Hľadáš inšpiráciu na letný drink? Nájdi ju vo svojom znamení!

Hľadáš inšpiráciu na letný drink? Nájdi ju vo svojom znamení!
  • 04.07.2018
  • Simona Kostková

K letu neodlučiteľne patria letné drinky, ktoré schladia telo a osviežia myseľ. Sladké mojito, horká whisky s ľadom či lahodné ružové víno. Na výber máme obrovské množstvo alkoholických nápojov, z ktorých sa nám popletie hlava skôr, ako ich vôbec ochutnáme. Tiež si niekedy neviete vybrať? Vyskúšajte drink podľa vášho znamenia a spoznajte, ktorý alkohol je presne pre vás!

Mnohí veria, že každé znamenie je jedinečné a celkom presne charakterizuje typ človeka. Na základe toho by mal aj drink, určený na mieru, sedieť jednotlivým znameniam. Ktoré pitie sa hodí k vášmu znameniu? Z ktorého vás nebude ráno bolieť hlava a bude vám chutiť omnoho viac, než všetko ostatné, čo ste doteraz pili? Čítajte ďalej a dozviete sa!

Baran

I keď sa charakteristika tohto znamenia hodí skôr na Býka, Barani patria k najohnivejším znameniam. Užívajú si život naplno, milujú dobrodružstvo a neboja sa riskovať. Pri výbere drinku sa preto neriadia rozumom, ale aktuálnou chuťou. Veľmi často sa preto stáva, že pijú všetko, čo im príde pod ruku a neboja sa miešať rôzne druhy alkoholu.

Baran je veľmi spoločenský typ a aj po konzumácii veľkého množstva alkoholu je nekonfliktný a rád zabáva okolie. Nemá problém s nezáväzným flirtom, ani láskou na jednu noc. Ideálnym nápojom pre tohto milovníka sú kokteily, ktoré majú viac chutí a farieb, napríklad Tequila Sunrise.

Býk

Impulzívny a vášnivý Býk má pred alkoholom rešpekt, veľmi dobre vie, že zahrávať sa s ním nemusí vždy dobre dopadnúť. Preto si pohár vína či iného nápoja dopraje po chutnej večeri, namiesto dezertu. Vtedy si radi dajú pivo či víno, ktoré im pomôže stráviť výdatné jedlo. Avšak, akonáhle sa Býk dostane do spoločnosti, stáva sa z neho nespútané zviera. Ľahko sa nechá zlákať na alkoholovú cestu.

Býci si radi vypijú každý druh alkoholu, avšak nikdy ho nemiešajú tak ako Barani. Najčastejšie skončia práve pri víne a vtedy sa prejaví ich vášeň pre spev. Svojím prejavom bavia celú spoločnosť a sú preto veľmi dobrí parťáci na karaoke. Pitie, ktoré im najviac ulahodí, je bylinný likér, ako napríklad Fernet.

Vyskúšaj: Recept na kávu s maslom a MCT olejom ti zmení život v zdravší!

miešané drinky

Zdroj: Shutterstock®

Blíženci

Pokiaľ sa chystáte na chatu, určite nezabudnite na Blíženca. Ten totiž patrí k veľmi spoločenským znameniam a miluje hry. Samozrejme, pokiaľ sú spojené s alkoholom. Nikdy sa nemusíte báť, že by bola s Blížencom nuda. Dokáže zabaviť celé okolie a veľmi rád si uťahuje z ľudí, aj zo seba. Najviac mu ulahodíte pohárom vína, ktoré nikdy neodmietne.

Rak

Prvé z vodných znamení, ktoré nepatria k milovníkom večierkov a pravdepodobne ho inde ako na rodinnej oslave či v kruhu veľmi blízkych ľudí ani nestretnete. Raci sú totiž až príliš inteligentní na to, aby trávili večer bezduchým popíjaním a planými rečami. Pokiaľ však trávite večer s Rakom, dávajte si pozor. Jeho citlivá duša, v spojení s nadmerným požitím alkoholu, nemusí dopadnúť dobre – ľahko podľahne melanchólii.

Veľkou výhodou, ktorú vám Rak poskytne, je jeho nekonečná starostlivosť o druhých. Preto sa nemusíte báť v jeho spoločnosti oslavovať, postará sa o vás. Rakovi najviac chutia jemné drinky, ako je Aperol Spritz, ktoré nemajú silnú alkoholovú chuť.

whisky

Zdroj: Shutterstock®

Lev

Ak hľadáte Leva, tak ho vždy nájdete v strede tanečného parketu. Nie nadarmo sa hovorí „lev salónov“, presne to vystihuje toto znamenie. Je výborný tanečník a nebojí sa skúšať ani nové kreácie, niekedy dokonca jemne erotické. Nenechajte sa však oklamať, Lev vždy dobre vie, čo robí, aj napriek množstvu alkoholu, ktoré požil. Nikdy nepije viac, ako zvládne – nechce si pokaziť povesť a prísť o svoj šarm. Lev sa dokonca ani nepotrebuje posilniť na svoje tanečné vystúpenie, pretože nepatrí k hanblivým typom.

Lev nerád dlho čaká a radšej hneď siahne po tvrdom alkohole. Ideálnym alkoholom pre toto znamenie je preto kvalitná whisky, koňak či slivovica.

Panna

Toto znamenie má jednu veľkú výhodu – vždy vie, čo robí a neriadi sa aktuálnou chuťou, ale rozumom. Rovnako ako počas pracovného týždňa, musí mať vo všetkom poriadok, takisto to má aj na večierku. Vždy pije s rozvahou a s mierou. Ak sa chystáte na divoký večierok, s Pannou nerátajte. Radi si vypijú, aby aspoň na chvíľu odbočili zo svojej nalinkovanej cesty, avšak nikdy nepijú veľa.

Panny nemajú rady farebné či lacné drinky, preto si vždy doprajú čistý a kvalitný alkohol. Drink, ktorý im najviac chutí, je prosecco.

nápoje s rumom

Zdroj: Shutterstock®

Váhy

Váhavá povaha, ktorá je pre toto znamenie typická, pri konzumácii alkoholu platí do bodky. Preto sú to väčšinou abstinenti a pijú príležitostne. V spoločnosti si držia svoj pohárik celý večer, aby nekazili zábavu, ale neradi pijú. Nevedia totiž odhadnúť mieru, s akou piť a tak to často preženú. Preto, ak si na večierku všimnete podguráženého človeka, ktorý sa strápňuje, bude pravdepodobne v znamení Váh.

Pre Váhy je najvhodnejším spoločníkom v spoločnosti slabý drink, napríklad vínny strik alebo koktejl. Tvrdý alkohol im vôbec nesedí a mali by sa mu radšej vyhýbať.

Škorpión

Znamenie, ktoré by sa malo alkoholu vyhýbať míľovými krokmi. Veľmi radi si totiž vypijú a pokiaľ sa nachádzate v ich blízkosti, je to rovnako nebezpečné, ako keby ste držali v ruke rozdráždeného škorpióna. Sú veľmi tajomní a držia v sebe mnoho emócií, často aj bolesť a hnev. Po prvom poháriku z nich všetky zlé veci vybiehajú von a vtedy sú najnebezpečnejší. Napriek tomu, nájdu sa aj typy, s ktorými môžete viesť plnohodnotné, filozofické debaty alebo takí, s ktorými môžete flirtovať celú noc.

Škorpión, ak chce piť, pije a pije toľko, koľko chce. Nepozná mieru a rozhodne sa ho nesnažte krotiť, nemá to zmysel. Radi si dávajú všetko, čo obsahuje kvalitný rum, ale pokojne si ho vychutnajú len s kockou ľadu.

Odpadneš: Recepty na domáce čaje, ktoré vás schladia

gin tonic

Zdroj: Shutterstock®

Strelec

Toto znamenie stretnete na každom dobrom festivale a všade tam, kde čapujú dobré pivo. So Strelcom strávite dlhý večer, plný neuveriteľných zážitkov a príbehov, pretože akonáhle raz otvorí ústa, ani litre piva mu ich nezatvoria. Veľmi rád rozpráva o cestovaní, ktoré miluje rovnako ako pivo. Večer s utáraným Strelcom patrí k príjemným, jeho nekonfliktná povaha a zbierka zábavných príhod padnú vhod tým, ktorí neradi rozprávajú. Strelec vás totiž k slovu pustí iba v čase, keď si odpije z piva. Obľúbeným nápojom je každé dobré pivo.

Kozorožec

Kozorožec patrí k zaujímavým typom, ktoré môžete stretnúť na každom dobrom večierku. Pije rád a veľa, aj napriek svojej šetrnej povahe. Jeho vytrvalosť sa prejavuje tým, že si v pokoji vezme svoj drink a čaká, kým ho niekto osloví. To neznamená, že je nudný alebo hanblivý, iba sa nerád vtiera ľuďom, vďaka svojej silnej osobnosti. Preto, ak sa rozhodnete ho osloviť, nezabudnite na to, že už dávno si vás všimol a dlhšie pozoroval – rád sleduje dianie naokolo a všetko má pod kontrolou.

Rád si pochutná na jednoduchom a čistom alkohole, bez farebných sirupov, slamiek či koktejlových dáždnikov. Ideálna voľba je preto vodka.

pivo

Zdroj: Shutterstock®

Vodnár

Vodnár patrí k typickým abstinentom - neznáša alkohol a bude pravdepodobne ten človek z vášho okolia, ktorý je vždy za šoféra. Jeho pokojná povaha sa totiž, v kombinácii s alkoholom, mení na nespútanú vlnu Tsunami. Poháda sa s každým v okruhu niekoľkých kilometrov. Preto pije iba výnimočne a radšej vám zaistí odvoz domov. Ideálnym nápojom pre Vodnára sú nealkoholické varianty obľúbených drinkov, ako je mojito či piňa colada.

Ryby

Ryby by sa mali, ako jediné znamenie, vyhýbať alkoholu na míle ďaleko. Napriek množstvu pozitívnych vlastností, ktorými títo ľudia oplývajú, majú aj jednú zlú. Ich citlivosť, intuícia či schopnosť predvídať budúcnosť sa okamžite stratia, keď Ryba zazrie pohárik. Jej zlou vlastnosťou je sklon k závislosti na alkohole. Ak je Ryba veselá, pohárik jej neublíži a môže z toho vzniknúť príjemný večer. Horšie to je však v prípade, ak Rybu niečo trápi a berie alkohol ako cestu k spokojnejšiemu životu. Vtedy dokáže vypiť aj celú fľašu a nestačí jej. 

Vhodným drinkom je gin tonic, ktorý si môže popíjať celý večer a k tomu niečo dobré na zub. 

Zaujme ťa: Pripravte si nízkokalorické drinky


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Elena Švachová 04.07.18 20:56

karma
109.00

Gin tonic mám celkom rada,občas si ho dám,ale "sklon k závislosti na alkohole" vôbec nemám...to ma veľmi pobavilo :-)

  • 0
Odpovedať

Marián Podmanický 08.07.18 16:22

MP
karma
111.00

Neviem ako iným , no mne tieto popisy jednotlivých znamení v spojení s alkoholom sadli na každého, koho poznám. Veľmi pravdivý článok.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní