Kofila v limitovanej dizajnovej edícii: UMENIE S PRÍCHUŤOU KÁVY

Kofila v limitovanej dizajnovej edícii: UMENIE S PRÍCHUŤOU KÁVY

Lahodná kombinácia kávy a jemnej mliečnej čokolády. To je Kofila, naša tyčinka, ktorej chuť si so žiadnou inou nepomýlime. Už takmer sto rokov ju tiež neomylne spoznávame podľa typického žltého obalu s murínom, popíjajúcim kávu. Teraz jedna z najobľúbenejších cukroviniek u nás odložila svoj tradičný kabát a nechala sa inšpirovať najznámejšími umeleckými štýlmi 20. storočia.

Kofila vznikla unikátnym spojením kávy a čokolády už v roku 1923. V tejto dobe navrhol, vtedy ešte neznámy maliar a ilustrátor, Zdeněk Rykr pôvodný, dnes už ikonický, žltý obal. Pre limitovanú edíciu však Kofila dala na svojom obale priestor oslavám výrazných umeleckých smerov 20. storočia. Rykrove dielo je teraz možné vidieť v niekoľkých obmenách, ktoré sú inšpirované secesiou, kubizmom, pop-artom a street artom.

V najbližších dňoch tak nájdete v obchodoch Kofilu, ktorá vám umožní priniesť si domov kúsok umenia. Vyberte si svoj štýl, vychutnajte si unikátnu kombináciu kávy s čokoládou a načerpajte novú inšpiráciu! Ktorý z umeleckých štýlov vás osloví najviac?

Pozri aj: Vieš, ako užívať vitamíny? Na toto nezabudni!

KOFILA SECESNÁ

Zdroj: Shutterstock®

KOFILA SECESNÁ

Objavovanie tajomných zákutí miest, no i prechádzky po lese a snenie na lúke medzi kvetinami, sú balzamom na každú romantickú dušu. Siahnite po Kofile secesnej a spojte do jedného pôžitok z chuti a krásy. Predstaviteľmi nezameniteľného ornamentálneho štýlu sú český maliar Alfons Mucha a geniálny architekt Antoni Gaudí.

KOFILA KUBISTICKÁ

Zdroj: Shutterstock®

KOFILA KUBISTICKÁ

Nad vecami veľa premýšľate a potrebujete ich poznať z rôznych uhlov? Všetko musí dávať zmysel a mať svoj poriadok? Vyberte si Kofilu kubistickú, ktorej geometrické tvary vás naplnia svojou harmóniou! Jedným z priekopníkov kubizmu bol španielsky maliar a sochár Pablo Picasso; na našom území bol jeho hlavným predstaviteľom maliar a grafik Ľudovít Fulla.

Neprehliadni: Omega-3 mastné kyseliny: Týchto 7 potravín ti ich rýchlo doplní!

KOFILA POP-ARTOVÁ

Zdroj: Shutterstock®

KOFILA POP-ARTOVÁ

Ak vás baví výstrednosť a váš svet je poskladaný z bláznivých nápadov, farebných obrázkov a naplno pusteného popu, odviažte sa so žiarivými odtieňmi Kofily pop-artovej!

Štýl začal vznikať v 50. rokoch v Spojených štátoch a dokázal povýšiť výrobky dennej potreby, reklamu i komiks na umelecké diela. Hlavnú zásluhu na tom majú multiumelec slovenského pôvodu Andy Warhol a americký maliar a grafik Roy Lichtenstein.

KOFILA STREET ARTOVÁ

Zdroj: Shutterstock®

KOFILA STREET ARTOVÁ

Vnímate krásu betónových blokov a posprejovaných stien? Páči sa vám, ako výrazne dokáže obrázok alebo písmo zmeniť tvár miesta, v ktorom žijete? Tak si dajte Kofilu street artovú!

Svetoznámym maliarom ulice sa stal Angličan Banksy. U nás môžete street artistov sledovať napríklad v Bratislave na Továrenskej ulici alebo v Trnave na Špačinskej ceste, kde si môžete maľovanie aj vyskúšať.

Lahodne jemná kávovo-čokoládová chuť Kofily zostáva aj v nových dizajnových obaloch. Ten svoj si už čoskoro budete môcť vybrať vo vašom obľúbenom obchode. Odporúčaná predajná cena Kofily je 0,49 EUR.


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Ľubica Šťastná 16.03.18 07:02

ĽŠ
karma
100.00

Super, čokoládka môjho detstva.

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 16.03.18 07:21

MM
karma
100.00

vrátila som sa do detstva, trochu nostalgie nikdy nezaškodí, hlavne dnes pri tej záplave rôznych produktov

 • 0
Odpovedať

Marta Bujdošová 16.03.18 08:34

MB
karma
98.00

mnam mamju rada

 • 0
Odpovedať

Katarína Gašová 16.03.18 10:29

karma
91.00

Sladkosti, veľmi často nejedávam ale kofila je výnimka :)

 • 0
Odpovedať

Katarína Kusá 16.03.18 13:04

KK
karma
89.00

kofila bola, je a ešte aj dlho bude dobrá

 • 0
Odpovedať

Anna Bútorová 16.03.18 14:24

AB
karma
76.00

kofilu milujem od detstva

 • 0
Odpovedať

Marie Gutmannová 16.03.18 18:26

MG
karma
104.00

Tuto maskrtu mam velmi rada a v limitovanej edicii sa mi najviac paci Kofila street artová.

 • 0
Odpovedať

Milka Damašková 17.03.18 00:49

MD
karma
132.00

Mňááám, moja obľúbená čokoládka :)

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 17.03.18 15:47

SK
karma
113.00

čokoládka z môjho detstva

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní