Čo by ste za žiadnych okolností nemali robiť v práci

Čo by ste za žiadnych okolností nemali robiť v práci

Je dobré snívať, ale lepšie je pracovať a snívať. Prečo? Lebo vďaka práci môžete svoje sny premieňať na skutočnosť. Vďaka práci môžeme platiť účty, chodiť na kávičky s kamarátkami, nakupovať – jednoducho robiť veci, ktoré nás robia šťastnými. Ak ste si našli prácu, ktorá vás baví, ste dobre finančne ohodnotené a neradi by ste o ňu prišli, tak by ste si mali uvedomiť, čo v práci nie je vhodné za žiadnych okolností robiť.

Neustále kontrolovanie telefónu

Žijeme v dobe, kde chce byť každý o všetkom informovaný. Vďaka výdobytkom techniky to vôbec nie je ťažké. Stačí vziať telefón do rúk a informácie sa na nás valia z každej strany. Ak vaša práca zahŕňa sociálne médiá, tak telefón máte takpovediac prilepený k rukám. Preto ho počas prestávky odložte do tašky a vyhnite sa pokušeniu zdvihnúť ho. Ak však telefón nie je vašou hlavnou pracovnou pomôckou, tak ho nechajte v taške po celý deň. Veď ten účty za vás predsa nezaplatí. 

Odporúčame prečítať: 8 tipov, ako použiť detský púder

Čo by ste za žiadnych okolností nemali robiť v práci

Zdroj: Shutterstock®

Dekorácie

Nerobte si z práce váš druhý domov a vaše súkromné hniezdočko. Aj keď trávite v práci 8 hodín denne, nemusíte si steny v kancelárii vytapetovať vašimi fotkami. Stále je to pracovné miesto, ktoré v takomto prípade môže rušiť ostatných. Položte si na stôl jednu najdôležitejšiu fotku, ktorá vám bude pripomínať krásne obdobie.

Strážte si súkromie

Máte v práci kolegov, ktorí neustále rozprávajú o sebe, o významných udalostiach ich života, viete o nich všetko – od rozchodu cez manželstvo, tehotenstvo... Áno, môže to byť otravné. Väčšina takýchto ľudí je považovaná za chválenkárov a vševedkov. Ustrážte si preto svoje súkromie. Hlavnou témou vášho rozhovoru by mala byť práca, pracovné plány, obchodné vzťahy, obchodný život. 

Odporúčame prečítať: Čo so začatým víkendom? Tipy ako si ho užiť naplno

Čo by ste za žiadnych okolností nemali robiť v práci

Zdroj: Shutterstock®

Nehovorte nahlas

V práci nie ste sami. Buďte priateľskí k svojím spolupracovníkom, udržujte s nimi kontakt, no buďte ohľaduplní. Uvedomte si, že nie každý dokáže robiť viac vecí naraz, a preto hlasy druhých a nechcene vypočutá konverzácia môže pôsobiť rušivo. Teda, ak sa chcete dozvedieť niečo o tom, aký mal váš kolega/ kolegyňa víkend – urobte to cez prestávku alebo s menšou intenzitou.

Lož má krátke nohy

Buďte vždy úprimní voči svojim kolegom, nadriadeným alebo podriadeným. Je to slušné, profesionálne, a hlavne je to najlepší spôsob, ako si udržať svoju prácu. Poctivosť je najlepšia vlastnosť, a to najmä v dnešnej dobe sociálnych médií. Ak chcete zmeniť pracovné povolanie, pohovor do nového zamestnania si naplánujte po pracovnej dobe – takto môžete povedať, že máte schôdzku a nemusíte si vymýšľať klamstvá. 

Odporúčame prečítať: Čo by ste mali určite zažiť pred prekročením hranice 30 rokov


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Martina Begalova 17.01.17 16:21

MB
karma
108.00

veru, kazdy zamestnanec a kolega by si mal uvedomit tieto veci a byt ohladuplny..

  • 2
Odpovedať

Mária Maxianová 17.01.17 21:19

MM
karma
100.00

ja som tak rada, že už som na dôchodku :-), dnes už neexistujú také kolektívy ako v minulosti

  • 2
Odpovedať

Soňa Krátka 17.01.17 21:58

SK
karma
113.00

...veru, len žiadne veľké dôvernosti, nikdy nevieš, kedy....

  • 0
Odpovedať

simona vician 18.01.17 08:33

SV
karma
100.00

kolegyna si robila v kancelarii druhu obyvacku, bolo to pekne,no..

  • 0
Odpovedať

Iveta Moravčíková 18.01.17 11:16

IM
karma
100.00

dnes je dobre nikomu nič nehovorit, lebo hnet to použiju proti vám ani človek nevie kedy dnes sa nemôžte ani najlepšej kamarátke zo všetkým zdôverit

  • 1
Odpovedať

Tomáš Kamenár 18.01.17 13:12

TK
karma
105.00

veľa ľudí by si tento článok malo prečítať a začať sa tým riadiť

  • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 21.01.17 16:01

MZ
karma
-1.00

Stotožňujem sa s článkom :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní