McArthurGlen Designer Outlet Parndorf - najznámejší rakúsky outlet

McArthurGlen Designer Outlet Parndorf - najznámejší rakúsky outlet

  • Zdieľaj:
 • 0

Dňa 11. apríla skupina McArthurGlen, vedúci európsky vlastník, developer a prevádzkovateľ značkových outletov, oficiálne otvorila Fázu V Designer Outletu Parndorf, čím sa centrum rozšírilo na 36 500m2 hrubej prenajímateľnej plochy (GLA).  

Investícia v hodnote 50 miliónov eur dovolila skupine McArthurGlen rozšíriť centrum o 5500m². Expanzia zvýšila počet predajní na 160, pričom množstvo parkovacích miest stúplo o celú jednu tretinu na 3000. Rozšírenie je charakteristické svojím moderným, inovatívnym dizajnom a architektonicky zapadne do okolia. Nová časť sa pýši centrálnym námestím s fontánou v talianskom štýle s nádychom vidieku.

Bude vás zaujímať: McArthurGlen Designer Outlet Parndorf uvádza štýlové kúsky na nadchádzajúcu sezónu

McArthurGlen Designer Outlet Parndorf

Zdroj: Shutterstock®

Henrik Madsen, riaditeľ skupiny McArthurGlen pre severnú Európu povedal: „Designer Outlet Parndorf je kľúčový partner v regióne a cezhraničný nákupný hotspot pre zákazníkov. S podporou investorov a partnerov spomedzi značkových predajní – a zároveň úzkou spoluprácou s lokálnymi autoritami a okolitými obcami – sa nám podarilo vybudovať nezávislé obchodné miesto pre celý región, ktoré je známe ďaleko za našimi hranicami. Naším poslaním je prinášať rakúskym a medzinárodným návštevníkom jedinečný McArthurGlen zážitok: mix vysoko kvalitných značiek, zaujímavé gastronomické možnosti, pútavú zábavu a samozrejme, veľké úspory po celý rok, čo spolu vytvorí nezabudnuteľný a príjemne strávený deň.“

McArthurGlen Designer Outlet Parndorf je magnetom pre návštevníkov a turistov, je jedným z najväčších zamestnávateľov v Burgenlande a expanzia projektu znamená zvýšenie počtu zamestnancov z 1500 na 1800.

Bude vás zaujímať: Pripravte sa na jarné nákupy v McArthurGlen Designer Outlet Parndorf III.

McArthurGlen Designer Outlet Parndorf

Zdroj: Shutterstock®

Rozšírenie McArthurGlen Designer Outletu Parndorf predstavuje dôležitý impulz pre skupinu McArthurGlen na európskom trhu. S 24 dizajnérskymi outletmi v deviatich krajinách a 600 000 m2 predajnej plochy je skupina najrýchlejšie rastúcim biznisom so značkovými outletmi v Európe. “K expanzii outletu nás motivovali naši zákazníci a potreba väčších centier, ktoré ponúkajú väčší výber predajní, možnosti voľnočasových aktivít, a širší výber možnosti jedla a pitia. Okrem toho chceme splniť očakávania našich partnerských značiek, ktoré hľadajú viac príležitostí na otvorenie predajní v našich centrách,” hovorí Pieter Van Vorst Vader, riaditeľ rozvoja v McArthurGlen.

Hans Niessl, predseda vlády spolkovej krajiny Burgenland, povedal: “McArthurGlen Designer Outlet Parndorf bol po veľa rokov kľúčovým motorom pre biznis a ekonomiku a zároveň významným zamestnávateľom. Sme potešení, že prestavba prinesie ďalších 300 pracovných príležitostí.”

Bude vás zaujímať: Pripravte sa na jarné nákupy v McArthurGlen Designer Outlet Parndorf II.

McArthurGlen Designer Outlet Parndorf

Zdroj: Shutterstock®

Nákupné centrum s prémiovými značkami

Nákupné centrum je domovom mnohých svetovo najvyhľadávanejších luxusných, prémiových a lifestylových značiek ako napríklad Furla, Calvin Klein, Escada, Liu Jo, Liebeskind, Diesel, Coach, Armani alebo Karl Lagerfeld. S oficiálnym otvorením Fázy V pribudne v centre ďalších 15 obľúbených predajní so zameraním na šport a životný štýl. Noví nájomníci ako Under Armour, Peak Performance, Christ a Rolling Luggage budú dokonalým doplnkom k už existujúcim značkám. V nasledujúcich mesiacoch pribudnú v centre ďalšie predajne či dobre známe reštaurácie a kaviarne, čím sa počet nových obchodov zvýši na 20.

Ústredným bodom bude aj "Ordinary House" zariadený návrhármi práve kvôli oficiálnemu otvoreniu. Štýlový interiér bude otvorený od 11. apríla do 1. júla a ponúkne zbierku rakúskej módy a dizajnu. Kúsky od návrhárov ako Brandmair a Petar Petrov, kabelky Eva Blut, klobúky značky Mühlbauer, šatky od Consumed by Thomas Zeitlberger a kozmetika značky Saint Charles Apotheke - to všetko nájdete v exkluzívnom pop-up butiku.

Bude vás zuajímať: Pripravte sa na jarné nákupy v McArthurGlen Designer Outlet Parndorf I.

McArthurGlen Designer Outlet Parndorf

Zdroj: Shutterstock®

McArthurGlen - destinácia pre návštevníkov

McArthurGlen sa stal nákupnou destináciou pre mnoho zákazníkov z celého sveta. Každý rok outlet víta milióny návštevníkov z Rakúska, Maďarska a Slovenska, ako aj zákazníkov zo vzdialenejších krajín, ako je Čína, Južná Kórea, Rusko, Singapur a štátov Stredného východu.

Sebastien Gorrec, manažér fondov TH Real Estate, hovorí: "Designer Outlet Parndorf je  naďalej jednou z najlepšie fungujúcich maloobchodných nehnuteľností v Európe a kľúčovým aktívom v našom fonde European Outlet Mall Fund. Rozšírenie bude ďalej zvyšovať predajnú ponuku, vytvárať prvotriedny zážitok pre zákazníkov, nové pracovné príležitosti a silné výnosy pre našich investorov. "

Mario Schwann, riaditeľ centra McArthurGlen Designer Outlet Parndorf, povedal: “Od otvorenia centra pred 19 rokmi sme v našich priestoroch privítali takmer 53 miliónov zákazníkov, čo robí z Designer Outlet Parndorf úspešný príbeh. Dvojciferný nárast tržieb i počtu zákazníkov v posledných rokoch a viac než 5 miliónov návštevníkov v roku 2016 bol jednoznačným impulzom pre expanziu centra. V novootvorenej časti sme sa zamerali na ponuku populárnych značiek, ktoré doplnia mix existujúcich dizajnérskych obchodov, športových a voľnočasových predajní. Zároveň by sme radi ešte viac vylepšili popularitu outletu ako nákupnej a voľnočasovej destinácie ďaleko za hranicami Rakúska, či Európy.”


  • Zdieľaj:
 • 0
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní

Čaká nás pravé mariánske leto? Na to babie si ešte budeme musieť počkať!
Voľný čas

Čaká nás pravé mariánske leto? Na to babie si ešte budeme musieť počkať!

 • 1
 • 06.09.2021
Starbucks si v rámci osláv Medzinárodného dňa kávy pripomína dôležitosť udržateľnej budúcnosti
Voľný čas

Starbucks si v rámci osláv Medzinárodného dňa kávy pripomína dôležitosť udržateľnej budúcnosti

 • 0
 • 01.10.2021
Tŕpnutie prstov na rukách a nohách – môže ísť o prejav ochorenia?
Zdravie

Tŕpnutie prstov na rukách a nohách – môže ísť o prejav ochorenia?

 • 13
 • 18.08.2021
TOPlist