Priprav si doma originálne letné kávové nápoje pomocou french pressu

Priprav si doma originálne letné kávové nápoje pomocou french pressu

Ak si radi vychutnáte svoju obľúbenú šálku kávy, určite nepohrdnete ani zaujímavými letnými variáciami tohto nápoja, ktoré nielen potešia chuťové poháriky, ale aj príjemne osviežia. Leto je ideálnym obdobím na skúšanie nových možností, a preto sme pre vás v spolupráci so Starbucks District Coffee Master-om Miguelom Gonzálezom pripravili recepty na originálne letné kávové nápoje, ktoré si jednoducho pripravíte v pohodlí domova metódou french press.

Cold Brew patrí v kaviarňach Starbucks v rámci letného menu medzi najobľúbenejšie nápoje a v ponuke je už vo viacerých variáciách. A síce sa môže zdať, že pripraviť si tento lahodný nápoj doma je priam nemožné, nie je to tak. Osviežujúci Cold Brew Tonic je skvelým tipom na letné posedenia s kamarátmi na terase.

Neprehliadni: Starbucks v Žiline: Už čoskoro aj mimo hlavného mesta

Miguel Gonzalez

Zdroj: Starbucks

Cold Brew Tonic

Budete potrebovať french press, ktorý je súčasťou vybavenia väčšiny domácností a ak ho nemáte, môžete si ho kúpiť aj v kaviarňach Starbucks. Pripravte si svoju obľúbenú zrnkovú kávu, napríklad Starbucks House Blend, namletú nahrubo (pripomína morskú soľ). Do french press nasypte jeden diel kávy a zalejte 3 dielmi vody (napr. 1 šálka káva zaliata 3 šálkami vody) a vložte do chladničky na 20 hodín. Keď je káva vylúhovaná, stlačte piest na french presse. Do väčšieho pohára nasypte kocky ľadu a zalejte cca. 1 dcl Cold Brew. Pridajte cca. 2 dcl toniku. Najvhodnejší je tonik, ktorý nie je sladený (napr. FeverTree). Vychutnajte si originálny ľadový kávový nápoj!

Ak vám nechýba odvaha a máte radi citrusy, určite vyskúšajte aj originálnu ľadovú kávu s citrusovým džúsom. Táto kombinácia môže znieť netradične, ale chutí vynikajúco a rozhodne spríjemní horúce letné dni.

French press

Zdroj: Starbucks

Ľadová káva s pomarančovým džúsom

Aj na prípravu ľadovej kávy budete potrebovať french press. Opäť si pripravte svoju obľúbenú zrnkovú kávu. Na prípravu ľadovej kávy s pomarančovým džúsom sú najvhodnejšie africké kávy, ktoré majú jemnú citrusovú dochuť, napríklad Starbucks Kenya. Nameľte si kávu nahrubo (štruktúra morskej soli). Do french press nasypte 2 lyžice kávy a zalejte 180 ml horúcej vody. Prikryte nádobu vekom, ale piest nechajte vytiahnutý a nechajte lúhovať 4 minúty. Naplňte väčší pohár kockami ľadu, zatlačte piest french pressu a pomaly nalejte kávu cez ľad. Dolejte 100 % pomarančový džús podľa chuti a vychutnajte si príjemné citrusové osvieženie.

S tipmi od Starbucks District Coffee Master-a Miguela Gonzáleza určite ohúrite svojich priateľov a užijete si tak spoločne jedinečné letné momenty, na ktoré nezabudnete. Ak potrebujete radu ohľadom prípravy kávy vo french presse alebo inou alternatívnou metódou v pohode domova, baristi v kaviarňach Starbucks vám ochotne poradia a namelú vám vašu obľúbenú kávu na správnu hrúbku podľa zvoleného spôsobu prípravy kávy alebo kávového nápoja.

Pozri tiež: Obľúbený ľadový nápoj zo Starbucks: Len toto potrebuješ v horúci deň!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Alžbeta Remencová 12.08.19 15:15

AR
karma
103.00

kavu s tonikom som skusala doma robit minuly rok a velmi mi chutila. Ja som ale spravila normálne espresso, nechala ho vychladnúť a potom som ho zaliala tonicom

  • 1
Odpovedať

Alžbeta Stanková 12.08.19 17:31

AS
karma
108.00

ja mám najradšej klasickú nesku

  • 0
Odpovedať

Alexandra Semanová 14.08.19 21:01

AS
karma
-1.00

Káva je môj obľúbený nápoj. Rada skúšam rozličné kávové špeciality.

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 21.10.19 20:30

JK
karma
100.00

Káva robím klasickú no tieto sú netradičné

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní