Sviatočné priberanie: Čo spraviť, aby kilá nezostali po celý rok?

Sviatočné priberanie: Čo spraviť, aby kilá nezostali po celý rok?

Blíži sa to najkrajšie obdobie v roku. Ozdobená jedlička, vyprážaný kapor, rozváňajúce perníky a rodinná vianočná pohoda. Sviatočné priberanie nás však neobíde ani v tomto roku, a preto je dôležité, dobre sa na prejedanie pripraviť tak, aby nám kilá navyše nezostali po celý rok. Predstavte si, že len kilo navyše nadobudnuté počas týchto dní, ktoré vám prischne, je za 10 rokov uplynutých vianočných sviatkov až 10 kíl navyše!

Pravda o sviatočnom priberaní

Prejedanie sa počas sviatočných dní nie je ničím neobvyklým. Konečne sme vyšli z pracovného stereotypu, zrazu sedíme doma na sedačke a nevieme čo so sebou. Doprajeme si koláčiky, kapra so šalátom si pokojne naložíme aj dvakrát a všetko to zapijeme sladkým vianočným punčom.

Pravdou je, že medzi Vianocami a Silvestrom sa môže ručička na váhe posunúť smerom nahor pokojne aj o kilo či dve, čo vôbec nie je lichotivé. Treba však myslieť aj na to, že niekedy môže technika klamať, no a kilá navyše môžu byť dôsledkom nafúknutia, ktoré tiež nie je počas sviatkov raritou. Štúdie ukázali, že väčšina kíl zo sviatkov úderom januára neodíde. Práve naopak, sprevádzajú nás po celý rok a ak s nimi niečo neurobíme, zostanú nám do ďalšieho roka.

Pozri aj: Trendy vo vianočných dekoráciách: Nalaď sa na najkrajšie sviatky!

ako schudnúť po Vianociach

Zdroj: Shutterstock®

Pohyb je cesta

Ako teda sviatočnému priberaniu zabrániť? Kľúčom je samozrejme držať sa na uzde a dať si z každého troška, no nie v prehnanom množstve. Ak to však odmietate a chcete si dobroty užiť naozaj naplno, odpoveďou je pohyb. Voľný čas už máte, vonku je úžasný vzduch a možno vám bude robiť spoločnosť aj sniežik vŕzgajúci pod nohami. Nemusíte ísť behať ani navštevovať posilňovňu. Choďte sa prejsť. Stačí hodinka denne a kilá sa budú usadzovať oveľa pomalšie alebo vôbec.

ako na zdravšie Vianoce

Zdroj: Shutterstock®

Zvoľte zdravšiu cestu

Čo tak tento rok troška tradície vylepšiť o zdravšie recepty? Aj medovníčky sa dajú spraviť zo špaldovej múky a rozdiel naozaj nespoznáte. Stačí len chcieť, pretože kde je vôľa, tam je cesta. Zdravšie si môžete pripraviť aj majonézový šalát, no aj vianočný punč, do ktorého nedáte kilo cukru, ale osladíte ho medom. Aj rybu môžete radšej upiecť namiesto kalorického vyprážania.

Inšpiruj sa: Nutkavá chuť do jedla: Zisti, kedy už predstavuje naozaj problém!

- Anketa

ZVYKNETE SA POČAS SVIATKOV PREJEDAŤ?

Odpovedalo 16 ľudí  

Každý rok!
25%
Áno, ale snažím sa to obmedzovať.
38%
Ani nie.
25%
Vôbec, jem ako každý iný deň v roku.
13%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Daniela Bieliková 02.12.18 14:04

DB
karma
117.00

tak ako každé Vianoce priberáme...po novom roku budú všetci chudnuť :-) fitká budú preplnené...

  • 0
Odpovedať

Elena Švachová 02.12.18 19:58

karma
115.00

Nezvyknem sa prejedať.Je pravda,že je na stole viac koláčikov a sem-tam si ďobnem.Horšie je to,ked idem na návštevu a tam nechcem uraziť pani domácu a ochutnávam všetky jej dobroty :-)

  • 0
Odpovedať

Martina Begalova 07.12.18 14:07

MB
karma
108.00

dá sa všetko s rozumom...

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní