Incapet collagen pre zvieratá: Skutočne ho potrebujú domáci chlpáči?

Incapet collagen pre zvieratá: Skutočne ho potrebujú domáci chlpáči?

Kolagén pre domácich maznáčikov? A to už je čo – aj vy sa pýtate? Ale áno, kolagén je rovnako potrebný ako pre ľudí, tak aj pre zvieratá. Mnohí by dokonca povedali, že kolagén je najlepším doplnkom pre kĺby psov, mačiek a koní, čo je dôvod na to, aby ste do stravy svojho domáceho miláčika zaradili kolagén aj vy. Mnohí z nás majú domáceho maznáčika len na to, aby sa mali s kým pomaznať či dokonca na zmiernenie stresu. Je totižto už dávno známe, že domáce zvieratá majú na ľudskú psychiku a celkovo na organizmus blahodarný vplyv. Mačacie pradenie má upokojujúce účinky a taká canisterapia je zameraná na ozdravenie alebo aspoň čiastočné zmiernenie zdravotných problémov.

V prvom rade by sme však mali domáce zvieratá brať ako živé tvory, ktoré rovnako môžu potrápiť rôzne zdravotné problémy. Domáce zvieratá sú ako ľudia, a to v mnohých ohľadoch. Je dôležité pozerať na to, čo im servírujete v miskách. Pretože strava sa v konečnom dôsledku odrazí aj na ich zdraví. V súvislosti so zvieratami sa spájajú najmä problémy s kĺbmi, vďaka ktorým môže byť ohrozená ich hravosť. Kolagén pridaný do ich misky s krmivom môže mať vo všeobecnosti rovnaký prínos ako na ľudský kolagén. Ako teda pôsobí kolagén na domácich miláčikov?

Pozri tiež: Vedľajšie účinky kolagénu: Kto by si naň mal dávať pozor?

príznaky nedostatku kolagénu u zvierat

Zdroj: Shutterstock®

Kolagén pre domácich maznáčikov – čo to je?

Kolagén predstavuje hlavný štrukturálny proteín nachádzajúci sa nielen v ľudskom tele, ale tiež v tele zvierat. Ak by sme to mali premeniť na čísla, tak kolagén v ľudskom tele tvorí 70 až 90 % našich väzov, svalov, šliach a iných tkanív. Ako uvádza veterinárna lekárka MVDr. Markéta Sedlinská Ph.D., kolagén u zvierat tvorí 30 % bielkovinového tkaniva a až 70 % kože.

U zvierat kolagén posilňuje kosti, srsť, zuby a pazúry. S nadchádzajúcim vekom však dochádza aj u zvierat k jeho spomalenej tvorbe, ba dokonca sa jeho produkcia rapídne znižuje, čo má za následok nástup problémov s kĺbmi, kosťami a pod.

Mnohí kolagén označujú za kozmetický produkt určený proti starnutiu, pretože vo svojej podstate predstavuje elastický proteín, ktorý pôsobí ako lepidlo. Lepidlo, ktoré drží pokožku pohromade. U ľudí sa nedostatok kolagénu prejavuje vráskami na tvári, no u zvierat pri jeho nedostatku dochádza k dysplázii bedra a lakťa, artritíde a ďalším bolestivým zdravotným problémom, pri ktorých sú majitelia bezmocní. V takom prípade sú ochotní zaplatiť nemalé peniaze za nejednu operáciu na to, aby ich domácemu miláčikovi aspoň čiastočne pomohli. Pritom riešenie je oveľa jednoduchšie – stačí im do misky s krmivom pridávať kolagén.

vplyv kolagénu na zvieratá

Zdroj: Incapet Collagen

Vplyv kolagénu na zvieratá

Pokiaľ ide o domáce zvieratá, tak v určitej fáze svojho života sa môžu popasovať s artritickými ťažkosťami. Vo väčšine prípadov dochádza k degeneratívnym ochoreniam kĺbov, čo má za následok moderný životný štýl, ktorý je, bohužiaľ, častokrát spájaný s nedostatkom pohybu. Hlavne u väčších plemien, ako sú labradori či nemeckí ovčiaci, v dôsledku nedostatočného pohybu dochádza v ich strednom veku k ochoreniu kĺbov či spomínanej artritíde.

Máloktorý majiteľ domácich maznáčikov si uvedomuje, že dostatočný pohyb je pre zvieratá najdôležitejší. Nestačí ich len pohladkať, zahrať sa s nimi a naplniť misku. Pohyb je to najdôležitejšie, čo im môžete dopriať. A hlavne dlhé prechádzky! To, samozrejme, platí aj u mačiek, ktoré v starobe zostávajú pokojné a lenivé.

Kolagén je proteín, ktorý má „liečivé účinky“. Tie sú nápomocné pri znižovaní bolesti svalov, zápale šliach, fibromyalgii (ochorenie charakteristické bolesťami v oblasti pohybového aparátu) či dokonca napomáha pri regenerácii zlomených kostí. Kolagén tiež pomáha znižovať bolesť kĺbov, zlepšuje trávenie a povzbudzuje chuť do jedla, prispieva k zlepšeniu kvality srsti a kože zvierat a pod. Kolagénový doplnok, respektíve kolagén je tiež zložkou potrebnou na obnovu kĺbovej chrupavky. U koní zase zvyšuje hustotu kostí a zlepšuje kĺbové funkcie.

Incapet Collagen

Zdroj: Incapet Collagen

Incapet Collagen – kolagén pre domáceho maznáčika

Rozpoznať, že sa s vaším domácim chlpáčom niečo deje a že mu chýba kolagén, nie je vôbec ťažké. Zväčša je potrebné sledovať jeho správanie, ktoré môže byť zrazu iné než zvyčajne. Domáci maznáčikovia môžu mať problém so vstávaním alebo chodením, môžu byť agresívne a nemusia mať chuť hrať sa s vami. Tiež sa môže prejaviť znížená chuť do jedla či zvýšenie úzkosti. Ak u zvierat dôjde k zníženiu kolagénu v organizme, výsledkom môže byť strata energie a sily, čo vedie k mnohým zdravotným problémom. Je tu však riešenie!

Tým riešením je Incapet Collagen, s ktorým na trh prichádza výrobca obľúbeného a zákazníkmi overeného Inca Collagen-u, ktorý je rovnako ako pre ľudí nápomocný aj pre zvieratá. Je to kolagén pre zvieratá overený ľuďmi!

Incapet Collagen predstavuje 100 % morský kolagén vytvorený studenou formou, tzv. hydrolýzovu. Takýmto spracovaním si kolagén ponecháva svoju štruktúru, ktorá je najpodobnejšia štruktúre kolagénu prirodzene sa nachádzajúceho v organizme zvieraťa. Kolagén si po spracovaní zachováva svoju bio-aktivitu, vďaka ktorej ho organizmus považuje za telu vlastný.

Tento prémiový trojzložkový kolagén je bez akejkoľvek príchute, preto ho stačí zamiešať do krmiva, ktoré nestratí na chuti. Ako hovorí konateľka firmy Romana Ljubasová: „Incapet Collagen je váš obľúbený kolagén, ktorý je dostupný už aj pre vášho domáceho chlpáčika.“


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Ľubica Šťastná 25.10.19 07:17

ĽŠ
karma
100.00

Tak ako ľudia, i zvieratká potrebujú kolagén; nezabúdame ani na nášho psíka.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní