Tajomstvo štíhlych žien? Neboja sa tukov a chodia pešo

Tajomstvo štíhlych žien? Neboja sa tukov a chodia pešo

  • Zdieľaj:
 • 0

Už ste si vybrali diétu, s ktorou tohto roku schudnete do plaviek? Máme pre vás tip – žiadnu! Cesta k fit postavičke nevedie cez zákazy, ale cez rovnováhu. V skladbe jedál, veľkosti porcií aj v pohybe.

Väčšina diét je žiaľ založená na odriekaní a jednou z prvých preškrtnutých položiek v jedálnom lístku sú tuky. Aké, to už ďalej nerozmieňame na drobné, veď zo všetkých priberáme – alebo nie? „Nie je tuk ako tuk,“ upozorňuje MUDr. Alžbeta Béderová, CSc. a dodáva, že za naše priberanie môže sčasti aj nesprávny výber tukov.

Odporúčame prečítať:  Infekcia močových ciest – nepríjemný letný spoločník

naturamed

Zdroj: Shutterstock®

Tuky prítomné v živočíšnych produktoch obsahujú prevažne nasýtené mastné kyseliny a cholesterol. Nasýtené mastné kyseliny zvyšujú hladinu rizikového LDL cholesterolu v krvi, stúpa riziko ukladania sklerotických plátov na stenu ciev, čím sa znižuje ich pružnosť a priechodnosť. Nadmerný príjem zvyšuje tvorbu voľných kyslíkových radikálov a tým urýchľuje vznik a vývoj voľnoradikálových ochorení – aterosklerózy, hypertenzie, obezity, cukrovky či onkologických procesov.“ Toto je však len jedna skupina tukov.

Naopak, tuky rastlinného pôvodu a hlavne tuk z rýb obsahujú nenasýtené mastné kyseliny, ktoré uvedené procesy brzdia. Hladina rizikového LDL cholesterolu v krvi klesá, hladina ochranného cholesterolu stúpa a významný je aj pokles rizika tvorby krvných zrazenín.“  

Odporúčame prečítať:  Buďte zdravšia! (Manuál pre lenivcov)

losos

Zdroj: Shutterstock®

Práve druhá skupina tukov stojí za pozornosť žien, ktoré dbajú o ladné krivky. Omega 3-mastné kyseliny, bohato obsiahnuté v rybách, totiž môžu chudnutiu pomôcť. Ako? „Z týchto mastných kyselín vytvorené prostaglandíny urýchľujú metabolizmus, spaľovanie kalórií a aktivujú zásobný telesný tuk,“ vysvetľuje odborníčka.  

Omega 3-mastné kyseliny si telo nedokáže samo vytvoriť ani dlhšie uchovať, mali by ste si preto pochutnávať na rybách nielen príležitostne v reštaurácii či na dovolenke pri mori, ale pravidelne – dva až trikrát za týždeň. Rozumnou a v našich zemepisných šírkach aj dostupnejšou alternatívou je voľba kvalitných výživových doplnkov s výťažkom z rýb.

Odporúčame prečítať:  Ako na to? Vaše nové štíhle telo za 6 týždňov

naturamed

Zdroj: Shutterstock®

Jedným z najetablovanejších na českom a slovenskom trhu je OmegaMarine Forte+ od spoločnosti NaturaMed Pharmaceuticals. Každá kapsula obsahuje vysokú koncentráciu omega-3 mastných kyselín pochádzajúcich z nórskeho lososa a už dve kapsuly denne stačia na to, aby sme organizmu zabezpečili odporúčanú dennú dávku omega-3 mastných kyselín. OmegaMarine Forte+ kúpite z pohodlia domova na www.naturamed.sk.   

Odporúčame prečítať:  Spoznajte svojho chlapa podľa hviezd – muž Lev


  • Zdieľaj:
 • 0
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní

Ako predísť vianočnému stresu? S týmito radami to zvládneš ľavou zadnou
Inšpirácie

Ako predísť vianočnému stresu? S týmito radami to zvládneš ľavou zadnou

 • 3
 • 30.11.2022
Čím nahradiť prášok do pečiva alebo vajcia pri pečení?
Domácnosť

Čím nahradiť prášok do pečiva alebo vajcia pri pečení?

 • 0
 • 20.12.2022
Horúce trendy 2023: Čo by podľa dizajnérov nemalo chýbať v tvojej obývačke?
Inšpirácie

Horúce trendy 2023: Čo by podľa dizajnérov nemalo chýbať v tvojej obývačke?

 • 0
 • 27.12.2022