Zážitkové darčeky: Prekvapenia pod stromčekom nielen pre akčných členov rodiny

Zážitkové darčeky: Prekvapenia pod stromčekom nielen pre akčných členov rodiny

Dostať na Vianoce luxusný parfum či najnovší typ mobilu je určite fajn a nikto proti tomu asi nebude nič namietať. No čo tak skúsiť niečo extra? Čo tak darovať blízkemu človeku zážitok, na ktorý len tak ľahko nezabudne?

V článku vám predstavíme TOP zážitkové darčeky, ktoré môžete darovať nielen pod stromček. Na svoje si určite prídu po akcii dychtiví rodinní príslušníci, ale aj tí pokojnejší, ktorí neprahnú po adrenalíne, no i tak sa budú rozplývať blahom, keď zažijú niečo špeciálne a prekračujúce charakter všedných dní. Pokiaľ teda chcete byť originálni, pouvažujte nad nasledujúcimi možnosťami. Výhodou týchto darčekov okrem iného býva i to, že väčšinou môže obdarovaný realizovať darovaný zážitok v priebehu niekoľkých mesiacov, takže si vyberie presne ten čas, ktorý mu najviac vyhovuje.

Vyhliadkové lety

Zážitok v oblakoch dostane v dobrom do kolien nejedného muža či ženu, a to v prípade, ak sa neboja výšok a pohľad z vtáčej perspektívy ich napĺňa úžasnými pocitmi. A komu by nestačil pokojný let balónom, tomu môžete dopriať napríklad o niečo dynamickejší vyhliadkový let dvojmiestnym lietadlom, ktoré si môže vyskúšať aj pilotovať, avšak na Slovensku si môže záujemca polietať dokonca aj v stíhačke. Čo je naozaj zážitok, na ktorý bude obdarovaný spomínať do konca života. Žiadny adrenalínový nadšenec totiž nezostane sklamaný, keď absolvuje let s preťažením niekoľko G či akrobaciu vo vzduchu.

Pozri aj: Čo vie predĺžiť život? Toto ťa naozaj prekvapí!

let balónom

Zdroj: Shutterstock®

Kurz prežitia

Po absolvovaní tohto kurzu nebude mať človek problém s tým, keď ho vysadia vo voľnej prírode. Dokáže si vybudovať prístrešok, nájsť si zdroje obživy, zapáliť oheň bez zápaliek, orientovať sa bez kompasu či mapy. Poviete si, že ideálny darček pre vetrom ošľahaného chlapa, no možno ním potešíte aj nejednu ženu, ktorá túži po takomto type adrenalínu. Myslíme si, že tento zážitkový kurz v sebe zahŕňa aj jeden špeciálny benefit, a to konkrétne to, že po ňom si obdarovaný začne viac vážiť veci, ktoré sú bežne dostupné v civilizácii.

Škola šmyku či jazda v luxusnom aute

Milovníkov áut a všetkých, ktorí sa vyžívajú v šoférovaní, určite potešíte tréningovým kurzom, ktorý bude zameraný na neštandardné manévre za volantom. Darovať však môžete aj divokú jazdu na okruhu, prípadne sa môžete zamerať na vysnenú značku auta obdarovaného. Porsche, Ferrari, Lamborghini či Tesla – áno, aj jazdu v týchto autách môžete podarovať pod vianočným stromčekom. A pre tých, ktorí majú radi recesiu, prípadne im chcete splniť ich dávny a možno trošku neštandardný sen, môžete rezervovať aj jazdu na traktore či v tanku.

Neprehliadni: Nevhodné vianočné darčeky: Na tieto radšej rýchlo zabudni

luxusné auto

Zdroj: Shutterstock®

Relaxačné zážitky

Poďme sa teraz pozrieť na zážitky pre tých, ktorí si síce chcú užiť nezabudnuteľné chvíľky, ale nepotrebujú k tomu dávku adrenalínu, resp. o takéto prekvapenia nestoja, lebo i bez toho majú adrenalínu v živote dosť a potrebujú ho skôr niečím neutralizovať. No a práve na to sú ako stvorené uvoľňujúce relaxačné zážitky, a to nielen víkendovky v kúpeľoch. Určite niekoľkodňové wellness pobyty urobia dobre telu i duši, no pre tých, ktorí nemôžu siahnuť do vrecka príliš hlboko, no i tak chcú dopriať svojim blízkym extra starostlivosť, môže ísť vyložene len o konkrétne procedúry, kúry alebo masáže, a to podľa toho, čo obdarovaný človek ocení najviac. Bude to čokoládová alebo medová masáž, pivný kúpeľ či procedúra v liečivom bahne?

Romantické zážitky

Ideálnym zážitkovým darčekom pre pár sú istotne romantické pobyty na zaujímavých historických miestach. No vynikajúcimi darčekmi s veľkolepou romantickou atmosférou sú i večera pri sviečkach na nejakom vychytenom mieste či večera pre dvoch spojená s degustáciou kvalitných vín. Postarané je tak i o gurmánsky zážitok.

romantická večera

Zdroj: Shutterstock®

Kuchársky kurz alebo privátny kuchár

A keď sme pri tých gurmánskych zážitkoch, môžeme v nich pokračovať aj ďalej. Nielen ženy dokážete mimoriadne potešiť kuchárskym kurzom, a to podľa toho, v čom sa chcú vo svojom kulinárskom majstrovstve konkrétne zdokonaliť. Existujú kurzy zamerané na prípravu zákuskov i špeciálnych delikates z mäsa. Možností je veľa. No možno váš blízky viac ocení súkromného kuchára, ktorý navštívi jeho domácnosť a priamo tam, teda v jeho kuchyni stvorí vyberané pokrmy.

Ako ste si mali možnosť prečítať, správne vybratý zážitkový darček urobí pod stromčekom radosť naozaj každému – či už ide o večných romantikov, ľudí závislých na adrenalíne alebo tých, ktorí najviac ocenia relax, pokoj aj pohodu pri dobrom jedle či vínku. A okrem spomínaných zážitkov je možností ešte oveľa viac.

Vybrali sme: Ako uvoľniť upchatý odtok v kuchyni? Neuveríš, ale toto ti pomôže!

- Anketa

DOSTALI STE UŽ NIEKEDY ZÁŽITKOVÝ DARČEK?

Odpovedalo 10 ľudí  

Áno
60%
Nie
40%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Mária Slováková 13.12.19 07:24

MS
karma
118.00

Myslím, že práve takýto darček by som aj ja prijala najradšej.

  • 1
Odpovedať

Ľubica Šťastná 13.12.19 07:56

ĽŠ
karma
100.00

Zážitkové darčeky rada dávam deťom i rodičom a sú za ne vždy veľmi vďační.

  • 1
Odpovedať

Anna Tlachova 13.12.19 16:42

AT
karma
118.00

Rada dávam, ale aj dostávam zážitkové darčeky

  • 1
Odpovedať

Elena Švachová 13.12.19 23:32

karma
112.00

Môj manžel dostal od našich detí vyhliadkový let.Nebolo to síce na Vianoce,ale k narodeninám.Letela som s ním ponad naše krásne Vysoké Tatry a bolo to nezabudnuteľné.

  • 1
Odpovedať

Libuše Šumná 14.12.19 15:25

karma
113.00

líbil by se mi let balónem, ale to se mi nesplní, dostala jsem k narozeninám Thajskou masáž a bylo to fajn

  • 1
Odpovedať

Jana Komadová 18.12.19 19:32

karma
100.00

Zážitkový darček som ešte nedostala no hneď by som išla

  • 0
Odpovedať

Petra Lehká 17.01.20 07:04

PL
karma
-1.00

Ja som svojho muža tento rok pod stromčekom tiež prekvapila. Zaplatila som nám totiž wellness pobyt a jeho reakcia bola dosť rozpačitá. Vôbec to nečakal, ale na víkend sa teší. Našla som krásny hotel Esplanade Piešťany kde bude víkend moc fajn.

  • 0
Odpovedať

JAN KOMADA 15.12.20 20:18

JK
karma
100.00

Zatiaľ som nedostal zážitkový darček

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní