DIY adventný kalendár: Top nápady na jednoduché kalendáre

DIY adventný kalendár: Top nápady na jednoduché kalendáre

Mnohí z nás už netrpezlivo odratávajú necelý mesiac do čarokrásneho obdobia, ktoré dokáže vykúzliť úsmev na tvárach malých aj veľkých. Veľkí sa tešia hlavne na zaslúžený oddych a deti sa tešia hlavne na blikajúci vianočný stromček a darčeky, pod ním ukryté.

Vianoce majú svoje čaro, no bezpochyby najkrajším obdobím je advent. Obdobie 4 po sebe nasledujúcich týždňov, počas ktorých sa pripravujeme na Štedrý deň. Nebudeme vás tu však unavovať náboženskými príbehmi, ktoré podrobne popisujú adventné obdobie. Adventné obdobie sa totiž čoraz viac začína spájať s adventnými kalendármi alebo je to naopak?

Každopádne, adventné kalendáre dokážu vždy potešiť nejedného maškrtníka, pretože zväčša ukrývajú chutné čokoládky - 24 okienok, 24 dní do Štedrého dňa, 24 čokoládových maškŕt. V dnešnej dobe sa však môžete stretnúť aj s inými, pre niekoho možno netradičnými adventnými kalendármi. Zo všetkých spomenieme hlavne kozmetické kalendáre pre kozmetické nadšenkyne, mäsové kalendáre pre mäsových labužníkov, adventný kalendár so sviečkami, adventný kalendár s kuchynskými vykrajovačkami, kalendár so zdravými maškrtami,...

Vyskúšaj: Jediný recept na medovníky, ktorý potrebuješ: Mäkkosť ťa prekvapí

adventný kalendár s alko napojmi

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Personalizovaný adventný kalendár

Čo tak zabudnúť na tie, ktoré vídame v obchodoch a potešiť niekoho personalizovaným adventným kalendárom, do ktorého môžete ukryť čokoľvek? Ak chcete urobiť radosť svojim deťom, tak im okrem čokoládok môžete do okienka kalendára ukryť drobnú hračku. Ak chcete potešiť svoju polovičku, tak sa zamyslite nad tým, čo má skutočne rád – ak sú to autá, tak mu do kalendára ukryte niečo, čo by sa mu do auta zišlo. Samozrejme, do kalendára môžete ukryť zážitky, fotky, ale aj šteklivé a romantické hry, ktoré môžete vyskúšať na Štedrý deň. Rozhodne neobmedzujte svoju fantáziu a do adventného kalendára ukryte naozaj čokoľvek.

Ak ste si už vybrali tému kalendára, tak je načase ho zostrojiť. Ak ste doma našli staré obálky alebo papierové vrecúška, tak ich ozdobte číslami, poprípade ďalšími vianočnými motívmi a máte vyriešené. Skvelo vám poslúžia aj rolky z toaletného papiera, rolky z kuchynských utierok, ponožky, tégliky od jogurtov, bavlnené vrecúška,... – jednoducho čokoľvek, do čoho sa dá ukryť darček. Ak vám dochádzajú nápady alebo ak chcete rozšíriť svoje obzory, tak sa inšpirujte nasledujúcimi DIY adventnými kalendármi.

Inšpirácia na adventné kalendáre

inšpirácia na adventný kalendár

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

DIY adventný kalendár

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

adventný kalendár pre deti

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

neobyčajný adventný kalendár

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Zdroj foto - úvodná: pexels.com

- Anketa

ROBIEVATE KAŽDÝ ROK VLASTNÝ ADVENTNÝ KALENDÁR PRE DETI ALEBO NIEKOHO BLÍZKEHO?

Odpovedalo 16 ľudí  

Samozrejme, radšej venujem niečo, pri čom viem, že to danú osobu poteší
63%
Nie, nemám čas na výrobu vlastného kalendára
13%
Radšej kupujem kalendáre v obchode
13%
Kalendáre nekupujem a ani nevyrábam – je to zbytočnosť
13%

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Milka Damašková 26.11.18 01:41

MD
karma
132.00

Tak toto je môj nesplnený sen- dostať adventný kalendár plný malých milých prekvapení a tajomstiev :) ... No kým boli deti malé, adventné kalendáre som im vyrábala, napríklad vo forme vláčika, ktorý mal vagóny zo zápalkových krabičiek. Veľmi ma to bavilo. Mali tam ukryté nielen sladkosti, ale aj rôzne drobnosti- magnetky, sponky, nálepky.... To bolo radosti :)

 • 1
Odpovedať

Ľubica Šťastná 26.11.18 07:15

ĽŠ
karma
100.00

Skvelé nápady!

 • 1
Odpovedať

Tomáš Kamenár 26.11.18 09:05

TK
karma
105.00

zaujímavé

 • 1
Odpovedať

Mária Chromíková 26.11.18 09:31

MC
karma
109.00

Kto má malé deti ,tak má pekné inšpirácie na vlastný adventný kalendár.

 • 1
Odpovedať

Mária Maxianová 26.11.18 15:51

MM
karma
100.00

kreativite sa medze nekladú, tiež som vyrábala adventné kalendáre, je to osobnejšie, majú pridanú hodnotu, ako všetky darčeky

 • 1
Odpovedať

Lucia Šeptáková 26.11.18 19:48

karma
107.00

To je nádhera!

 • 1
Odpovedať

Marika Michálková 26.11.18 20:37

MM
karma
107.00

Dobré nápady /inšpirácie. Pre deti je fajn zakomponovať do kalendára aj zážitkové veci , na lístok napísať napr. : dnes si upečieme medovníky, vyrobíme vianočné pohľadnice , pôjdeme nakŕmiť lesné zvieratká, vyrobíme vianočnú ozdobu na stromček a pod.

 • 1
Odpovedať

Katarína Kačuriková 27.11.18 14:11

karma
113.00

Ďakujeme za ďalšie inšpirácie :)

 • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 27.11.18 22:04

PV
karma
113.00

Krásne sú všetky.. S tými vínami je super nápad .. Milujem už od malička Adventné kalendáre , ten pocit aké sa ukrýva prekvapenie každý deň niečo iné .. Zbožňujem tieto maličkosti ,a ešte ,ked si ich vyrobí človek sám , o to je to väčšia radosť ♥

 • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní