Ako vyzerá líčenie po pôrode? Sú zo žien sexy cice alebo strašidlá?

Ako vyzerá líčenie po pôrode? Sú zo žien sexy cice alebo strašidlá?

Práve vás aj s vaším malým zázrakom pustili z pôrodnice. So šťastím v očiach, ale tiež s mastnými vlasmi, nenalíčená, natiahnutá do legín nastupujete na „kojaco-prebaľovací" kolotoč. Na prvé miesto sa dostalo celkom prirodzene dieťa. Život sa zo dňa na deň radikálne zmenil. A k tomu sa zmenil, okrem iných podstatnejších vecí, aj taký „detail“, akým je starostlivosť o vlastný výzor.

Každá minúta dobrá

Povedzme si, že došlo k odchýlke v prioritách. A hoci ste možno dokázali pred zrkadlom stráviť skrášľovaním hodiny, teraz prepínate do časovo extra úsporného režimu. Uvedomujete si totiž cennosť každej jednej minúty, ktorú dieťa prespí. Verím tomu, že deväť z desiatich maniačok do zveľaďovania zovňajšku po pár dňoch s drobcom vymenilo dlhé okupovanie kúpeľne za prínosnejšie aktivity, ako napríklad varenie, jedenie, upratovanie.

Pozri aj: Zaujímavosti o novorodencoch: Veľa kostí, žiadne jabĺčka ani slzy?

vizáž po pôrode

Zdroj: Shutterstock®

Energia na ústupe

A ak náhodou času zvýši o trošku viac, často po prebdených nociach chýba energia na vlastnú úpravu a určite aj motivácia. Dieťa totiž oceňuje iné veci ako vizáž. Je šťastné, keď tam mama pre neho je, venuje sa mu, stará sa o jeho potreby. Mama je jeho istotou vo veľkom svete, hoci by momentálne vyzerala ako strašiak do maku.

Logistika ako základ úspechu

Samozrejme, že treba myslieť aj na seba. Postupom času a s trochou snahy dôjde k normalizácii situácie aj v tomto smere. Návštevy kaderníčky, manikérky alebo hodiny aerobiku však už pravdepodobne nebudú samozrejmou záležitosťou a vyžiadajú si viac plánovania.

Po pôrode ako strašidlo

Zdroj: Shutterstock®

Minimalizovanie kozmetickej rutiny

Faktom tiež zostáva, že ak sa vám pred pôrodom poličky prehýbali od dekoratívnej kozmetiky, v čase po pôrode dôjde k výraznej redukcii používaných výrobkov. S nostalgiou možno spomínate na obdobie, keď ste denne nanášali bázy pod make-up aj pod očné tiene, hrali sa s tieňovaním viečok, precízne rozčesávali mihalnice, vyberali vhodný rúž k celkovému ladeniu... A teraz? Pravdepodobne len prekryjete korektorom kruhy pod očami, aby sa vás pri kočíkovaní neľakali okoloidúci ľudia.

Tiež sa už s veľkou pravdepodobnosťou vzdávate testovania nových kozmetických produktov. Také čosi totiž stojí veľa času, energie a výsledok vôbec nemusí byť istý. Ste spokojné, že máte svoje zabehnuté stálice. Preto trpíte a chytáte tik do oka, ak náhodou niektorú z nich prestanú predávať.

problém s vizážou

Zdroj: Shutterstock®

Stop experimentovaniu

Povedzme si na rovinu, je vám jasné, že pokiaľ ste si neosvojili zručnosť maľovania očných liniek pred dieťaťom, tak na materskej tento deficit pravdepodobne nedobehnete. Batoľa zavesené na nohe a vaše z nervov roztrasené ruky asi technike precízneho líčenia veľmi nepomôžu. V rôznych obmenách sa to napokon týka akejkoľvek skrášľovacej činnosti. Nič nové a ani žiadne extravagantnosti pravdepodobne nebudete mať kedy zavádzať. Pripravte sa na to, že váš miláčik bude asistovať pri všetkom.

Zmena vnímania

Pozitívne však je, že viac ako kvantitu si začínate všímať a preferovať kvalitu, čo sa napokon oplatí nielen pri starostlivosti o pleť, vlasy a telo. Materstvo má potenciál meniť pohľad na veci, odlišovať podstatné od nepodstatného. A tak dokážete v pokoji prežiť aj záťažové situácie, keď vám napríklad dieťa pri pátracej akcii vysype púder alebo rúžom pokreslí kachličky v kúpeľni.

- Anketa

NAŠLI STE SI NA SEBA PO PÔRODE ČAS?

Odpovedalo 30 ľudí  

Áno, všetko zostalo tak, ako pred pôrodom.
7%
Áno, ale v obmedzenej miere.
50%
Takmer nie, zostalo mi na seba len minimum času.
30%
Nie, stihla som len základné hygienické nevyhnutnosti.
13%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 11.01.19 06:43

ĽŠ
karma
100.00

Materstvo má naozaj potenciál meniť pohľad na veci, odlišovať podstatné od nepodstatného. V každom prípade byť mamou je jedným z najkrajších a najväčších darov pre ženu.

  • 3
Odpovedať

Soňa Krátka 11.01.19 07:58

SK
karma
113.00

po čase po pôrode si žene nájde a zabehne domácnosť tak, aby jej uľahčilo život s drobcom a rodinou, samozrejme, na prvom mieste je dieťatko, ale mali by sme si život uľahčiť a vyselektovať nepodstatné veci a tak si nájsť aj chvíľočku pre seba, čo je veľmi dôležité...

  • 1
Odpovedať

Janka Jurasova 11.01.19 08:13

JJ
karma
90.00

všetko sa dá sklbiť tak aby som nechýbala detom :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní