Drevo na stene ako novodobý trend: Podľahneš mu?

Drevo na stene ako novodobý trend: Podľahneš mu?

Drevo ako prírodný materiál nikdy nevyjde z módy. A je celkom škoda, že ho väčšina z nás používa len na podlahu alebo ho volia ako hlavný materiál pri výbere nábytku. Prečo ho nenechať vyniknúť v celej svojej kráse a nepoužiť ho aj na obloženie stien? Možno si práve hovoríte, že to u vás bude vyzerať ako v zrube alebo na chate, ale nie. Drevo je v súčasnosti moderným prvkom, ktorý dodá každej domácnosti jedinečný nádych. Drevo a vlastne všetky prírodné prvky dokážu do domácnosti vniesť harmóniu a energiu.

Drevený obklad je v súčasnosti jedným z najväčších trendov. Ide o tzv. shiplap trend, ktorý môže zdobiť aj vašu domácnosť niekoľko ďalších rokov. Zatiaľ čo doposiaľ sme ho mohli vídať len na fasádach, ktoré vďaka drevu vyzerajú atraktívne a kde má zároveň drevo aj funkčné účely, dnes ho môžete zakomponovať aj do interiéru.

Drevo v interiéri – na podlahe aj na stene

Ak sa rozhodnete pre drevený obklad v domácnosti, je dôležité najprv zvoliť správnu stenu v byte a premyslieť si, akú veľkú plochu chcete „ozdobiť“. Následne si vyberte drevo podľa jeho štruktúry. Tiež je dôležité vedieť, ako drevený obklad na stenu „uložiť“. Pri vodorovnom ukladaní môže drevo opticky ovplyvniť dĺžku samotnej miestnosti. Pri vertikálnom uložení dokážu krásne vyniknúť 3D panely s plastickým povrchom.

Do pozornosti vám tiež musíme dať veľmi obľúbený tatranský profil, ktorý opäť zažíva svoj návrat. Hodí sa najmä do rustikálneho, ale aj moderného interiéru. Okrem toho môžete siahnuť aj po mozaikovom vzore, môžete voliť kruhové drevené obklady a pod.

Zaujal vás takýto obklad do interiéru? Uvažovali ste nad ním alebo zvažovali by ste ho pri prerábke interiéru vo vašom príbytku?

Odporúčame: Epsomská soľ nad zlato?! Skutočne je nenahraditeľná a telu prínosná?

1 z 17

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Ľubica Šťastná 12.12.19 07:39

ĽŠ
karma
100.00

Drevo a všetky prírodné prvky dokážu skutočne do domácnosti vniesť harmóniu a energiu; krásne!

  • 0
Odpovedať

Elena Švachová 12.12.19 23:33

karma
115.00

Niektoré fotky sú ozaj pekné.Vedela by som si to predstaviť aj na našej chalupe.

  • 0
Odpovedať

Mária Slováková 13.12.19 07:33

MS
karma
118.00

My sme už drevu podľahli:) Obľúbili sme si jeho tmavšie odtiene.

  • 0
Odpovedať

Alžbeta Remencová 19.12.19 15:26

AR
karma
103.00

Videla som teraz u jednej známej drevo na stene- veľký kus, skoro 2 metre, len dlhá plochá doska, krásne opracovaná nahladko s peknou kresbou- vyzeralo to naozaj úžastne!

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní