Čo robiť, keď vzťah už naozaj nefunguje? Ako ísť ďalej?

Čo robiť, keď vzťah už naozaj nefunguje? Ako ísť ďalej?
  • 23.01.2014
  • Aďa Knies

Ste vo vašom vzťahu čím ďalej tým menej šťastná, alebo vám niečo chýba? Už dlhšiu dobu uvažujete o tom, či má váš vzťah  zmysel alebo nie? Rozchod je naozaj závažné a ťažké rozhodnutie, najmä ak ide o dlhodobejšie vzťahy. Preto by ste si ho mali prezrieť zo všetkých stránok a rozhodnúť sa správne. 

Čo mi vlastne chýba?

Najčastejším dôvodom rozchodu zo strany ženy je fakt, že je čím ďalej tým menej šťastná. Tieto dôvody sa však môžu líšiť. Niektoré ženy sa jednoducho začnú nudiť, iné sa cítia frustrované. Častými háčikmi bývajú aj nedostatok dôvery alebo slobody. Pravdou však ostáva, že ani jeden zo vzťahov nie je úplne dokonalý. Je len na vás, čo všetko sa rozhodnete tolerovať a s čím sa naučíte žiť. Človek sa predsa učí celý svoj život.

Pozri aj: Recepty na vegánsky burger: Tieto od mäsitých nerozoznáš!

problémy vo vzťahu

Zdroj: Shutterstock®

Prečo som nešťastná?

Je ľahké hodiť vinu na niekoho iného. Mnoho z nás umiestni všetky svoje očakávania na partnera namiesto toho, aby niesli následky svojich rozhodnutí. Preto radšej stojte nohami pevne na zemi a nelietajte niekde v oblakoch. Každá z nás je zodpovedná za svoje šťastie sama. Na to nikdy nezabúdajte. Rozchod a hodenie viny na druhú stranu je len dočasné riešenie. Stavte sa, že po nejakom čase sa pozriete do zrkadla a zistíte, že ste sa mohli rozhodnúť inak, keby ste si priznali svoju vinu. V prípade, že ste už skúšali všetko a stále nie ste o moc šťastnejšia, je rozchod to najsprávnejšie rozhodnutie. Niekedy to jednoducho naozaj nefunguje.

Pozri aj: Už žiadne bolestivé vyrážky! Vyrob si domáci krém na holenie nôh

zlý vzťah

Zdroj: Shutterstock®

Zostať chvíľu sama a nájsť samu seba

Aj rozchod prináša svoje plusy. Jednou z nich je fáza, kedy objavíte, čo máte a čo nemáte rada, objavíte samu seba. Fáza, v ktorej si každá z nás posilní svoj charakter. Preto neupadajte do smútku a sústreďte sa napríklad na svoju kariéru, utužovanie vzťahov medzi priateľmi alebo rodinou, na svoje koníčky. Jednoducho buďte nejakú dobu tak trošku sebec a sústreďte sa len a len na seba. 

nešťastná láska

Zdroj: Shutterstock®

Zvážte, čo stratíte

Nezabudnite si uvedomiť to, o čo prídete vďaka rozchodu. Nejde len o materiálne veci. Spoločne strávené chvíle, zážitky, spoločný priatelia, domáci miláčik.

Pozri aj: Zriedkavá rakovina vulvy: Pozor, symptómy môžu byť zavádzajúce!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Ivana Goliašová 11.03.14 21:28

IG
karma
-1.00

Je pravda, že ak to neklape je lepšie to ukončiť. Žiť v pretvárke je len trápenie a ubližuje obom. Po ukončení to síce bolí, ale človek do stane priestor na nový život. Jednoducho sa uzavrie jedna kapitola života a príde ďalšia. A určite lepšia :).

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 31.10.14 15:57

MR
karma
-1.00

je dôležité aby obe osoby boli šťastné ak nieje 1 šťastná ovplyvňuje to aj tú druhú osobu.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní