Reflexné body na ruke ako prvá pomoc pri bolestiach. Ktoré to sú?

Reflexné body na ruke ako prvá pomoc pri bolestiach. Ktoré to sú?

Osvojte si reflexnú masáž na ruke a uvidíte, že účinok príde okamžite. Vaša ruka, vrátane dlane, je totiž plná bodov, ktoré vedia výrazne uľaviť od bolestí a problémov na zvyšku tela.

Postup je už potom veľmi jednoduchý. Najprv zatlačte príslušný bod na dlani alebo prstoch, a to približne na päť sekúnd. Uvoľnite asi na tri sekundy a postup zopakujte. Ak je to možné, opakujte celý postup kedykoľvek počas dňa.

A teraz to najdôležitejšie – na ktoré body sa zamerať pri konkrétnych ťažkostiach?

Palec

Tento prst masírujte a stláčajte, ak vás trápi únava, stres alebo hnev. Výborne funguje aj pri pocitoch úzkosti a napätia.

Ukazovák

Na tento prst sa zamerajte vtedy, ak vás trápi bolesť hlavy, či už v podobe krátkodobej náhlej bolesti alebo migrény. Ukazovák má vplyv aj na bolesti svalov, no dokonca vďaka nemu môžete zmierniť aj pocit zahanbenia či sklamania. Dokáže byť prvou pomocou aj pri vyčerpanosti a rozladenosti. Masírovaním ukazováka medzi druhým a tretím kĺbom si pomôžete pri bolesti a stuhnutosti krku.

Pozri aj: Signály očí vám prezradia desivé informácie o vašom zdraví

Prostredník

Stláčanie a masírovanie tohto prsta má vplyv na problémy s očami a zubami. Prostredník dokáže pomôcť aj pri poruchách spánku, ale dokonca aj pri chudnutí. Zároveň znižuje krvný tlak.

Prstenník

Tento prst stimulujte bolesti kolien či kašeľ. Je to účinná pomoc aj pri tráviacich problémoch. Ak prstenník stlačíte aspoň na päť minút, odstránite pocit smútku. Popri tom dýchajte zhlboka a pokojne.

Vyskúšajte: Ako vyčistiť kefu na vlasy? Vyskúšaj tento jednoduchý trik!

masáž rúk

Zdroj: Shutterstock®

Malíček

Je síce najmenší, ale zato dokáže veľké veci. Napríklad zmierniť bolesti pri menštruácii, ako aj bolesti chrbtice. Takisto masírovanie malíčka dokáže pozdvihnúť sebavedomie, treba však popri tom myslieť na niečo príjemné a pozitívne.

Zaujme ťa: Hroznový džús: Čo všetko v sebe ukrýva? Je to neuveriteľné!

stláčanie prstov

Zdroj: Shutterstock®

Ďalšie užitočné body na ruke

Ak vás trápia upchaté nosové dutiny, položte palec na podložku a postupne stláčajte a pevne držte jeden prst za druhým. Ak vydržíte, ideálne je každý prst držať stlačený asi dve minúty, a to za necht a bruško. Nakoniec každý prst pomasírujte. Pri masáži používajte masážny olej alebo krém.

Prepadla vás náhla nevoľnosť od žalúdka? Stláčajte si bod presne v strede dlane. Palec, ktorým tlačíte na tento bod, si najprv masírovaním a trením zahrejte. Na posilnenie koncentrácie a celkového prekrvenia sa odporúča stláčať dlane k sebe, ako pri meditácii alebo modlitbe.

Odporúčame: Zelený a čierny čaj: Toto sa deje, keď ho piješ vo veľkom!

reflexná masáž rúk

Zdroj: Shutterstock®

Úľavu je možné pocítiť takmer ihneď, čo je naozaj obdivuhodné. V zásade platí, že ľavá ruka je odrazom ľavej strany tela a pravá ruka má zodpovednosť za pravú stranu. Pociťujete pri stláčaní bodu bolesť? Práve to býva signálom toho, že s daným orgánom nie je niečo v poriadku.

Pred reflexnou masážou rúk si ich zahrejte trením dlaní o seba. Reflexnú masáž rúk si však radšej odpustite, ak vás trápia ekzémy, ťažké zápaly, ak ste onkologický alebo diabetický pacient, no rovnako aj na začiatku tehotenstva. Aj v prípade, že sa blížite k pôrodu, vyhýbajte sa tlaku na rukách, pretože niektoré body môžu stimulovať kontrakcie maternice. Ako vidíte, všetko je len a len vo vašich rukách.

Vyskúšaj: Babské triky na krásne kvetinky: Vďaka tomuto budú ako z katalógu!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Soňa Kelemenová 24.02.18 08:18

SK
karma
86.00

na reflexnu masaz noh chodim pravidelne.. nasla som jednu perfektnu a sikovnu tetu ktora to s nohami dokaze.... uzasny pocit.... kazdemu to odporucam vyskusat aspon raz... ma zazracne ucinky.... a prave preto si myslim ze to iste plati aj o rukach.... ale na to nepotrebujeme ist k odbornikovi.... vieme si ju spravit aj sami.... zakze podme na to ..... vsetko pre zdravie

  • 2
Odpovedať

Ľubica Šťastná 24.02.18 09:29

ĽŠ
karma
100.00

Skvelá prvá pomoc pri bolesti.

  • 1
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 24.02.18 14:07

PV
karma
113.00

Ja si stláčam ukazovák , pri bolesti hlavy. Ale aj bod medzi palcom a ukazovákom ,tá priehlbina .. Niekedy to pomáha ,inokedy nie.. O malíčku som nevedela , že pomáha pri bolesti chrbtice a menštruácii . Vyskúšam to určite..

  • 1
Odpovedať

Mária Maxianová 24.02.18 16:10

MM
karma
100.00

zaujímavý článok a veľmi poučný

  • 1
Odpovedať

Soňa Krátka 24.02.18 19:15

SK
karma
114.00

občas niektoré používam

  • 1
Odpovedať

Elena Švachová 24.02.18 22:40

karma
109.00

a čo tak pomasírovať si každý deň každý prst ? ...preventívne :-)

  • 1
Odpovedať

Lenka Meravá 24.02.18 23:08

LM
karma
82.00

Zaujimavy clanok

  • 0
Odpovedať

Martina Begalova 10.12.20 16:49

MB
karma
108.00

určite je v tom kus pravdy aj keď na každého to inak zaberá ale po takej masáži chodidiel je to úžasná úľava

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní