasnosti na sociálnej sieti už takmer 60 000.

Ako prezradila pre portál insider.com, svojho cestovateľského ducha má už od detstva, kedy jej rodičia mali aj dve práce len preto, aby si mohli dovoliť cestovať – teda, aby mohli stráviť aspoň pár dní v roku v nejakej zaujímavej krajine. V živote sa riadi heslom svojho otca, ktorý jej stále hovorieval, že druhá šanca v živote neexistuje a že žijeme len raz. Linda si preto sľúbila, že na svojej smrteľnej posteli nebude mať žiadne výčitky z toho, že si život neužila naplno.

Pozri aj: 9 otázok zdravia, ktoré by si mala položiť svojej mame

67-ročná blogerka Linda Malys Yore

Zdroj: instagram.com/lindaontherunofficial

Žije každý deň tak, akoby bol posledný

Linda si cestovanie zamilovala už v dobe, keď sa vydala. Pôvodne vyučená zdravotná sestra dala výpoveď v zamestnaní hneď, ako sa im narodili deti, aby sa mohla o ne starať. Jej manžel bol živnostníkom v zdravotníckej oblasti – bol sám sebe pánom, vďaka čomu mohli cestovať spolu. Kúpili si karavan a spoločne objavovali svet. Avšak ich manželstvo sa po 26 rokoch rozpadlo, no to nebránilo Linde v tom, aby v objavovaní nových kultúr pokračovala.

Nápad založiť si webovú stránku a začať pridávať aj na sociálne siete skrsol v hlave jej dcéry, ktorá jej založila vlastný web. Ako uvádza: „Moja dcéra Viktória vždy hovorila, že vediem zaujímavý život, ktorý by určite oslovil aj iných ľudí.“ Na svojom webe lindaontherun.com zdieľa zaujímavé fotografie zo svojich ciest a na svojom Instagrame, kde ju nájdete ako @lindaontherunofficial, objavíte množstvo skvelých tipov na dovolenku.

Linda uvádza, že jej najobľúbenejším miestom, ktoré navštívila v minulom roku, je Rusko, kde mala možnosť stráviť 13 dní, počas ktorých precestovala všetko od St. Petersburgu až po Moskvu. Krajina ju zaujala predovšetkým svojou históriou, jedlom a priateľskosťou ľudí. Dokonca navštívila aj Bratislavu!

„Život je príliš krátky, preto netreba čakať a chopiť sa každej príležitosti. Nečakajte s cestovaním na dôchodok. Nečakajte na lepšie časy. Žite v prítomnosti,“ odkazuje Linda každému svojmu fanúšikovi, ale aj všetkým ľuďom!

- 67-ročná cestovateľka a blogerka
1 z 21

  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Anna Tlachova 21.02.20 07:48

AT
karma
118.00

Wow

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 21.02.20 08:44

SK
karma
113.00

Paráááda....

 • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 21.02.20 13:06

MC
karma
109.00

Šikovná " dôchodkyňa ".

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Plastické operácie za státisíce: Čo poviete na premenu tejto 24-ročnej ženy?
Voľný čas

Plastické operácie za státisíce: Čo poviete na premenu tejto 24-ročnej ženy?

 • 0
 • 22.10.2022
Zápal očnej dúhovky – pri ktorých príznakoch neodkladať vyšetrenie u očného lekára?
Zdravie

Zápal očnej dúhovky – pri ktorých príznakoch neodkladať vyšetrenie u očného lekára?

 • 0
 • 10.11.2022
Ukážeme vám ako ušetriť pri nákupe okuliarov!
Inšpirácie

Ukážeme vám ako ušetriť pri nákupe okuliarov!

 • 0
 • 30.01.2023