Čo nám berie energiu? Toto je päť najčastejších dôvodov!

Čo nám berie energiu? Toto je päť najčastejších dôvodov!

Prečítajte si nasledujúcich päť bodov a možno sa vám podarí vyriešiť problém s neustálym pocitom vyčerpania.

Myslíme hneď negatívne

Nemusíte investovať desiatky eur do motivačnej literatúry, aby ste boli vysmiati ako slniečko. Byť pozitívne naladení nie je žiadna veda, všetko je to o prístupe. Stojíte v zápche? Využite čas na zavolanie priateľom alebo rodine. Samozrejme, telefón majte pripnutý na magnetickom držiaku a hovor prepnutý na hlasitom odposluchu. Prekazila vám búrka naplánovaný program? Konečne máte čas na knihu, ktorú ste neustále prekladali z nočného stolíka do domácej knižnice a späť.

Žijeme v bubline

Aby sme sa cítili pokojne a bezpečne, vytvárame si určité rituály, ako napríklad presný čas odchodu do práce alebo nedeľné varenie slepačieho vývaru. Ak sa naša existencia postupne mení na vopred plánovanú rutinu, mozog lenivie a ťažšie prijíma nové podnety. Preto svoj život pravidelne obohacujte alebo, naopak, oslobodzujte o určité aktivity. Meňte spôsob dopravy do práce. Raz choďte autom, inokedy na bicykli. Alebo obmieňajte obchodné reťazce, kam chodíte na nákupy.

Pozri aj: Účinky zinku: Prečo sa mu hovorí mužský minerál?

stravovanie a životný štýl

Zdroj: Shutterstock®

Trápime sa stravou

Jedlo má veľký vplyv na našu vitalitu. Existujú potraviny, ktoré nám dodajú energiu a rovnako aj také, po ktorých máme chuť minimálne rozvaliť sa na gauč. Inak sa cítime po sviečkovej s tromi knedľami, inak zase po šťavnatom lososovi so zeleninovým šalátom, alebo nie? Na druhej strane, ak zo svojho jedálnička vylúčime všetky „nečisté“ pokrmy a ostaneme na mdlej strave, môžeme utrpieť psychicky. Nájdite v stravovaní svoj osobný balans a skalopevne sa držte hesla „všetko s mierou“.   

Zabúdame na priateľov

Či máme dvadsať a zdieľame životy na vysokoškolskom internáte alebo máme pred štyridsiatkou a vozíme deti na krúžky, byť v kontakte s priateľmi nás dobíja energiou. S pribúdajúcimi rokmi a rovnako aj povinnosťami si stretnutia s nimi vážime omnoho viac. Preto vždy, keď môžete, obmedzte spoločné konverzácie cez sterilné prostredie sociálnych sietí a novinky si šetrite na osobné stretnutia.

prechádzky a zvýšenie energie

Zdroj: Shutterstock®

Nepoznáme svoje limity

Pokiaľ máte pocit neustálej únavy, možno máte problém rozpoznať svoje osobné limity. Ak sa v prípadoch vyčerpania spoliehate na obľúbenú kávu, kanadskí vedci prišli s prevratnou štúdiou. A to s postupným vyraďovaním nápojov s obsahom kofeínu po dobu troch týždňov, ktoré by malo naštartovať váš unavený organizmus.

Ak nepatríte medzi kávičkárov, uprednostnite dlhodobý účinok koreňa života. Ženšen sa považuje za jeden z najväčších pokladov čínskej medicíny. Obsah ginsenoidov je totiž najdôležitejším faktorom, ktorý rozhoduje o kvalite. Ženšen Energy+ od NaturaMed Pharmaceuticals obsahuje Panax Ginseng C.A. Meyer s vysokou koncentráciou aktívnej látky, čo z neho robí unikátny produkt na slovenskom trhu.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Marta Bujdošová 21.06.18 14:04

MB
karma
98.00

toto vsetko je pravda

  • 1
Odpovedať

Daniela Bieliková 21.06.18 17:25

DB
karma
117.00

mne berie energiu hlúposť niektorých ľudí...

  • 1
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 21.06.18 18:39

PV
karma
113.00

Je to pravda.. Všetko je v hlave . Treba myslieť pozitívne, netreba hned všetko brať vážne.. Viem ,niekedy sa to nedá ,ale skúsme to čo najčastejšie ,a hlavne usmievať sa.. :-)

  • 1
Odpovedať

Milka Damašková 21.06.18 23:12

MD
karma
132.00

Pekne sa to číta, no keď sa roky staráte o vážne choré dieťa, a ide to od desiatich k piatim, to vie nenormálne zničiť a vyšťaviť človeka.... niekedy som bezradná, vidím ako sa trápi a pomôcť jej veľmi nedokážem...ten úsmev je niekedy fakt nasilu...

  • 2
Odpovedať

Mária Maxianová 22.06.18 19:47

MM
karma
100.00

mne najviac uberajú energiu negatívni ľudia, či pobyt v čakárni u lekára, to je priam ubíjajúce

  • 1
Odpovedať

Jana Pitonakova 23.06.18 12:39

JP
karma
100.00

ja som nejako nastavená, že si nenechám nikým pokaziť deň a naládu, ale niekedy sa to nedá...ľudom, ktorí mi berú energiu sa stránim a mám pokoj

  • 0
Odpovedať

Anna Podmanická 12.08.18 20:21

AP
karma
106.00

Najviac nám berie energiu, že si pripúšťame tie rôzne „kuvikanie“ pesimistických neprajníkov miesto toho, aby sme sa tešili z každého úspechu, aj maličkého, z každého veselého okamihu, z každej spoločnej chvíľky s rodinou, s priateľmi. Veľmi sa zatvárame do seba, so svojimi problémami, ťažkosťami, neprajeme, ale závidíme úspechy iným, nechodíme medzi ľudí a komunikujeme medzi sebou iba elektronicky. To sú tí najväčší zlodeji našej energie. Ako keď máme v mobile pozapínané tie zbytočné aplikácie. Jednoducho sa nevieme nabiť

  • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní