Jeseň prichádza s dobrou náladou. Čo podniknúť? (2. časť)

Jeseň prichádza s dobrou náladou. Čo podniknúť? (2. časť)

Jeseň je už naozaj tu! Včerajšie počasie to potvrdilo. Na leto už môžeme len spomínať s úsmevom na tvári. Zbohom šaty, tričká a minisukne. Už sa budeme baliť ako cibuľky, vrstva po vrstve. A nos radšej nevystrčíme z domu. Iba ak sa na nás usmeje šťastie a príde k nám ešte na chvíľku to babie leto. Aj vy v to dúfate?

Pozri aj: Myslíš, že je sushi zdravé? Nie každé, tvrdí dietológ!

prechádzky

Zdroj: Shutterstock®

Prechádzky v prírode

Príroda okolo nás je nádherná. Stačí si nájsť naozaj len čas a či už po svojich alebo na bicykli, to už je na každého chuti. Ak sa babie leto podarí, treba vyraziť von. Či už len vo vašom okolí, alebo si naplánujte objavovanie nových miest. Nemusia to byť hneď Tatry, aj keď tie sú v každom ročnom období našou pýchou. Čo takto Štiavnické vrchy, Slovenský raj, Slovenský kras, Karpaty, alebo turistika na Vršatec, Kraľovany, Inovec, Budatín? A ak ste skôr vodný živel, zájdite si v okolí na najbližšiu vodnú priehradu. Môžno člnkovať alebo vás zláka aj rybárčenie.

púšťanie šarkanov

Zdroj: Shutterstock®

Púštanie šarkanov

Tradícia púšťania šarkanov a drakov je u nás veľmi rozšírená a čím ďalej, tým viac sa rozmáha. A práve na jeseň je u nás na ňu ten správny čas. Šarkana si môžete vyrobiť aj doma, fantázii sa medze nekladú. Len aby potom aj lietal. A keď aj nie, nevadí! Ten váš môže zostať na okrasu doma a v obchode si kúpite toho na zábavu vonku. Máte radi skupinové akcie? Hurá na Šarkaniádu. Jedna sa bude napríklad konať na Divokej Vode. Na 30. 9. 2012 už objednali dobrý vietor. A okrem toho tam pre vás bude pripravených veľa ďalších aktivít.

Pozri aj: Kuchyňa v odtieňoch ružovej: Horúci trend, ktorý ťa úplne dostane!

kurz varenia

Zdroj: Shutterstock®

Kurzy varenia

Po športovom výkone, dobrej saune a masáži nám aj poriadne vyhladne. Jeseň je časom, kedy si môžeme dopriať posledné dozrievajúce plody z našej záhradky. Prečo si teda nezájsť na kurz varenia a nenaučiť sa, čo nové by sa z nich doma dalo pripraviť? Niečo pre nás nezvyčajné, ako objavovanie nových chutí, nám môže naozaj zachutiť. A okrem toho nám môže priviesť do cesty aj nové priateľstvá. O kurzoch sa môžete viac dozvedieť práve z týchto webových stránok: www.chefparade.skwww.pregurmanov.sk alebo www.liviano.sk.

čítanie kníh

Zdroj: Shutterstock®

Šálka čaju a dobrá knižka

Aj vy ste si na dovolenku zbalili knižky a tešili sa, ako si ich počas dovolenky vychutnáte? A nakoniec, či vlastne našťastie, ste sa k ani jednej nedostali a užili ste si zážitky leta plnými dúškami. Presne tak, nevadí. Prichádzajú chladné večery a keď sa nám ešte aj rozprší, večerný čas na dobrý čajík s ešte lepšou knižkou už ani lepší byť nemôže. Na toto obdobie je vynikajúce si pripraviť škoricový alebo pomarančový čaj s medom a citrónom. Ich vôňa zaplní celú izbu a vám zahrejú celé telo. A ak by na vás v sychravom čase útočil nejaký bacil, odporúčame čaj z čersvého ďumbiera (zázvoru).

Typy na jesenné čitanie: Jana Benková – Slečna nebezpečná, Philip Carlo – Mraziar, Corban Addison – Kroky k slnku, Pierre Dukan – Dukanova diéta.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Miriama Džupinková 03.11.12 15:51

MD
karma
-1.00

 Aký pekný inšpiratívny článok. Ja som jeseň neznášala a pravdu povediac som si k nej nevedela najsť nikdy cestu. Vždy som bola nachladnutá, mrzutá a naštvaná na celý svet, že už je po lete. Váš článoček mi však dal nový pohľad na toto obdobie. Máte pravdu treba v tom hľadať vždy čosi pozitívne. A veru keď som išla popod stromy všimla som si krásne farby lístia a dokonca aj slniečko na mňa z poza nich vykuklo. Potom som si s chuťou skočila do kopy nahrabaného lístia a tešila sa z toho (dufam, že ma nikto nevidel :) ale čo, aj keby :) A napokon keď som došla domov som vyhrabala staré knihy, ktoré nebolo času nikdy dočítať a smelo sa do nich pustila. Preto Vám ďakujem lebo aj vďaka takémuto članku som objavila určité výhody jesene a už na ňu nebudem pozerať zachmúreným pohľadom, ale spomienkou na váľanie sa v lísti a dobrou knihou v ruke. S pozdravom Miriama Dž.
(upjs.student21@gmal.com)

  • 0
Odpovedať

Dominika Sedliaková 07.03.14 14:06

DS
karma
-1.00

Jesen ja nádherná, pestrofarebná...

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní