Tip na darček: Prečo darovať kolagén mame, svokre či mužovi?

Tip na darček: Prečo darovať kolagén mame, svokre či mužovi?

Poznáte to, ženy sú príliš náročné na darčeky. Vybrať preto nejaký, ktorý žene vyrazí dych a bude z neho „odvarená“, je niekedy príliš náročné. Teda, ak nemáte v pláne kúpiť jej briliantový prsteň, ktorý bude zdobiť jej nežnú ruku. 

Do Vianoc nám ostáva už len niekoľko dní, počas ktorých máte možnosť kúpiť posledné (a možno aj prvé) darčeky, ktoré potešia vašich blízkych. No čo by ste povedali, keby ste im tento rok pod stromček nadelili zdravie a krásu? Nie nezbláznili sme sa – skutočne môžete svojej partnerke, mame, sestre, tete, babke, ale dokonca aj manželovi či otcovi nadeliť zdravie a krásu. A to len vďaka rybaciemu výrobku, ktorý si počas spracovania zachováva svoju čistotu, bio-aktivitu a hlavne účinky. Reč je o kolagéne, ktorý sa postupom veku z nášho tela vytráca. Nakoľko si ho telo nedokáže vytvárať v dostatočnom množstve, je potrebné mu čiastočne dopomôcť. Ako teda vplýva kolagén na jednotlivých členov (aj tej našej) domácnosti?

Zaujme ťa: Je dopĺňanie kolagénu výživovými doplnkami vhodné? Takto to vidia odborníci!

účinky kolagénu

Zdroj: Shutterstock®

Kolagén a mama / svokra / babička

Bolia má kĺby, asi bude vonku pršať alebo snežiť. Koľkokrát ste to už počuli od svojej mamy alebo babky či nejakej inej staršej osoby vo vašej domácnosti? Niektorí ľudia dokážu pocítiť, napríklad zmenu počasia, na svojich kĺboch. Je to neuveriteľné, ale takáto senzitivita na počasie skutočne existuje.

Ak vás alebo niekoho vášho blízkeho „bolí počasie“, tak mu nadeľte kolagén. Hydrolyzovaný kolagén pomáha udržiavať integritu chrupavky, ktorá chráni kĺby. Keďže s pribúdajúcim vekom sa zvyšuje riziko vzniku degeneratívnych porúch kĺbov, ja namieste začleniť kolagén do svojej stravy. Výskumom bolo totižto preukázané, že kolagén dokáže zmierniť celkovú bolesť kĺbov a zlepšiť ich pohyblivosť.

Kolagén užíva aj moja svokra (teta – ako ju v redakcii voláme), ktorá mi pomáha so starostlivosťou o moju malú 2-ročnú princeznú a najmenšiu členku nášho tímu Lucku. Od doby, čo užíva kolagén, nemá žiadny problém s kĺbmi. Malej sa dokáže venovať naplno. Užíva si s ňou dlhé prechádzky, nemá problém hrať sa s ňou naháňačky či hrať sa akokoľvek si malá zmyslí. Kolagén je v tomto prípade akýmsi zázrakom, ktorý dokáže postaviť ľudí na nohy a vykonávať nielen bežné každodenné činnosti (ako je chôdza po schodoch).

Kolagén a manžel / otec / dedko

Bežná otázka, s ktorou sa stretávame – môžu kolagén aj muži? Neexistuje žiadny dôvod, prečo by muži nemali užívať kolagén. Aj keď je pomerne bežné, že sa kolagén spája najmä s mladistvou a žiarivou pleťou, to vás vôbec nemusí odradiť od jeho užívania. Okrem toho, že je kolagén v kozmetickom priemysle veľkým fenoménom, má skutočne celý rad ďalších zdravotných prínosov na organizmus, čo je dôvod, prečo by ho mali užívať aj muži. Kolagén totižto sám osebe pomáha podporovať činnosť kĺbov, svalov a dokonca aj trávenie. Ak teda bojujete s niektorými príznakmi starnutia – ako je bolesť kĺbov či nedostatok energie, mali by ste začať uvažovať nad užívaním kolagénových doplnkov.

Ja som svojmu manželovi nadelila kolagén už pred niekoľkými mesiacmi a musím povedať, že som bola prekvapená, ako ho každé ráno poctivo užíval. Bohužiaľ, odkedy mal autonehodu, z ktorej sa našťastie zotavil pomerne rýchlo, sťažoval sa na bolesť, ktorá mu ostala ako „spomienka“ na túto nepríjemnú udalosť. Odkedy užíva kolagén, jeho zdravie sa o niečo zlepšilo. Bolesť ustúpila a on sa môže s úsmevom na perách venovať našej malej šibalke, ktorá nás deň čo deň dokáže prekvapiť, ale aj zaskočiť.

účinky kolagénu

Zdroj: Shutterstock®

Kolagén pre ženy

Nemôžeme vynechať ani nás, ženy. My sme totižto tie najväčšie parádnice, ktoré si dávajú záležať na svojom vzhľade. V našej kúpeľni to preto vyzerá celkom rozmanito – krém na vrásky, krém na hydratáciu, k tomu sérum, očný krém... Koľko ich máte vy? Ja len zopár, pretože už nejakú dobu užívam Inca Collagen. Tento kolagén dokáže cielene účinkovať presne tam, kde to telo najviac potrebuje. Nakoľko ja sama nemám žiadne problémy s lámavosťou alebo štiepením nechtov, tak som ani nečakala, že mi kolagén nejako v tomto ohľade pomôže. Ale čo sa týka vlasov a aj samotnej pleti, tak môžem povedať, že kolagén je skvelým výživovým doplnkom, ktorý dokáže spevniť pokožku, hydratovať a rozjasniť ju, ale aj vyživiť vlasy. Tie vďaka nemu pôsobia zdravšie, nelámu sa a sú žiarivé.

Ako pracujúca matka musím zvládnuť 18-hodinový každodenný kolotoč povinností, čo je veľmi náročné. Vďakabohu, že mi s dcérkou pomáha svokra, bez ktorej by som asi nedokázala skĺbiť všetky povinnosti. Kolagén mi pomáha aj v tomto ohľade. Pomáha môjmu organizmu dopĺňať živiny a hlavne ho hydratuje zvnútra. Účinky kolagénu tiež oceňujem aj po cvičení, nakoľko mi pomáha regenerovať svaly, a tým mi pomáha predchádzať vzniku svalovky. Viac o tom, čo hovorím na kolagén, sa dočítate v mojom teste na Inca Collagen.

vplyv kolagénu na zvieratá

Zdroj: Shutterstock®

Kolagén pre zvieratá?!

V poslednej dobe sa veľmi rozmohol trend pridávania kolagénu do krmiva pre domáce zvieratá. A viete čo? Aj zvieratá potrebujú kolagén. Aj ten je totižto súčasťou ich organizmu. Kolagén pre zvieratá zabezpečuje potrebnú výživu, vďaka ktorej majú krásne lesklú srsť. Tento hlavný štrukturálny proteín tiež pomáha zvieratám predchádzať bolesti kĺbov, ktorá je pre ne typická a tiež pomáha zmierňovať problémy so zubami či posilňovať pazúry a kosti. Ako uvádza MVDr. Markéta Sedlinská Ph.D., kolagén tvorí 30 % bielkovinového tkaniva v tele zvieraťa a až 70 % kože. Jeho nedostatok môže teda stáť za veľkým množstvom problémov. Kolagén je teda ideálne nielen pre psov a mačky, ale aj pre kone.

Inca Collagen

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Hydrolyzovaný morský kolagén – Inca Collagen je súčasťou celej naše rodiny. Užívame ho všetci okrem našej Lucky, ktorá ho zatiaľ nepotrebuje. Prečo sme si vybrali práve Inca Collagen? Je vyrábaný tzv. studenou technológiou, pri ktorej si zachováva svoju čistotu a podobu trojitej špirály, ktorá sa najviac podobá tej ľudskej. Vďaka tomu ho dokáže organizmus vstrebávať a distribuovať práve tam, kde si to telo v danom momente najviac žiada.

Inca Collagen v jednom zlatom vrecúšku obsahuje 3 000 mg 100 % morského kolagénu, ktorý je biologický aktívny a prospešný pre organizmus. Ak ešte teda hľadáte vianočný darček na poslednú chvíľu, ktorý by potešil akéhokoľvek člena vašej rodiny, tak s kódom „KZK“ získate na e-shope Inca Collagen zľavu 5 €. Tak neváhajte a nadeľte svojim blízkym to najcennejšie – ZDRAVIE!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Ľubica Šťastná 19.12.19 07:14

ĽŠ
karma
100.00

Kolagén je naozaj skvelý tip na darček!

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 19.12.19 07:37

SK
karma
114.00

Bol by to výborný darček pre celú rodinu.

  • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 19.12.19 16:02

MC
karma
109.00

Potešila by som sa takému darčeku.

  • 0
Odpovedať

Elena Švachová 19.12.19 23:50

karma
109.00

Takýto darček by som prijala aj ja pod vianočným stromčekom.

  • 0
Odpovedať

Pavol Beran 22.12.19 12:43

PB
karma
100.00

Mne stačí kvalitná kniha :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní