KEĎ VLASY DODÁVAJÚ SILU

KEĎ VLASY DODÁVAJÚ SILU

Strata vlasov je pre ženu trpiacu ochorením náročná zmena. Vďaka projektu Vystrihaj sa Slovensko sa už viaceré ženy a slečny tešia z parochne z pravých vlasov.

V počiatkoch projektu mohli ľudia pomôcť najmä darovaním vlasov, no do 11. júla sa môže zapojiť každý bez rozdielu. Stačí, ak si v sieti 101 Drogerie zakúpite produkt Pantene a automaticky prispejete 50 centami na výrobu parochní.

Vystrihaj sa Slovensko

Vystrihaj sa Slovensko je jedným z projektov Ligy proti rakovine a prebieha už od septembra roku 2015. Cieľom projektu je bezplatne vyrábať parochne na mieru zo živých vlasov pre onkologické pacientky, pre ktoré je parochňa veľkou psychickou pomocou. Ako dodáva psychologička Mgr. Simona Kutišová: „Vlasy sú u žien odjakživa považované za jeden zo symbolov ženskosti. Utvárajú  identitu a kvalita a správny strih vlasov sa výrazne podieľajú na psychickej pohode ženy a jej sebavedomí. Aj z tohto dôvodu býva pre pacientky strata vlasov počas liečby onkologického ochorenia jednou z najťažších zmien, nakoľko táto zmena je nedobrovoľná a radikálna.“

Kampaň podporila aj Lucia Hablovičová, ktorá v roku 2005 účinkovala v reklame známej vlasovej značky. „Kedysi som bola vďaka svojim vlasom tvárou Pantene. Dnes vďaka Pantene doprajeme krásne vlasy aj ženám, ktoré o ne prišli.“

Odporúčame prečítať: Prechádzky a ich zdravotné benefity, ktoré musíte poznať!

KEĎ VLASY DODÁVAJÚ SILU

Zdroj: Shutterstock®

Na výrobu jednej parochne sa spotrebuje cca 250 – 300g ľudských vlasov, čo sú približne traja až štyria darcovia a proces trvá aj tri týždne. V mnohom to však závisí od pracovnej vyťaženosti vlásenkárky, ktorá do prispôsobenej čiapky postupne pre každú pacientku napicháva vlas po vlase.

Proces výroby parochne nevyžaduje len veľa času a kvalitné vlasy, ale aj finančnú podporu. Od 10. mája do 11. júla sa môže zapojiť každý, bez rozdielu dĺžky či kvality vlasov. Nákupom jediného produktu Pantene v sieti 101 Drogerie prispejete na výrobu parochní 50 centov. Vďaka Pantene môžete mať nielen zdravé vlasy, ale zároveň prispieť na výrobu parochní zo živých vlasov pre onkologické pacientky.

Odporúčame prečítať: Zadržiavanie vody v tele: Ako tomu zabrániť?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Katarína Konečná 23.05.17 07:40

KK
karma
111.00

určite si pôjdem kúpiť Pantene, treba pomáhať

  • 0
Odpovedať

Lucia Šeptáková 23.05.17 15:51

karma
108.00

Veru,treba pomôcť.

  • 0
Odpovedať

Monika Filípková 23.05.17 16:53

MF
karma
56.00

Super projekt, ja som tiež už prispela.

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 23.05.17 21:38

MM
karma
100.00

treba podporiť každý projekt, ktorý má zmysel, pretože nikto nikdy nevie, v akej sa ocitne situácii

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní