Ako sa stať pravou dámou - 1. časť

Ako sa stať pravou dámou - 1. časť
  • 09.01.2016
  • Gabriela Vargová

Muž je rám. Rám, ktorý má za úlohu dotvárať a chrániť obraz. Tým obrazom je žena.

On ukazuje jej jedinečnú krásu, silu a emóciu. Videli ste už niekedy ženu, ktorá vchádza do miestnosti skromne a s pokorou, ale pritom drží hlavu vysoko a telo má vzpriamené? Ženu, ktorá je láskavá, jemná a zraniteľná, no dokáže pevne vzdorovať svetu? Odvážna, silná, pokorná, nežná?

Žena, vďaka ktorej vám ,,padne sánka" a poviete si: „toto je pravá dáma". Sporo odeté alebo nahé slečny so silikónovými prsiami sa v dnešnej dobe stali hlavnou senzáciou médií. Čelíme takzvanej „kráse photoshopu." Čítame články o ženách, ktorých popularita je založená na ich bláznivom, nedôstojnom a senzačnom správaní. Podrazy, aférky, klamstvá. Žiarlivé ženy a ich srdcervúce záchvaty hnevu. Čitateľov to možno priláka, veď pikošky sú pikošky. Ale je toto naozaj to, čo muži chcú? Chceme reprezentovať pôvabný ženský rod takýmto vybraným spôsobom? Bláznivá žena so sexappealom nebude mať problém dostať muža do postele na jednu noc. Ale lady, ktorá to má noblesne ,,pod kontrolou" a ide jej o viac, než len jednu noc, to je ono.

Odporúčame prečítať:  Novoročný horoskop – čo nám prinesie rok 2016?

dáma

Zdroj: Shutterstock®

Dáma je slušná

Mýlite sa, keď si myslíte, že rytierstvo a dvorenie už dávno vyšlo z módy. Pokiaľ takéto správanie očakávate od drsnejšej polovičky, potom to najmenej, čo môžete urobiť vy, osoba reprezentujúca pravú dámu, je byť zdvorilou. Nie je správne hrať chladnú ľadovú kráľovnú bez emócii a pocitov. Stále sa správajte presne takým spôsobom, akým chcete byť vnímaná v danej situácii. Buďte tým, čím chcete byť. Nedovoľte, aby vás definovala situácia. Hrajte taktne a zdvorilo. Povedzte prosím, ďakujem a pokiaľ je to možné, pridajte kompliment. Samozrejme, všetko robte s dostatočnou dávkou šarmu. Poďakujte za každú ochotu a pomoc a odpovedajte na správy. Nemusí to byť nevyhnutne hneď. Stačí krátka, no zdvorilá odpoveď.

Odporúčame prečítať: HIIT vs. Tabata – poznáte rozdiely?

dáma

Zdroj: Shutterstock®

Dáma vie, kedy povedať nie

Dáma nesúhlasí s vecami, ktoré nechce. Postaví sa za svoje hodnoty a morálku. Získa si rešpekt tým, že obhajuje to, v čo verí, cieľavedome nasleduje svoje sny, no súčasne uznáva fakt, že iní to môžu cítiť úplne rozdielne. Túto skutočnosť plne rešpektuje. Ľudia sa často menia, chcú zapadnúť a potláčajú svoje názory, svoje vlastné ,,ja" v prospech všeobecného dobra a popularity. Zabúdajú, kým v skutočnosti sú. Pravá dáma chce byť milovaná a rešpektovaná taká, aká je. Nehrá sa na nič, nemení svoje postoje a tvár. Som, kto som a cítim sa jedinečne. Dáma jednoducho nesúhlasí s tým, čo sa jej nepáči. Nerobí veci len preto, aby potešila ostatných, samozrejme, kým to sama nechce.

Odporúčame prečítať: Workoholizmus nie je žiadna sranda – poznáte varovné príznaky?

dáma

Zdroj: Shutterstock®

Dáma rozdáva radosť a pomáha

Silná žena je tá, ktorá dokáže stáť pevne na nohách a skôr ako na vlastné potešenie hľadí na ostatných. Väčšina renomovaných dám je v očiach verejnosti zapojená v charite. Je veľký rozdiel dávať, pretože cítite lásku, alebo vám ide len o chválu a „lesk", ktorý takáto aktivita vrhne na vašu osobnosť. Vidieť v očiach radosť, spokojnosť, urobiť deň krajším a priniesť do života dávku svetla, lásky, tak to robí pravá dáma.

Odporúčame prečítať: 6 trikov na aplikáciu podkladu ako od profesionálov

láska

Zdroj: Shutterstock®

Pravá dáma nenadáva a neohovára

Gossiping (alebo ohováranie, klebetenie) je bežnou súčasťou ženskej aktivity. Žiarlime, závidíme a pri kávičke s priateľkou občas ohovárame. Dáma, aj keď niekoho nemá zrovna v láske, nebude tráviť čas diskusiou o tom, ako veľmi danú osobu nenávidí, aká je hrozná a neznesiteľná. Nešíri zlé klebety a nesnaží sa verejne ponižovať. Sústredí sa na svoj vlastný život. Nemá za potrebu dokázať silu svojej osobnosti tým, že niekoho poníži a vysmeje. Pozná svoju vlastnú hodnotu.

Odporúčame prečítať: Patríte k aktívnym povaľačom?

ohováranie

Zdroj: Shutterstock®

Dokáže diskutovať bez hádok

„Mačacie boje" sú, ako sa zdá, in. Senzácia všeobecne predáva. Dáma však nespôsobuje obrovské škandály a hádky len preto, aby bola populárna. Počúva, čo hovorí druhá strana, nedrží sa tvrdohlavo len svojho vlastného názoru, premýšľa o danej výpovedi a potom odpovie. Stojí pevne, oddelená od svojich vlastných pocitov a pripravená spracovať nové informácie, dozvedieť sa viac a vytvoriť si vlastný názor.

Nebojí sa omylov a chýb

Každý robí chyby. Uviazne na ihličkovom podpätku v dláždených uliciach. Dáma sa usmieva a dokáže sa zasmiať aj na svojich vlastných chybách. Je šťastná a stojí si za všetkým, čo robí. Nepredstiera a nehádže vinu na ostatných, práve naopak. Cíti svoje nedostatky, no napriek tomu si uvedomí, že ich dokáže odstrániť a hrdo pokračovať ďalej.

Odporúčame prečítať: Máte potrebu neustále spať? Nepodceňujte to!

dáma

Zdroj: Shutterstock®

Dokáže sa vhodne obliecť na každú príležitosť

Kým niektoré ženy porušujú pravidlá aby ukázali dušu rebelky a stali sa stredobodom pozornosti, pravá dáma vie ako zaujať bez toho, aby si dala prvoplánový výstrih a minisukňu. Dokáže vyžarovať čistú krásu. Zvýrazní svoje prednosti a jemne zamaskuje nedostatky. Uvedomuje si, že neexistuje konkurencia. Každá žena je jedinečná a individuálne krásna. Ako povedal Laurel Thatcher Ulrich: „Žena, ktorá sa správa slušne a skromne zriedka tvorí históriu." Ale dáma by mala vedieť, ako sa správať natoľko dobre, aby porušovala pravidlá len správnym spôsobom. Je zodpovedná, sebavedomá a hravá. V jednoduchosti je krása.

Dáma vie, že existuje niečo nad rámec toho, čo ovláda

Dáma počúva, učí sa, vyjadrí svoj názor, ale zároveň prizná aj nevedomosť. Lepšia je úprimnosť ako hovoriť niečo, čo vôbec nie je relevantné a jednoducho úplne mimo témy. Nie je hanba nevedieť. Človek sa učí celý život. Učí sa mnohokrát aj na vlastných chybách. Ako dáma poukáže na svoje lepšie stránky a na tých zlých radšej popracuje.

Odporúčame prečítať: HIIT vs. Tabata – poznáte rozdiely?

dáma

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.thinstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Soňa Krátka 09.01.16 15:13

SK
karma
113.00

pekny a poucny clanok

  • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 25.01.16 17:52

karma
93.00

pekný článok :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní