Jedna maličkosť každý mesiac vám dokáže za rok zmeniť život k lepšiemu - II. časť

Jedna maličkosť každý mesiac vám dokáže za rok zmeniť život k lepšiemu - II. časť
 • 25.12.2015
 • Gabriela Vargová

  • Zdieľaj:
 • 22
 • 8

Existujú veci, prostredníctvom ktorých si svoju existenciu môžeme podstatne uľahčiť. Sú to len maličkosti, no naozaj fungujú. Výsledkom bude spokojnosť, pokoj na duši a úsmev. Za lepší život sa naozaj oplatí bojovať! Maličké kroky a vytrvalosť, to dokáže divy. V prvej časti sme hovorili o sile lásky, spoločných chvíľach, rodine, zázračných prechádzkach a naturálnych prostriedkoch. Ešte sme však ani zďaleka neskončili. Nachádzame sa v polovici našej cesty za lepším životom. Je len na vás milé dámy, či budete vytrvalo, so vztýčenou hlavou pokračovať vpred, alebo sa vrátite na začiatok.

Odporúčame prečítať: Jedna maličkosť každý mesiac vám dokáže za rok zmeniť život k lepšiemu - I. časť

Meditácia

Asi vás to veľmi neláka, no prečistí to vašu myseľ, pomôže nájsť pocit pokoja a vysporiadať sa s problémami, ktoré vás trápia. Každý deň si vyhraďte päť minút. Posaďte sa, zatvorte oči, zhboka a pomaly nádych nosom. Sústreďte sa na zvuky okolo vás. Ak vás to osloví, môžete si pospevovať konkrétne slovíčko. Uistite sa, že je to slovo, ktoré vo vás vyvoláva pozitívnu energiu. Láska, mier, šťastie, porozumenie, pravda, múdrosť či rodina.

Odporúčame prečítať: Lahodné silvestrovské chuťovky

koláž

Zdroj: Shutterstock®

Vystúpte zo svojej komfortnej zóny

Každý z nás sa niečoho bojí. Sú určité veci, ktoré nám spôsobujú husiu kožu a doslova až hrôzu. Avšak, nie všetko je až také zlé a tiesnivé, ako by sa mohlo spočiatku zdať. Náš strach je zakotvený v niečom inom ako je realita. Ide o to, že naše sny často ,,ležia" mimo komfortnej zóny. Na dosiahnutie úspechov a vecí, na ktorých nám záleží, musíme vystúpiť z komfortnej zóny a prekonať strach či nepohodlie.

Ak sa vám to podarí, stanete sa voľnými. Strach vás nebude väzniť a obmedzovať, vy mu už len s úsmevom zamávate. Maličkými krokmi sa posúvajte vpred. Vyhľadávajte veci, ktorých sa bojíte a choďte do toho. Máte strach vystupovať na verejnosti? Usporiadajte prezentáciu a predveďte sa. Bude to ťažké, no chce to len sebazaprenie. Nedovoľte nikomu a ničomu, aby ovládal vašu osobnosť. Strach má odteraz červenú.

Odporúčame prečítať: Dermacol - Shine Ritual Dermacol - Shine Ritual

koláž

Zdroj: Shutterstock®

Zabudnite a odpustite

Niekto bol kedysi pravdepodobne „bastard". Ospravedlňujeme sa za dané slovo, ale výstižne vystihuje podstatu. Mal mizerné detstvo, nikdy sa nedozvedel zmysel pojmu sebadisciplína, pokora a skončil so zraneným egom. Ubližujú tí, ktorí boli ranení. Vysmievajú sa tí, ktorí sami majú sebakomplexy a niekde vo vnútri trpia. Vy chcete odrážať útoky, vrátiť požičané. Takto to pôjde ďalej a ďalej. Zastavte to. Potom si nájdu inú obeť na hranie.

Možno ste trpeli veľmi dlho len kvôli hlúposti iného človeka. Čím viac času strávite premýšľaním nad svojimi nepriateľmi, tým menej času vám zostane na váš vlastný a mimoriadne dôležitý život. Pokúste sa zabudnúť, hodiť to za hlavu. Kráčajte vpred so vztýčenou hlavou a ľudí, ktorí vám ubližujú, nechávajte nemilosrdne za sebou, vo vašej minulosti.    

Odporúčame prečítať:Cíťte sa plná energie aj v zimnom období!

Jedna maličkosť každý mesiac vám dokáže za rok zmeniť život k lepšiemu

Zdroj: Shutterstock®

Váš čas

Život je tak hektický, že niekedy zabúdame žiť v pravom zmysle slova. Vzťahy a láska sa rútia do záhuby, rodina už nemá takú silu ako kedysi. Tvrdá práca, podnikanie a kolotoč povinností stále dookola. Zabúdame na seba a svojich blízkych.

Všetci sa niekam ponáhľajú a život nám ,,preteká" pomedzi prsty, na podstatné zabúdajú a občas im chýba trochu úcty. Urobte niečo pre seba. Vypnite telefón a sociálne médiá. Prechádzka, nakupovanie, dobrý film, kniha, masáž - výber je na vás. Času je málo a vieme, že je to ťažké. No je to výzva, tak smelo do nej.

Odporúčame prečítať: 6 slaných maškŕt, z ktorých nepriberiete

spánok

Zdroj: Shutterstock®

Spánok

Zatiaľ čo väčšina ľudí tvrdí, že milujú svoju posteľ, zdá sa, že málokto ju dokáže správne používať. Aby bolo jasné, teraz nemáme na mysli posteľné šantenie a milostný život. Každý človek má iný spánkový rytmus. Nech už si vyberiete akýkoľvek čas, je dôležité ísť spať približne v rovnakej hodine. Vaša energická hladina a imunitný systém sa vám odvďačia. A ak je šťastné telo, vy budete tiež.

Odporúčame prečítať: Uhorka ako prírodný zázrak

Tá vec, o ktorej snívate

Tá vec - ten sen, s ktorým zaspávate a ráno sa budíte. Predstava, že jedného dňa budete maľovať svoje vlastné obrazy, prevádzkovať vlastné podnikanie, podniknete výlet do Paríža. Nevieme, po čom túžite a aké sú vaše sny. Možno je to len skromná maličkosť a možno niečo veľké a prevratné. Nech už je to čokoľvek, sny sú na to, aby sa plnili. Žijeme len raz.

Preto sa chopte každej príležitosti. Jedna vec je istá. Nestačí len nečinne sedieť. Držte sa svojho sna. Po dobu jedného mesiaca, každý deň aspoň 25 minút na tom pracujte. Obetujte svoj čas. Tvrdá práca prináša výsledky.

Odporúčame prečítať: Ako sa vyrovnať s chronickou chorobou v blízkom okolí

Jedna maličkosť každý mesiac vám dokáže za rok zmeniť život k lepšiemu

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 22
 • 8
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Soňa Krátka 25.12.15 17:57

SK
karma
113.00

velmi dobry clanok

 • 0
Odpovedať

Viera Dvoranova 25.12.15 20:03

VD
karma
-1.00

nieco z toho by sa mohlo zadarit

 • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 25.12.15 21:26

karma
93.00

páči sa mi tento článok

 • 0
Odpovedať

Anna Kristova 26.12.15 20:01

AK
karma
117.00

dobré rady do života

 • 0
Odpovedať

Ľubica Zámečníková 26.12.15 23:30

ĽZ
karma
-1.00

Neodkládať, nakopnúť sa a začať :)

 • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 28.12.15 22:00

MZ
karma
-1.00

Treba začať plniť svoje sny :)

 • 0
Odpovedať

Iveta Moravčíková 28.12.15 22:32

IM
karma
100.00

po meditácii sa hned človek o niečo lepšie cíti

 • 0
Odpovedať

Jana Fuchsová 31.12.15 21:19

JF
karma
80.00

Veľmi pekný článok, vydaril sa

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Vyhraj 3x dámsku orientálnu vôňu MONT BLANC SIGNATURE v hodnote 40 €
SÚŤAŽE

Vyhraj 3x dámsku orientálnu vôňu MONT BLANC SIGNATURE v hodnote 40 €

 • 91
 • 1
 • 25.02.2021
Vyhraj 3x toaletnú vodu JIMMY CHOO FLORAL v hodnote 44 €
SÚŤAŽE

Vyhraj 3x toaletnú vodu JIMMY CHOO FLORAL v hodnote 44 €

 • 125
 • 12
 • 29.12.2020
Vyhraj 3x balíček pleťových produktov URIAGE AGE PROTECT od Dr.Max
SÚŤAŽE

Vyhraj 3x balíček pleťových produktov URIAGE AGE PROTECT od Dr.Max

 • 63
 • 0
 • 13.11.2020
TOPlist