Aké sú účinky túlenia? Zisti pravdu o tomto krásnom prejave lásky! ​

Aké sú účinky túlenia? Zisti pravdu o tomto krásnom prejave lásky! ​

Láska je naozaj krásna vec. Ak sa dvaja ľudia milujú, väčšinou nemajú problém prejavovať svoju lásku a náklonnosť jeden voči druhému aj na verejnosti, v podobe bozkov, prípadne objatí. Existuje však niečo, čo si zväčša páry nechávajú za zavreté dvere svojho domova a to je presne túlenie sa. Tento fyzický prejav lásky by mal byť všetkým párom naordinovaný povinne, pretože veda potvrdila, že túlenie partnerov má veľa rôznych benefitov. Je túlenie liečivé?

Posilní vzťah aj srdce ​

Čo je celkom logické, keď hovoríme o túlení sa dvoch záľubencov, môžeme tvrdiť, že posilňuje vzťah dvoch ľudí. Pri túlení sa totiž vyplavuje hormón oxytocín, známy tiež ako hormón lásky a ten je veľmi dôležitý pri zbližovaní sa s partnerom, ale aj s okolím. Vďaka oxytocínu však neposilňuje len vzťah túliacich sa, ale aj ich srdce. Tento hormón v podstate dokáže bojovať so všetkými nástrahami, ako sú srdcové ochorenia, chronické zápaly aj vysoký krvný tlak.

Zaujme ťa: Stuhnutý krk: Prečo vzniká a ako si môžeš dopriať úľavu?

čo spôsobuje objatie

Zdroj: Shutterstock®

Prírodný zabijak bolesti ​

Ak hľadáte niečo na bolesť, túlenie sa s vaším partnerom môže byť to pravé orechové. Ako je to možné? Ukázalo sa, že ľudia, ktorých trápi chronická a opakovaná bolesť, mávajú veľmi nízke hladiny oxytocínu. Štúdie ukázali, že so zvýšenou hladinou tohto hormónu sa znižovala chronická bolesť chrbta alebo bolesť, prúdiaca z prejavov rakoviny. Skúste objímanie a túlenie aj po úraze, možno svoje telo uchránite od množstva liekov proti bolesti!

Pozri aj: Ako si vypestovať šalát na okne? Nechaj sa inšpirovať!

ako sa dobre vyspať

Zdroj: Shutterstock®

Na imunitu aj spánok

Imunita pokrivkáva najmä v tomto ročnom období. Keďže nás čaká aj dlhá zima, kedy sú taktiež čakárne lekárov nabité pacientmi, je dobré sa na to pripraviť. Čo tak skúsiť choroby zničiť pomocou túlenia sa? Dalo by sa povedať, že naše črevá sú za choroby zodpovedné, pretože až 75 percent imunitného systému sa sústreďuje práve v črevách. Čím zdravší máte tráviaci systém, tým lepšia je vaša imunita. Keď stúpne hladina oxytocínu, cítite motýliky v bruchu a presne toto je signál pre mozog, aby udržal imunitu v rovnováhe.

Ľudské telo je naozaj zvláštne a preto by ste mali zaviesť povinných niekoľko minút túlenia sa aj pred spánkom. Stačí 10 minút a vaše telo oxytocín zrelaxuje natoľko, že budete mať oveľa kvalitnejší spánok. Túlenie sa pred spaním môže dokonca poslúžiť lepšie, ako hocijaký liek na spanie a nestojí absolútne nič ani vašu peňaženku, ani vašu pečeň. Tak čo, skúsite aj vy nadhodiť tému častejšieho túlenia sa s partnerom?

- Anketa

TÚLITE SA SO SVOJÍM PARTNEROM?

Odpovedalo 167 ľudí  

Túlime sa stále a teraz sa budeme ešte viac!
54%
Len zriedka, musíme pridať.
17%
Ani nie.
12%
Nemám partnera.
16%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Ľubica Šťastná 28.10.18 07:29

ĽŠ
karma
100.00

Najlepší liek na srdiečko i ostatné neduhy.

  • 0
Odpovedať

Martina Václaviková 29.10.18 17:16

karma
-1.00

Túlime sa každý deň, a teraz v tehotenstve už všetci traja

  • 0
Odpovedať

Barbora Kubelková 29.10.18 18:38

karma
113.00

Tak a hor sa tulkať! Všetci povinne. Keď nemáš s kým tak vystískaj medveďa! :)

  • 0
Odpovedať

Darina Božiková 01.11.18 09:37

DB
karma
114.00

túlenie je príjemné a nielen s partnerom,ale aj s deťmi a čím sú menšie,tým je to milšie.

  • 0
Odpovedať

Zuzana Szocsova 21.11.18 08:29

ZS
karma
100.00

rada sa tulim :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní