Domáci vývar ako od babičky: Len vďaka tomuto bude neodolateľný!

Domáci vývar ako od babičky: Len vďaka tomuto bude neodolateľný!

V dnešnej dobe sú domácnosti, kde sa každú nedeľu pripravuje poctivý domáci vývar skôr výnimočnosťou. Vďaka svetovým vplyvom k nám dorazilo množstvo moderných receptov, ktoré mnohí z nás preferujú pred klasickými receptami, ktoré poznali a pripravovali naše staré mamy. Domáci vývar však dokáže zahnať žiaľ, ale aj takmer akúkoľvek bolesť.

Prečo si ho pripravovali naše mamy a prečo by sme si mali toto dedičstvo, akým je poctivý nedeľný domáci vývar, uchovať? Málokto si uvedomuje, aké sú výhody domáceho vývaru. Je to jedno z najlepších jedál, ktoré vám pomôže počas chrípky alebo pri prechladnutí, pretože upokojuje príznaky, ako je bolesť hrdla, a to aj vďaka obsiahnutej soli.

Odporúčame: RECEPT: Vynikajúci jablkový koláč s mandľami. Zamiluje si ho každý!

najlepší domáci vývar

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Domáci vývar nie je len obyčajnou polievkou!

Niekedy skutočne aj taká polievka môže byť liekom, ktorý vám pomôže cítiť sa fit v priebehu niekoľkých minút. Štúdie preukázali, že nedeľný vývar zmierňuje príznaky prechladnutia horných dýchacích ciest. V organizme dokonca pomáha zvýšiť prítomnosť vitamínu A a selénu, a to vďaka zelenine, ktorú si tak radi do nej pridávame. Okrem daného vitamínu tiež do organizmu dopĺňa vitamín C a ďalšie antioxidanty, ktoré posilňujú imunitný systém. Teplá polievka tiež hydratuje a zlepšuje priechodnosť dýchacích ciest.

Ešte sa stále čudujete, prečo naši predkovia oplývali zdravím? My ani nie! No viete, ako si pripraviť ten najlepší vývar?

domáci vývar s ligurčekom

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Domáci vývar – niet lepšieho pod slnkom!

Urobiť si domáci vývar nie je žiadnou vedou a zvládne ho aj gazdinka začiatočníčka. Stačí len mäsko, zelenina, voda, soľ a hlavne správne korenie. Zatiaľ čo niektorí z nás siahajú po zmesi sušenej zeleniny a korenia, my siahame po čerstvej bylinke zvanej ligurček lekársky, ktorá dodá polievke znamenitú chuť.

Ligurček je aromatickou bylinkou, ktorú možno poznáte aj pod názvom vegeta alebo maggi. Ak si ho ešte nepestujete vo svojej záhrade, tak je čas to napraviť. Rastlinka mnohých chutí je spočiatku sladkastá a ku koncu získava horkastý nádych. Nehovoriac o tej lahodnej vôni, ktorá zaplaví celú kuchyňu pri príprave akéhokoľvek pokrmu s použitím ligurčeka.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Ľubica Šťastná 15.06.19 05:57

ĽŠ
karma
100.00

Ligurček lekársky, obzvlášť čerstvý, dodá polievke naozaj skvelú chuť.

  • 1
Odpovedať

Daniela Balakova 15.06.19 13:44

DB
karma
96.00

domáci vývar ,pomaly varený s čerstvým ligurčekom ,mňam

  • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 15.06.19 21:24

MC
karma
109.00

U nás prezývajú ligurček -vegeta .Do polievky je nenahraditeľný.

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 15.06.19 22:23

JK
karma
100.00

Domáci vývar každú nedeľu domáce rezance a ligurček mám na záhrade

  • 0
Odpovedať

Andrea Hrtúsová 16.06.19 18:47

AH
karma
115.00

Pravý domáci vývar - polievku hovädziu, kuraciu varíme často. V zime takmer každú nedeľu. Je to taká tradičná nedeľná polievka.Samozrejme s čerstvou zeleninou. S ligurčekom som ešte neskúšala. Skúsim

  • 0
Odpovedať

Elena Švachová 16.06.19 23:44

karma
113.00

Áno,ligurček je TOP.Mám ho zasadený na záhrade a pravidelne používam do polievky.Vonia nádherne a ochutí každý vývar.Najlepší je čerstvý,ale na zimu si ho natrhám aj do mrazničky.

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 01.11.20 07:58

JK
karma
100.00

Robievam každú nedeľu obmieňam raz je kuraci raz hovädzy

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní