Ako byť šťastnejšia? Tieto jednoduché tipy musíš poznať!

Ako byť šťastnejšia? Tieto jednoduché tipy musíš poznať!
  • 14.11.2013
  • Aďa Knies

Ako to už býva, každý sme raz hore a raz dole. To isté platí aj pre naše pocity. Raz sme šťastný a raz smutný. Prečo by ste nemohli viac zotrvávať v pozitívnych pocitoch? Aj keď sa smútku nedá vyhnúť úplne, ešte to neznamená, že v ňom musíte ostať. Vedeli ste, že úplné maličkosti vás dokážu spraviť šťastnými? Postupom času ich budete robiť bez toho, aby ste si to uvedomovali. 

Dobrá nálada a smiech

Ak sa už dostavil pocit smútku, treba ho rýchlo nahradiť dobrou náladou a smiechom. Smiech je veľmi nákazlivý. Ak sa už niekto na vás usmeje, zaručene ten úsmev opätujete. Zavolajte priateľke, o ktorej viete, že je optimista. Dobrú náladu na vás, či už chcete alebo nie, prenesie.

Pozri aj: Na opar na perách, migrény aj zápaly: Poznáš túto voňavú silicu?

spoznávanie nových ľudí

Zdroj: Shutterstock®

Spoznávanie nových ľudí

Už stačilo ľutovania samej seba! Nemyslíte? Preto choďte s priateľkou von a nadviažte nové kontakty. Možno pomôže zamestnať svoju myseľ niečím novým a nepoznaným. Rozhovor s cudzou osobou vám padne vhod, pretože o nej nič neviete a budete chcieť čerpať stále nové a nové informácie.

Povedzte to nahlas

Často na odľahnutie postačí len to, keď nahlas vyslovíte, že ste smutná. Povedzte to len tak sama pre seba alebo sa zdôverte niekomu blízkemu. Len sa uistite, komu to hovoríte.

počúvanie hudby

Zdroj: Shutterstock®

Nákazlivá hudba

Nechajte ju prúdiť do svojho tela a vytlačte negatívne pocity von. Hudba je pre náš život veľmi dôležitá. Ak ste smutná, smutná hudba vám nepomôže. Namiesto toho si zapnite hudbu, ktorá vám roztancuje a dobre naladí. Každému sadne iný druh hudby, preto je výber hudby veľmi osobitný. 

Zázračná prechádzka

Čerstvý vzduch môže spraviť zázraky so zlou náladou. Každým jedným nádychom do seba čerpáte pozitívnu energiu. Skúste ísť niekam, kde ste ešte nikdy neboli. Svoje myšlienky zameriate na skúmanie neznámeho prostredia. Po prechádzke sa budete cítiť svieža a plná života.

Pozri aj: Je šlofík po tréningu to, čo potrebuješ? Zisti, či je to v poriadku

beh

Zdroj: Shutterstock®

Nestačí prechádzka? Skúste si zabehať

Pokiaľ vám prechádzka po prírode nestačí, skúste svoje tempo zvýšiť na beh. Endorfíny, ktoré sa do tela uvoľňujú, vám zlepšia náladu. Do uší si dajte svoju obľúbenú hudbu a po smútku nebude ani stopy.

domáci miláčik

Zdroj: Shutterstock®

Dieťatko alebo zvieratko?

Hra s deťmi alebo so zvieratami má na náš organizmus neskutočný vplyv. Malé nevinné oči vám pripomenú, aký krásny môže byť život. Deti a rovnako aj zvieratá budú chcieť celú vašu pozornosť, čo sa vám teraz mimoriadne hodí. 

Odporúčame: Rýchle 5-minútové šišky – nebudeš sa ich vedieť dojesť!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Jana Komadová 19.01.14 13:27

JK
karma
100.00

tak je to raz sme hore raz dole štasie a smútok ide ruka v ruke a preto treba brať život z tej lepšej stánky usmievať sa a vždy si povedať nebolo tak zle aby nebolo ešte horšie

  • 0
Odpovedať

Blažena Sádovská 05.02.14 21:33

BS
karma
100.00

Radosť a šťastie trvá iba krátko, hneď sa stratí...

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 01.11.14 16:49

MR
karma
-1.00

naozaj prechádzka v prírode pomôže prečistiť si myseľ a rozkošné zvieratko rozveselí náladu.

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 10:20

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 10:20

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní