Nikdy nie je neskoro: Nauč sa, ako spraviť šnúru!

Nikdy nie je neskoro: Nauč sa, ako spraviť šnúru!

Pamätáte sa ešte na svoje detstvo? Telesná výchova bola vtedy najobľúbenejším predmetom, na ktorý sa deti tešili a pohyb bol bežnou súčasťou vášho dňa. Vtedy nebol problém niekoľko hodín hrať futbal alebo skákať gumu. Dnes by sme to podaktorí zvládli už len s problémami alebo vôbec.

Sedavý spôsob život, v ktorom trávime v kancelárii na jednom mieste príliš veľa času a zo stoličky sa zdvihneme, len ak si musíme odskočiť, nie je pre ohybnosť nášho tela ideálny a zanecháva na ňom svoju daň. My však hovoríme, že nikdy nie je neskoro na to, aby sme ho rozhýbali. Naučte sa, ako spraviť šnúru v ktoromkoľvek veku!

Panva v strese ​

To, že sedíme za počítačom v práci osem hodín, sedíme za volantom a napokon aj doma pred telkou, naše telo nepochybne cíti. Ani naše kosti a svaly sa nebudú ohýbať ako guma, pokiaľ ich nerozhýbeme. Ak máte sedavé zamestnanie a teda väčšinu dňa sa nehýbete, je pravdepodobné, že vaša panva, boky a svaly sú akýmsi hromozvodom stresu a napätia. Nič však nie je stratené, keď sa začnete hýbať, pravidelne preťahovať a využívať vhodné cviky; kosti aj svaly budú zrazu oveľa ohybnejšie a prispôsobivejšie a ani šnúra nebude nemožná.

Zaujme ťa: Ako na správne držanie tela? S týmito tipmi to hravo zvládneš!

postup ako spraviť šnúru

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.pinterest.com

Jogou do šnúry ​

Na pretiahnutie celého tela je nepochybne skvelá veľmi populárna joga, obzvlášť niektoré z jej pozícií. Ak chcete docieliť šnúru, práve joga je správna cesta. Skúste sa inšpirovať cvikmi, zhrnutými v koláži vyššie, od cvičiteľky z Pinterestu.

 • Začnite s hlbokým predklonom, pričom ruky by mali byť až na podložke a hlava čo najbližšie ku kolenám. Nikdy sa však nepreceňujte a choďte len tam, kam vás vaše telo pustí. Ak to nie je príliš ďaleko, dajte si pauzu a skúste to opäť na druhý deň. Uvidíte, že budete každým dňom ku kolenám bližšie.
 • Vynikajúcim základným cvikom je aj motýlik, čo je sed so spojenými chodidlami. Chvíľu seďte, pritláčajte kolená čo najbližšie k podložke. Potom začnite s kmitaním kolien hore dole, podobne ako to robí motýľ s krídlami. Tento cvik je výborný na rozhýbanie práve bedrových kostí.
 • Prejdime k niečomu náročnejšiemu, do pozície polovičného holuba, čo je na obrázku vyššie číslo 5. Jedna noha je zohnutá v kolene vpredu pred trupom tak, aby chodidlo smerovalo k panve. Druhá noha je za telom, kolenom a špičkou k podložke. V pozícii zotrvajte, mali by ste poriadne cítiť, ako sa vám preťahuje svalstvo. Nohy nezabudnite vymeniť.
 • Keď už polovičného holuba zvládate ako nič, prejdite do pozície úplného holuba. Predná noha zostáva tam, kde predtým, zadnú však zohýbame v kolene a chodidlo sa snažíme priťahovať k telu. Pomôžeme si záklonom hlavy a rukami, ktorými si prichytíme špičku a zotrváme v pozícii.
joga pozícia holub

Zdroj: Shutterstock®

Tieto joga pozície by vám mali postupne dopomôcť k oveľa ohybnejšiemu telu a to najmä v partiách, ktoré potrebujeme rozhýbať pre potreby zvládnutia šnúry. Do jej realizácie sa príliš nehrňte, dajte tomu dostatok času. Preťahovacie cviky praktizujte pokojne aj každý deň niekoľko minút aj mesiac bez prestávky. Šnúru začnite skúšať až vtedy, ak sa budete cítiť pripravená.

Vyskúšaj: TOP rada nad zlato: Zisti, ako správne vyčistiť fén alebo štetec!

- Anketa

VIETE SPRAVIŤ ŠNÚRU?

Odpovedalo 3189 ľudí  

Odjakživa, veď je to jednoduché!
26%
Niekedy som to vedela.
22%
Nie, ale naučím sa.
29%
Nikdy som to nedokázala.
23%

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

10 komentárov

Mária Chromíková 20.11.18 09:32

MC
karma
109.00

V mladosti som šnúru často cvičila .

 • 0
Odpovedať

Alžbeta Stanková 20.11.18 11:19

AS
karma
108.00

aj keď mám 69?

 • 2
Odpovedať

Gabriela Ivančíková 20.11.18 16:17

GI
karma
-1.00

Keby sa mi tak chcelo každý deň cvičiť.

 • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 20.11.18 20:32

ĽŠ
karma
100.00

Joga je správna cesta.

 • 0
Odpovedať

Zuzana Szocsova 20.11.18 22:45

ZS
karma
100.00

snuru som nikdy nevedela, vzdy som na to bola drevena

 • 0
Odpovedať

Milka Damašková 21.11.18 02:37

MD
karma
132.00

Kde sú tie časy....veru mi to niekedy aj chýba..

 • 0
Odpovedať

Vladimír Ťahún 21.11.18 09:43

karma
106.00

Tak toto som nikdy nedal.

 • 0
Odpovedať

viktor labakann 27.11.18 12:48

karma
85.00

Starká ma vymenený bedrový kŕb, ja ju nahováram, že by jej pomohlo urobiť šnúru, že to odporúčajú na stránke, Kam za krásou. Ona, že radšej nebude krásna, ale šnúru robiť nebude. Ako ju presvedčiť?

 • 0
Odpovedať

Anton Marek 10.12.18 13:12

karma
127.00

toto je inšpirujúci článok, ja som si o sebe vždy myslel, že šnúru nikdy nedám, teraz mám nádej :)

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 03.01.21 12:50

JK
karma
100.00

Nikdy som to nedokázala

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní