Liečba ionizovaným kyslíkom: Komu je určená táto ozdravná metóda?

Liečba ionizovaným kyslíkom: Komu je určená táto ozdravná metóda?

Bez dýchania by sme jednoducho neboli. Ale povedzme si úprimne – dýchame správne a dýchame viac čistý vzduch alebo viac výpary zo všetkých tých výdobytkov modernej techniky? Koniec koncov, nie je predsa dýchanie ako dýchanie. Ak ste väčšinu dňa zatvorené medzi štyrmi stenami a jediný pobyt na čerstvom vzduchu predstavuje váš presun do auta, z auta, do obchodu a z obchodu, potom sa môžete pokojne pripísať na zoznam tých, ktorým chýba kyslík.

Liečba ionizovaným kyslíkom, na ktorú sa dnes pozrieme bližšie, je odpoveďou na problém s nedostatočným príjmom vzduchu. Zistite o nej viac!

Chýba vám iskra?

Pripadáte si v poslednej dobe, pri pohľade do zrkadla, akási iná? Možno bledšia a akoby bez iskry? Skúste odložiť bokom tie tony makeupu, ktorým sa celú tú vizuálnu nepohodu snažíte zakryť a namiesto toho začnite jednoducho - dýchať. Že si robíme žarty? Vôbec nie. V dnešnej dobe je úplne bežné nastaviť si denný režim tak, aby sme mali čo najmenej presunov, napríklad medzi domovom a prácou, prácou a obchodom, obchodom a posilňovňou a tak ďalej. Všade sa presúvame autami, aby sme ušetrili čas na zdržiavanie sa v interiéroch. Je to tak aj u vás?

Pozri aj: Mayrova medicína: Zisti, s akým problémom si dokáže poradiť! 

ako získať späť energiu

Zdroj: Shutterstock®

Koľko času trávite dnu a koľko vonku?

Tiež sa väčšinu dňa zdržiavate v byte, v dome, v kancelárii, jedným slovom, v interiéri a pobyt vonku, ideálne v prírode, tvorí tak percento až dve vašich aktivít? Telo jednoducho neoklameme. Keď mu chýba energia, nespravia to ani litre káv či energetických nápojov. Keď mu chýba kyslík, nespraví to päťminútové vyvetranie miestnosti. A vzorec je v tomto prípade jednoznačný. Ak nemáte kyslík, nemáte ani energiu. Ak nemáte energiu, nemáte ani schopnosť byť kreatívne, tvorivé, aktívne či sústredené. Ak vám chýbajú nápady a koncentrácia, všetko vám trvá oveľa dlhší čas a tak neefektívnou a neproduktívnou prácou zabíjate drvivú väčšinu dňa a na prechádzku lesom či popri rieke jednoducho nezostáva čas. Ak nemáte čas na prírodu, nemáte kyslík...

A zrazu sa veziete presne v tom kolotoči, na ktorý by dobrovoľne nechcel nasadnúť nikto a predsa sme tam. Do toho všetkého znečistené ovzdušie, smog, cigarety, stres, alkohol, lieky, takmer nulový pohyb,... zrejme nemusíme ďalej pokračovať.

prečo treba chodiť do prírody

Zdroj: Shutterstock®

Potreba efektívneho dýchania

Nuž a týmto siahodlhým úvodom sa dostávame k pointe tohto článku – potrebe dýchania, potrebe efektívneho dýchania, ktoré ak nefunguje ako má, existuje jeho alternatíva. Reč je o liečbe ionizovaným kyslíkom. Priaznivo ovplyvňuje nervový systém, má pozitívny vplyv na trávenie, látkovú premenu, samozrejme dýchanie a čo rozhodne stojí za zmienku, má schopnosť ničiť nádorové bunky. Okrem toho ionizovaný kyslík zabraňuje starnutiu pleti a regeneruje bunky. Ionizovaný kyslík, narozdiel od neutrálneho kyslíka, je obohatený o elektricky nabité (kladné alebo záporné) ióny, nazývané tiež vitamíny vzduchu.

Prečítaj si: Neprehliadni: Vieš, čo je apaton a ako súvisí s liečbou rakoviny?

pohyb na čerstvom vzduchu

Zdroj: Shutterstock®

Komu je liečba určená?

Terapiu ionizovaným kyslíkom môže podstúpiť úplne každý, bez rozdielu veku. Ide o liečbu bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Stačí si vyhľadať vo vašom okolí centrum, ktoré by sa práve tejto terapii venovalo. Samotná liečba, ako ste si isto domysleli, prebieha cez nasadenie kyslíkovej masky alebo tiež nosovej kanyly. Vdychujete kyslík, s ktorým sa môžete bežne stretnúť pri mori alebo vysoko v horách. Jedna procedúra trvá zhruba pätnásť minút. Tomu všetkému však, samozrejme, predchádza dôsledná diagnostika.

Hoci to všetko znie veľmi vážne a medicínsky, vedzte, že ide skôr o akýsi wellness, než ťažkú medicínsku liečbu. Preto z tejto terapie určite netreba mať obavy. Avšak, lepšou voľbou, než je táto liečba, je predsa len úprava životosprávy a denného rituálu tak, aby ste si našli nejaký ten čas aj na prechádzku lesom, čo poviete?

- Anketa

AKO ČASTO CHODÍTE DO PRÍRODY?

Odpovedalo 32 ľudí  

Viackrát do týždňa
25%
Asi raz do týždňa
25%
Najviac tak dvakrát za mesiac
9%
Takmer vôbec
41%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Anton Marek 10.12.18 12:29

karma
127.00

Naozaj má hlboké dýchanie zázračné účinky, hoci aj bez masky, iba pri prechádzke v prírode či parku.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní