Ako viac milovať seba a svoj vzhľad? 5 krokov ako na to!

Ako viac milovať seba a svoj vzhľad? 5 krokov ako na to!
 • 14.09.2015
 • Andrea Lukáčová

  • Zdieľaj:
 • 1

Sebaprijatie je veľmi moderný pojem, zahŕňajúci množstvo úkonov, ktorého výsledkom má byť to, že sa budete milovať presne taká aká ste. Áno, teória je vec jedna, všetky však vieme, koľko mindrákov môže mať jedna žena. A to najmä so svojím vzhľadom.

Božská Coco Chanel kedysi povedala, že nie sú škaredé ženy, iba ženy, ktoré sa o seba nestarajú. Možno bude problém práve niekde tu. Poďme si preto zosumarizovať, ako začať mať v obľube svoj vzhľad a cítiť sa krásna a príťažlivá. A tým zároveň aj viac milovať sama seba. Krok za krokom. 

Odporúčame: Ako ukryť zadnú časť podprsenky pri oblečení s výstrihom na chrbte?

Ako viac milovať seba a svoj vzhľad?

Zdroj: Shutterstock®

Krok 1: Identifikujte nedostatky

Ak chcete začať niečo meniť k lepšiemu, vždy je dobré začať identifikáciou horších stránok. Aké máte nedostatky? Zanedbávate modeláciu obočia? Nerada si dofarbujete vlasy? Zabúdate oholiť si nohy? Buďte k sebe prísna. Chcete vyzerať lepšie? Alebo vám veci vyhovujú také, aké sú a razíte napríklad teóriu, že prirodzené obočie je krajšie? 

Odporúčame prečitať: Ako sa starať o suché a vlnité vlasy?

Ako viac milovať seba a svoj vzhľad?

Zdroj: Shutterstock®

Krok 2: Všímajte si okolie

A jeho správy. Tí citlivejší sa na vaše nedostatky pozrú, možno zvraštia tvár, ale budú ticho. Tí menej taktní vás na ne určite upozornia, štýlom, „dobrá necitlivo podaná rada“.  Napríklad tak, že vám známi budú posielať články, linky a podobne, kde bude veľmi nenápadne uvedené, že v dnešnom storočí sú oholené nohy bežné a podobne. Záleží len na vás, či vás tieto poznámky interesujú, alebo ste spokojná. 

Odporúčame: Krása má veľa polôh, objavte ich s YOGOU!

Ako viac milovať seba a svoj vzhľad?

Zdroj: Shutterstock®

Krok 3: Robíte si niečo z vyššie uvedených poznámok?

Myslíte, že je pravda všetko, čo hovoria kozmetické giganty o kráse? To, že je zdravé a moderné robiť toto a tamto?  Nie. Nikdy neverte všetkému, najmä v kozmetickom priemysle. Nedávna vedecká štúdia zistila, že 80% z reklám kozmetického priemyslu sú všetko lži. Tieto spoločnosti chcú vaše peniaze, preto je samozrejmé, že vám budú tlačiť do hlavy, že bez toho a toho výrobku sa v dnešnom svete nepohnete. Ide im práve o to, aby ste sa cítila nie úplne spokojná so sebou. Keby ste bola, predsa neinvestujete do ich výrobkov. Dôležitý je váš vnútorný pocit. Riaďte sa ním. 

Odporúčame prečitať: Domáce recepty – zbavte sa celulitídy

Ako viac milovať seba a svoj vzhľad?

Zdroj: Shutterstock®

Krok 4:  Začnite s tréningom sebalásky

Teraz, keď už viete, aké sú fakty a pozadie kozmetických gigantov, začnite s malými krôčikmi, čo sa týka sebaprijatia. Máte kilá navyše? Ak vám nevadia, začnite ich hrdo nosiť. Samozrejme, pekným, vkusným oblečením.

Odporúčame prečitať:  Kokosový olej - náš pomocník v starostlivosti o krásu (7 rád)

Ako viac milovať seba a svoj vzhľad?

Zdroj: Shutterstock®

Krok 5: Povedzte si, že ste krásna !

Nedovoľte, aby vám iní ľudia natláčali svoje definície krásy. Čo je krása? Pre každého niečo iné. Žite svoju definíciu krásy. To je podstatné. Ako náhle začnete byť sama so sebou spokojná, bude to z vás vyžarovať a aj ostatní ľudia začnú z vás cítiť spokojnosť. A práve o to ide :-)

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Soňa Krátka 08.12.15 07:57

SK
karma
113.00

Ak sa budeme mat radi my,budeme lepsi aj na svoje okolie,svojich najblizsich.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní