Najčastejšie chyby pri formovaní zadku: Takto ho určite nespevníš!

Najčastejšie chyby pri formovaní zadku: Takto ho určite nespevníš!
  • 01.12.2018
  • Simona Kostková

Kamkoľvek sa dnes pozrieme, všade vidíme ženy s nádherne tvarovaným zadkom. A právom, zadok patrí medzi jednu z hlavných častí tela, ktorú si na nás muži všimnú ako prvú. Ak patríte medzi tie ženy, ktoré po takom pevnom zadku túžia, určite viete, aká náročná cesta vás čaká. No často sa ani tými najhoršími cvikmi neviete k nemu dopracovať, ako to je možné?

Pravdepodobne robíte niekde chybu. Je to nepríjemné, ale nie vždy stačí iba cvičiť a mať dokonalý jedálniček. Poučte sa na tých najčastejších chybách, ktoré robia ženy pri cvičení a vytvarujte si zadok snov rýchlejšie! Toto sú 4 hlavné chyby, prečo ešte stále nemáte zadoček ako z kameňa.

Nestačí iba cvičiť

Koniec novembra určite nepatrí medzi obdobia, kedy sme brutálne motivované a cvičíme každý deň. Zato Nový rok, to je už úplne iná reč! Možno sa i vy rozhodnete začať pravidelne cvičiť a nebudete chcieť nechať ani jednu partiu tela v pokoji. V takom prípade vám nepostačí iba naštudovanie si tip-top cvikov na dané partie, vytvorenie ultrazdravého jedálnička či nákup krásneho funkčného oblečenia. Dôležitou časťou sú totiž aj tie chvíle, keď práve necvičíte alebo ste akurát docvičili.

Veľa ľudí robí najviac chýb tesne po docvičení alebo pred cvičením. I keď si môžete myslieť, že problém, prečo váš zadok vyzerá stále rovnako, je v konkrétnych cvikoch, nemusí to tak byť.  Pozrite sa na chyby, ktorých sa treba vyvarovať a uľahčite si cestu k dokonalému pozadiu!

Musíš vidieť: Efektívne cvičenie s fit loptou na formovanie svalstva

ako schudnúť

Zdroj: Shutterstock®

Obmedzte kardio!

Väčšina žien, ktoré začnú cvičiť, má jednoduchú víziu – čo najrýchlejšie schudnúť. Počas pravidelnej návštevy fitness centra však mnohé zistia, že po schudnutí je dobré si niektoré partie aj vytvarovať. Prvou chybou, ktorej sa môžete dopustiť aj vy je, ak budete raziť rovnaké pravidlo. Ak chcete rýchlo schudnúť, tak pravdepodobne vám je váš zadok ukradnutý. No pokiaľ chcete, aby zadok bol vašou najlákavejšou časťou tela, musíte myslieť inak.

Pri intenzívnom chudnutí sa odporúča robiť kardio. To je najlepší spaľovač tukov, no pri formovaní tela môže narobiť oveľa viac problémov. Pokiaľ teda chcete mať zadok naozaj pevný, obmedzte kardio. Môžete tak prísť nielen o tuky, ale aj o svaly, bez ktorých nebudete mať nikdy zadok nádherne tvarovaný. Zostavte si preto režim tak, aby ste obmieňali kardio s posilňovaním.

ako robiť drepy

Zdroj: Shutterstock®

Hlavne pravidelne

Častou chybou býva aj problém s pravidelnosťou. Tak ako nepostavíte dom do roka, ak na ňom budete robiť raz za mesiac, tak si ani nevybudujete krásne krivky, ak nebudete pravidelne cvičiť. Nikto netvrdí, že musíte cvičiť každý jeden deň či dokonca niekoľkokrát do dňa. Úplne postačí, ak si vytvoríte pravidelný režim a ak sa aj nedostanete do fitka, zacvičíte si v pohodlí domova.

S pravidelnosťou súvisí aj počet opakovaní či série, ktoré robíte. Výsledok dosiahnete, ak budete naozaj intenzívne cvičiť s pravidelnými opakovaniami. I keď pravdou zostáva, že je jedno, koľko sérií či opakovaní si dáte, svaly vám budú rásť tak či tak. Ale nezabúdajte intenzitu pomaly zvyšovať!

Odpadneš: Cvičenie Päť Tibeťanov ako ideálny ranný budíček. Vyskúšaj ho!

cviky na pekný zadok

Zdroj: Shutterstock®

Odpočívajte!

Odhodlanie a silná motivácia nás dokážu poriadne popohnať. A ak ste s cvičením práve začali, sú tým najdôležitejším, čo momentálne máte. Neskôr, keď prídu prvé výsledky, tak bude motivácia rásť a rásť a neskôr si možno tento spôsob života zamilujete natoľko, že už nebudete potrebovať. No niekedy to môže byť práve tá silná motivácia, ktorá nám škodí. Je zbytočné, aby ste teraz každý deň trávili v posilňovni a neustále cvičili iba jednu partiu. Dôležitý je totiž odpočinok.

Ak chcete mať pevný zadok, musíte si poriadne vymakať sedacie svaly. A na to, aby ste mali poriadne svaly, musíte im dopriať presne to, čo potrebujú. Okrem dostatku proteínov na rast a sacharidov na energiu, potrebujú aj oddych. Nezabudnite si preto dopriať aj oddychové dni, kedy sa budú môcť svaly dostatočne regenerovať, aby mohli ďalej rásť a silnieť.

ako si vyformovať postavu

Zdroj: Shutterstock®

Správne cviky

I keď sa drepy alebo výpady zdajú byť jednoduché, nemusí to tak byť. Je dôležité dodržiavať niekoľko pravidiel. Nohy musia byť v správnej polohe a celým chodidlom sa majú dotýkať zeme. Pri drepoch majte nohy na šírku panvy a rovný chrbát. Pri výpadoch sa pozorujte v zrkadle, nohy by mali byť v jednej rovine a chrbát opäť rovný.

Keď neurobíte prvý deň 20 drepov alebo výpadov, nebuďte smutní. Dôležité je pravidelné a poctivé cvičenie. Už o týždeň budete pozorovať prvé zmeny, niektorí možno skôr a čoskoro urobíte 50 drepov bez mihnutia oka.

Zaujme ťa: Najlepšie motivačné skladby na cvičenie: Toto si pustite a cvičte!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Alžbeta Remencová 01.12.18 14:28

AR
karma
103.00

u mna plati zlata trojka> zdrave jedlo, beh a cvicenie :)
ked jedno z toho vynecham, nie je vysledok taky ako ocakavam....

  • 0
Odpovedať

Lucia Šeptáková 01.12.18 18:05

karma
107.00

Treba na tom pracovať,u mňa zaberaju drepy

  • 0
Odpovedať

Ingrid Šimoniková 02.12.18 18:29

karma
74.00

ja už som staršia ale pilatej, joga a obmieňam to cvikmi intezívnejšimi na rôzne partie tela.. a jedlo u mňa hlavne zaberá ak večer už nejedávam...a ak tak len striedmo

  • 0
Odpovedať

Lucia Šintálová 05.12.18 21:48

karma
-1.00

Drepy a výpady sú super. Od nového roka chodím pravidelne na body work a môj zadok je pevnejší a krajší. Chce to pravidelnosť a úpravu stravy. A samozrejme mať radosť z cvičenia, dokonca už mávam 1,5kg závažie na každej nohe.

  • 0
Odpovedať

Anton Marek 10.12.18 13:23

karma
127.00

Mohli ste uviesť viac cvikov.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní