Inšpirácia na vianočný darček: Daruj zdravie, krásu a radosť zo života

Inšpirácia na vianočný darček: Daruj zdravie, krásu a radosť zo života

Už o pár dní tu máme Vianoce, na ktoré sa už všetci nesmierne tešíme. Hlavne na pohodu, oddych a dobré jedlo. Avšak, je ešte jedná maličkosť, ktorá robí Vianoce malebným a krásnym obdobím roka. Sú to práve darčeky, ktoré dokážu vyčariť úsmev na tvári a rozžiariť očká nielen malých, ale aj veľkých. Ak sa aj vy ešte stále naháňate a zháňate darčeky na poslednú chvíľu, tak máme pre vás tip. Čo tak nadeliť svojim blízkym zdravie a krásu pod vianočný stromček?

Zabudnite na všetky tie paletky očných tieňov, najnovšie rúže, aj na všetky ostatné produkty, ktoré podčiarkujú vonkajšiu krásu. Rovnako zabudnite aj na ponožky a spodnú bielizeň – to je už poriadne klišé. Nadeľte svojim blízkym vnútornú krásu a zdravie, ktoré sa odrazí aj na celkovom vonkajšom vzhľade. Najlepším vianočným darčekom pre tento rok je prášok, ktorý obsahuje skvelé živiny podporujúce vnútornú, ale aj vonkajšiu krásu a zdravie. Čo pod tým zázračným práškom myslíme?

Pozri aj: Najčastejšie príznaky nedostatku kolagénu v organizme: Otestuj sa!

kolagénový prášok

Zdroj: Shutterstock®

Prášok, čo spevní pokožku a zmierni bolesť

Možno sme trošku tajomní, no aj samotné Vianoce sú tajomné, pretože so zatajeným dychom vždy sledujeme, ako si naši blízki rozbaľujú darčeky pod vianočným stromčekom. Prečo im tento rok nenadeliť prášok, o ktorom zdravotnícki odborníci a kozmetickí nadšenci hovoria ako o najlepšom a najprospešnejšom pre ľudský organizmus?

Ak po celý čas tipujete, že máme na myslí kolagén, tak ste na správnom mieste. Kolagén je vďaka svojej popularite, ale hlavne vďaka svojim účinkom, pridávaný do pleťových krémov, piluliek, no nájdete ho aj vo forme prášku alebo najnovšie v tekutej forme. Rôzne formy, no účinok je vždy rovnaký – podporuje krásu a zdravie z vnútra.

Kolagén je najhojnejšou bielkovinu nachádzajúcou sa v pokožke, svaloch, kostiach, chrupavkách a väzivách. Kolagén predstavuje základný stavebný prvok, ktorý je dôležitý pre organizmus, a to hneď z niekoľkých dôvodov:

 • podporuje elasticitu pokožky,
 • chráni vnútorné orgány,
 • spevňuje kosti a svaly,
 • zlepšuje štruktúru kostí a šliach.

Dobrou správou je, že naše telo dokáže samo produkovať kolagén. No zlou správou je fakt, že s pribúdajúcim vekom sa produkcia kolagénu v organizme obmedzuje a jeho tvorba spomaľuje, čo sa môže veľmi rýchlo odraziť na našom vzhľade. Častokrát k jeho obmedzenej tvorbe prispievame aj my sami, a to fajčením, konzumáciou nezdravej stravy a vystavovaním sa slnečnému žiareniu. Preto aj nedostatok kolagénu môže byť príčinou vzniku vrások či bolesti kĺbov. Ak ste tieto prvotné príznaky spozorovali aj vy na sebe alebo u vašich blízkych, tak vedzte – kolagén je tým správnym vianočným darčekom.

Ako vplýva kolagén na pokožku?

Kolagén nachádzajúci sa v strednej vrstve pokožky (dermis) tvorí asi 80 % celkovej pokožky, ktorú spolu s elastínom spevňuje a udržuje ju elastickú a pevnú. No ako sme písali vyššie, v dôsledku negatívnych faktorov a v dôsledku starnutia, dochádza k obmedzeniu tvorby kolagénu, a to v priemer o 1 % ročne. Vrásky preto na seba nenechajú dlho čakať!

Ako uvádzajú odborníci, užívanie kolagénu vo forme prášku je jednoduchým spôsobom, ako zvýšiť zásoby kolagénu v organizme. Výskumy preukazujú, že takéto kolagénové doplnky zlepšujú elasticitu pleti, znižujú výskyt vrások, zlepšujú hydratáciu pokožky, pomáhajú predchádzať vzniku zápalových reakcii v pokožke (pomáhajú predchádzať vzniku akné) a pod.

Inca collagen

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Ďalšie účinky kolagénu

Kolagén nie je určený len pre našu pokožku. Kolagén to je bielkovina, z ktorej čerpá celý náš organizmus. Aké sú teda jeho ďalšie účinky, pre ktoré sa oplatí darovať kolagén na Vianoce?

 • Zlepšenie kvality spánku – aminokyseliny obsiahnuté v kolagéne dopomáhajú ku kvalitnejšiemu spánku. Tieto aminokyseliny upokojujú nervový systém, a tým pomáhajú človeku rýchlejšie zaspať. Štúdiou bolo dokonca preukázané, že ľudia užívajúci kolagén večer zaspali rýchlejšie, mali hlbší spánok a počas dňa sa cítili menej unavení a vyčerpaní.
 • Spaľovanie kalórii – možno tomu nebude veriť, ale obsiahnuté aminokyseliny v kolagéne pomáhajú premieňať glukózu na energiu. Metabolizmus tak dokáže spáliť väčšie množstvo kalórií a premeniť organizmus na stroj spaľujúci tuky.

Budete súhlasiť s nami, keď povieme, že Bio-Aktívny kolagén je skvelým vianočným darčekom, ktorý môžete nadeliť komukoľvek? Vďaka nášmu mestskému životnému štýlu a hektickému pracovnému životu môžu byť naša pokožke a celkové zdravie vystavované agresorom, ktoré odoberajú živiny potrebné pre správne fungovanie organizmu. Preto je kolagén vynikajúcim vianočným darčekom, ktorý poteší každého, kto si dáva záležať na svojej kráse, ale aj zdraví.

Ak ste sa rozhodli nadeliť svojim blízkym kolagén pod vianočný stromček, tak s kódom "KUPUJEM" získate 5 € zľavu na kúpu INCA COLLAGEN-u.


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Mária Maxianová 14.12.18 19:07

MM
karma
100.00

napísala som Ježiškovi práve o tento prášok, dúfam, že list prečítal :-)

 • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 14.12.18 20:42

ĽŠ
karma
100.00

Skvelý tip na darček!

 • 0
Odpovedať

Elena Švachová 14.12.18 22:22

karma
109.00

Takýto darček by som prijala aj ja sama :-)

 • 0
Odpovedať

Anton Marek 17.12.18 14:52

karma
127.00

Už sa na ten kolagén chystám, ale stále na to zabudnem.

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní