Inšpiruj sa tými najkrajšími: Toto sú TOP vianočné SMS vinše

Inšpiruj sa tými najkrajšími: Toto sú TOP vianočné SMS vinše

Vianoce sú tu a vy už isto tušíte, že vás okrem balenia darčekov, varenia či vypekania dobrôt čaká aj SMS-kový maratón prianí a vinšov k sviatkom. Čo pekné napísať rodine a blízkym tento rok? Nech sa páči! Vybrali sme pre vás top 10 vianočných SMS vinšov.

Seriózna klasika

Začali by sme zľahka, a to jemnou klasikou, ktorou by ste mohli ulahodiť takmer každému.

 • Láska je zvon z krehkej ocele, nech Vám zvoní šťastné a veselé. Nech Vám zvoní zvon lásky nielen v čase vianočnom, ale i po celý ďalší rok.

A tu máte jedno prianie, ktoré sa vám bude hodiť najmä v prípade snehovej nádielky.

 • Mrazivé ticho, všade biely sneh, konečne pokoj, nebo plné hviezd.  Je tu čas sviatočný, keď stromček sa ligoce, prajeme Vám zo srdca prekrásne Vianoce. 

A nezabúdame, samozrejme, ani na pekný kresťanský vinš.

 • Na Vianoce, keď svet stíchne, nech Vám Božie dieťa vdýchne pokoj, radosť, dobrú vôľu a nielen v túto svätú chvíľu, ale každučký deň v roku, nech Vám stojí popri boku.

Nezabudnite: Keď píšete vinš k Vianociam, je jasné, že Vianoce budú s veľkým začiatočným písmenom a odvodené prídavné meno vianočný, napríklad vianočný čas zas s malým začiatočným písmenom. Pozor si však dajte, ak zároveň jednou ranou pripájate aj prianie k novému roku. Čo myslíte, je lepšie priať krásny Nový rok (iba ten jeden daný deň – 1. január) alebo priať krásny celý nový rok (ktorý zahŕňa 365 dní)? Tak čo je lepšie? Áno, verzia s malým písmenom na začiatku. 

Pozri aj: Daj na rady fotografov: Vieš, ako urobiť dokonalú vianočnú fotku?

vianočné vinše

Zdroj: Shutterstock®

Pre tých, čo obľubujú rýmy

Rýmovanie v týchto prianiach je síce jednoduché, ale milé a musíte uznať, že vianočným SMS textom skrátka pristane.

 • Kde sa vzal, tu sa vzal, stromček v izbe zrazu stál. Pod ním ležia balíčky pre veľkých aj maličkých. Už sa celý ligoce, prajem krásne Vianoce.
 • Oheň v krbe tíško praská, v srdciach vládne pokoj, láska. Sú tu sviatky vznešené, všetko dobré prajeme. Príjemné prežitie vianočných sviatkov Vám želá…
 • Bohatý stôl, výbornú rybu, sviatočná večera nech nemá chybu. Veľa darčekov, čo srdce pohladia, rodinu, priateľov, čo nikdy nezradia. K bohatstvu krôčik a ku šťastiu krok, veselé Vianoce a šťastný nový rok Vám praje…

Nezabudnite: Aj keď novodobé spôsoby komunikácie (e-mail a SMS) od pravidiel klasického písomného styku upúšťajú, jazykovedci predsa len v tejto osobnej korešpondencii odporúčajú písanie zámen Ty, Vy a všetkých ich tvarov s veľkým písmenom. Je to tak správne nielen z hľadiska pravopisného, ale vyjadrujete tým aj úctu adresátovi SMS či e-mailu.

Odporúčame: RECEPT: Raňajkový vianočný stromček s klobáskou

vinše

Zdroj: Shutterstock®

S extra dávkou úsmevu

Pokiaľ chcete priateľov a rodinu nielen potešiť prianím, ale možno aj rozosmiať, odporúčame nasledovné texty.

 • Vinšujem Vám to, však viete čo, aby ste sa dostali tam, však viete kam, aby ste sa radovali s tým, však viete s kým, aby ste mali mnoho toho, však Vy dobre viete čoho.
 • Ahoj. Bol si dobrý? Nenadával si? Nekradol? Nepodvádzal? Netuneloval? Tak sa to už konečne nauč! Ja Ti darčeky večne nosiť nebudem! Tvoj Ježiško
 • Nezabudni, že Ježiško sa narodil v chlieve, takže sa vykašli na vianočné upratovanie, nech sa u Vás cíti ako doma. Šťastné a veselé Vianoce Ti praje...

Vianočné prianie pre naše čitateľky a čitateľov

A na záver jedno špeciálne prianie pre vás. Posielame vám k nemu úsmev a dúfame, že ste si vybrali tohtoročného SMS-kového favorita. 

 • Prajeme Vám pekelne dobré, anjelsky pokojné, prekliato bohaté, božsky požehnané a čertovsky veselé Vianoce.

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Ľubica Šťastná 24.12.18 06:49

ĽŠ
karma
100.00

Inšpirujúce, ďakujem! A zároveň i Vám prajem nielen pekelne dobré, anjelsky pokojné, prekliato bohaté, božsky požehnané a čertovsky veselé Vianoce, ale i pohodové Vianoce!

 • 3
Odpovedať

Soňa Krátka 24.12.18 08:11

SK
karma
114.00

tot sme potrebovali, trošku niečo nové...KRÁSNE VIANOCE...

 • 3
Odpovedať

Zuzana Václaviková 24.12.18 11:33

karma
-1.00

Aj Vám krásne Vianoce prajem, a dobrú chuť pri štedrovečernom stole!

 • 2
Odpovedať

Jana Pitonakova 24.12.18 13:24

JP
karma
100.00

Verše su krásne, ale ked vidim v niektorom slovo sneh, sneží, vločky... A za oknom bud svieti slnko alebo prší príde mi to ako fráza len aby sa niečo napisalo. Som z tych ktora si da námahu a vytvorím aktuálny veršik v ktorom sa vela ludi najde.

 • 1
Odpovedať

Mária Maxianová 24.12.18 21:27

MM
karma
100.00

myslím, že tieto vinše sú už trochu "obkukané"

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní